Orientalska slaščica

hanny  

član od: 26.7.2003

sporočila: 3

tema odprta - 22. feb 2004 22:13 | ogledi: 6.379 | odgovori: 11

Slaščica ima obliko malih, zlatorumenih klobasic. Je precej sladka. Vem, da gre za testo, ocvrto v olju. Videvala sem jo na Balkanu, v Grčiji in na Bližnjem vzhodu. Njenega imena ne vem.

Pripravljam praznovanje ob orientalski hrani. Zelo bi bila vesela, če kdo pozna recept za slaščico.

hanny

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

22. feb 2004 22:25

Mislim da gre za tulumbe!Recepta ne poznam,jedla pa sem jih v Makedoniji.Poglej v knjigo Balkanska kuhinja.Meni osebno so presladke,zato nisem niti iskala recepta.Rajši imam baklavo,vendar samo tisto,ki jo naredi tašča!!! Veliko uspeha pri iskanju recepta in lep pozdrav

hanny  

član od: 26.7.2003

sporočila: 3

23. feb 2004 7:00

Spoštovana Amona! Hvala. Že to, da sem prišla do imena "tulumbe" mi je rešilo zadrego. S to ključno besedo sem na internetu že našla recept. Baklave pa bodo seveta tudi zraven. Pa datlji s sezamom. In halva. hanny

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

25. feb 2004 9:49

hanny, ali veš, da za tulumbe rabiš šprico? To je taka šprica, podobna kot za delat krvavice ali klobase, samo da je veliko manjša. Pred leti sem jo dobila iz juga, ne vem, če se pri nas dobi.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. feb 2004 10:11

Verjetno bi bila čisto vredu navadna vrečka za okraševanje brez nastavka. Mimika

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

25. feb 2004 10:12

Prilagam manjsi izbor receptov....sicer se oproscam, ker niso prevedeni, upam da ne bo prblem: Tulumbe POTREBNO: Tijesto: 1 l mlijeka 1 l vode 50 dag brašna 3 žlice griza 2 jaja. Preljev: 1 l vode 50 dag šećera 3 vrećice vanilin šećera kora limuna NACIN PRIPREME: Mlijeko i vodu staviti da zavri, dodati brašno i griz. Gustu poput žganaca masu pustiti da se ohladi, pa dodati jaja i promiješati. U posebnu posudu uliti ulja na dva prsta i staviti da se ugrije. Na vruće ulje sa posebnom špricom za tulumbe oblikovati tijesto dužine 10 - 15 cm. Pustiti da se prži do rumene boje, vaditi i staviti u tepsiju. U međuvremenu skuhati sirup od vode, šećera, vanilin šećera i kore limune. Sirup preliti preko tulumba tako da budu potpuno potopljene. Sačekati da omekšaju i servirati. Tulumbe Potreban materijal: 400 gr brašna 1,5 kg šećera 1 l ulja 5 jaja 1 kafena šoljica ulja 1 limun prašak za pecivo vanilin šećer špric za tulumbe Postupak: Prosejati 400 gr brašna i pomešati sa praškom za pecivo. Staviti 0,5 l vode i šoljicu ulja da provri, pa preliti time pripremljeno brašno. Promešati varjačom, pa ostaviti da se prohladi. Dodati 5 jaja i umesiti glatko testo. Staviti ulje da se zagreje, napuniti špric i pržiti tulumbe. Kada sve tulumbe budu ispržene, treba ih preliti saftom koji se pravi na sledeći način: 1,5 kg šećera i 1,5 l vode se prokuva, zatim se doda 1 limun isečen na kolutove i vanilin šećer. Tolumbe U pola litre vode dodati 2 soljice ulja,malo soli i staviti da prokljuca. U vrelu masu dodati 350 g brasna i kuvati na tihoj vatri sve dok se brasno ne ukuva i masa pocne da se odvaja od ivica serpe.Ostaviti smesu da se dobro ohladi, pa dodati 4 jaja, ali jedno po jedno i 1 kesicu praska za pecivo. Ovom smesom puniti spric za tolumbe, seci na zeljenu duzinui prziti u dosta vrelog ulja. Sirup 600-700 g secera kuvati u 1/2 litre vode i malo soka od limuna dok se ne dobije sirup srednje gustine, otprilike kao za slatko. Tulumbe Potrebno je: 500gr brasna, 8 jaja, ulje, secer za sirup, 6 dl vode, 4 kasike ulja. Staviti vodu sa uljem da provri, dodati prasak za pecivo i brasno mesati dok ne postane glatka masa. Kad se malo prohladi dodavati jedno po jedno jaje. Stavljati u spric i peci. Skuvati sirup od 700gr secera 2 case vode, 1 limun i preliti ohladene tulumbe. Tulumbe se peku u dosta ulja tako da se same okrecu. Tulumbe Potrebno je: 3 kom. jaja, 300 g ostrog brasna, oko 1/2kg secera, 1/2 kesice praska za pecivo, ulje. Staviti 1/2 l vode sa 3 kasike ulja da prokljuca. U to popariti 300g ostrog brasna u koje je dodato 1/2 kesice praska za pecivo. U hladno testo umesati 3 kom. jaja. Przene tulumbe preliti vrucim sirupom napravljenim od 1/2 kg secera i 1/2 litra vode. Srecno! ursa pogacnik

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

25. feb 2004 10:59

Tofika - si se pa potrudila z recepti - hvala.

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

25. feb 2004 14:10

Ursa Pogacnik res si se zelo potrudila z recepti, če bi se pa potrudila in ga v Kulinariko SLOVENIJE objavila še v slovenščini bi pa verjetno bilo že preveč.

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

25. feb 2004 14:16

Se oproscam - sem cel net okol obrnila - iskala sem nekaj casa nazaj ta recept za mojega oceta, mu take drobnarije potem podarim za darilo (izdelek, ne recept, hehe). Ali lahko dodam recept tudi ce nimam plus paketa? Lahko prevedem (potrudila v doglednem casu) in makar tu objavila, velja? lpU ursa pogacnik

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

26. feb 2004 0:19

Če mi kdo pove samo to, kaj je "griz" (prvi recept), se z veseljem sam potrudim s prevodom. ;)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. feb 2004 7:20

"Griz" ti je "grez" oziroma pšenični zdrob. Č a o!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti