Nature addicts sadni snack

sweet T  

član od: 29.4.2013

sporočila: 39

tema odprta - 2. maj 2013 16:15 | ogledi: 3.877 | odgovori: 7

moram priznat da me tile posladki res mikajo. ampak cena! rada bi jih naredila sama pa ne vem kako. sicer so narejeni iz zgoščenega sadnega soka. ima kdo mogoče kakšen nasvet?

sweet T

lumpa  

član od: 15.5.2004

sporočila: 7

2. maj 2013 16:33

glede na to, da vsebujejo pektin, bi jaz poskusila z želinom. Če rata, se priporočam za recept. Mamo tudi pri nas 3 velike oboževalce ;)

Barbara Rogina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. maj 2013 17:39

Fruit leather poišči. žal se še nisem spravila delati. poročajte prosim

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

2. maj 2013 21:11

Zelo podobno tem posladkom je, če narediš kutinov ali jabolčni sir in dodaš še nekaj drugega sadja, da spremeni okus. Morajo pa kutine ali jabolka prevladovati, saj je v njih pektin, ki strdi te prigrizke oz. naredi, da so kot žele. Za te prigrizke kutinov ali jabolčni sir namažeš na peki papir precej na tanko, manj kot pol cm na debelo, pa ko je suho zrežeš na poljubno velike koščke. Jaz sem že delala z rdečim ribezom in malinami in mi je bilo všeč. Sem pa maline in ribez dodala kar po občutku oz. okusu.

Recept za kutinov sir je med drugim na tem linku http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1140

motovilčica

sweet T  

član od: 29.4.2013

sporočila: 39

3. maj 2013 15:11

hvala za vaše odgovore

če mi bouspelo bom še ta teden poskusila narediti in če mi uspe napišem recept.

najbrž bom poskusila z jagodami, mangom in jabolkom. Na enem od linkov je navodilo, da pečeš 6 ur na 80 stopinj.

meni se to zdi kar veliko. bi bilo za krajši čas na nekoliko povišani temperaturi v redu?

sweet T

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. maj 2013 16:41

to je fino ja, samo z krajsim rokom uporabe in ni zvecljivo, bolj zele.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti