Na pomoč - krofi z luknjo

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

23. feb 2004 14:49

Še jaz bom pristavila nekaj izkušenj s krofi. Moram pa takoj povedati, da to niso moje izkušnje, ampak bratove, ki je pek in jih je v teh dneh tudi doma kar nekaj spekel. Krofov ne valja in izrezuje, ampak jih obdeluje z roko kar na deski. Takšne potem polaga na pomogan prt, jih pokrije s krpo in nato vzame desko in jih splošči (baje zato, da lepo enakomerno vzhajajo in se med peko ne preobračajo). Glede lukenj pa tole: moja mama jih je vedno izrezovala in vedno je imela ogromne luknje. Brat pa jih oblikuje ročno (tudi moja tašča), in vedno imata lepe krofe pa brez lukenj. Palma

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

23. feb 2004 15:17

Jaz testo raztegnem cca 1,5 cm na debelo in izrežem kroge. Z marmelado jih filam naknadno. Moj recept.: 70 dag moke, 3 dag kvasa, 1/4 l mleka, 6 rumenjakov ( ali 3 rumenjaki in 2 celi jajci), 11 dag masla (stopljenega), 10 dag sladkorja, vanilja, limonina lupina, žlica ruma. Najprej narediš kvas, potem pa med mešanjem postopoma dodajaš vse ostalo . Ko se naredi lepa kepa, ki odstopa od posode pustiš vzhajat, da 2x naraste. Testo raztegneš in izrežeš kroge, ki jih daš počivat na pomokano cunjo ter pokriješ . Jaz jih pustim dobro uro, potem pa v fritezo ( 180 stopinj) za 3 minute. Ko jih obrnem pustim spet 3 minute vendar odprto fritezo. Doslej so mi vedno prišli super( razen, ko sem jih pretanko razvaljala). Suzana

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

23. feb 2004 15:54

Miškolin - ka, da ti zaupam, da sem jih to leto prvič delala "na žlico". Prej sem vedno uporabljala recept od tete, pa mi je ratalo le prvo leto, potem pa tri leta zapored ne... letos pa sem sklenila in kupila kar tisto moko Mix (pozabila celo ime, sorry, pač oranžkasto rjava embalaža z narisanimi krofi) in sem se držala recepta ko pijanec plota. In - ratalo je! Poskusi, morda uspe tudi tebi. Drugo leto pa bom morda spet poskusila tetin recept, zdaj imam vsaj spet voljo... KatkaD

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

23. feb 2004 19:43

Če je to tista moka,ki je dodan sušen jajčni rumenjak je zanič.Preveč ima okus po umetnem.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. feb 2004 19:51

Palma, mene pa zanima, kako tvoj brat oblikuje krofe "na roko"? Ali naredi kroglice, ki jih da vzhajat? Kdaj jih splošči z desko? Takoj ali šele potem, ko so že malo vzhajali? Ribica, kam k šolskim sestram ste napotili mamo? In na koncu - kako mora biti testo za krofe trdo - ali trše kot za potico? LP cervus

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

23. feb 2004 21:53

Ja, dajte malo na stare forume pogledat, tam lepo piše, kako se krofi krožijo, vedno ratajo, vedno imajo lepe venčke...LP TAnja Tanja

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. feb 2004 22:24

Jaz sem jih letos naredila "na žlico". Recept sem dobila na drugem forumu. Super! Hitro so narejeni, a še lepo so izgledali. Seveda jih ni več Lp, Asja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. feb 2004 7:38

Ja, sem šla na stare forume gledat, po Tanjinem nasvetu.... Nasvetov je res ogromno. Zdaj se pa sprašujem ali mi bodo krofi uspeli po slovenskem pregovoru: Več glav več ve ali po angleškem: Too many cooks spoil the broth. Bomo videli!! LP cervus

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

24. feb 2004 10:25

Ligojna, ne, sem preverila ime - Hit mix moka je in nima dodanih jajčnih rumenjakov, saj sam dodaš na kilo moke tri cela jajca... Dejansko dodaš vse sestavine kot pri klasiki, le sladkorja, vanilija in soli ne. Sicer pa - sto ljudi, sto čudi, ne?! lp, KatkaD

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. feb 2004 10:46

Spet nasvet moje mame. Testo za krofe mora biti zelo mehko. Mehkejše kot za potico. Jajca: nikoli celih jajc, ampak samo rumenjake. Beljaki so težki. Veliko uspeha Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti