Sledi mehkužcev v jajčnih rezancih?

thinkblue  

član od: 9.1.2003

sporočila: 20

tema odprta - 30. apr 2013 6:53 | ogledi: 3.171 | odgovori: 7

Gledam v trgovini deklaracijo izdelka in sicer:

JAJČNI REZANCI

ter vidim pripis: "lahko vsebujejo sledi mehkužcev".

 

Saj ne da bi me mehkužci motili, samo mi ni jasno kaj za vraga bi počele sledi mehkužcev pri jajčnih rezancih?

Kaj niso umili posode, hehe ?!?!?

LP, TB

Thinkblue

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. apr 2013 9:09

Obstajajo tudi rezanci s sipinim črnilom ... in verjetno je pripis na embalaži tam zaradi tega?

s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. apr 2013 15:12

Tam je zaradi alergikov, ki jim s tem povedo, da testenine zanje niso nujno 100% varne. In s tem proizvajalec varuje tudi sebe, kajne? Saj je že skoraj na vsakem izdelku kak podoben zapis, ki se sicer običajno tiče ali glutena ali arašidov ali.....

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

30. apr 2013 15:16

 

Točno tako. Veliko lažje je to napisati, kot poskrbeti, da je vse čisto, da so vse surovine preverjene ...

trac

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. apr 2013 15:30

trac je napisal/a:

Točno tako. Veliko lažje je to napisati, kot poskrbeti, da je vse čisto, da so vse surovine preverjene ...
trac

S tem se pa ne strinjam. Če veš, da je za nekoga, ki je alergičen na arašide, zadosti, da so bili v posodi, ki je bila običajno pomita in pobrisana, pa ostane zadosti sledi arašidov na njej, da pri nejm izzovejo hudo alergijsko reakcijo, tega ne boš izjavil. Gledam s stališča alergika, je bolje tako, kot tvegati (tudi smrt, v skrajnih primerih).

Vse surovine so lahko preverjene, za čistočo poskrbljeno, pa mi povej, kako boš iz mlina 100% odstranila sledi pšenice, če običajno meljejo pšenico, tu in tam pa, recimo ajdo? Ne moreš takemu mlinarju očitati nečistoče in nepreverjenih surovin ampak kvečejmu obratno, posluh za alergike (ne vem, je predpis ali ga ni okoli takih označevanj, če je, je jasno, kako in kaj, sicer pa prijazno od proizvajalcev). Moje mnenje, ni nujno, da se strinjaš z njim.

rimljanka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

30. apr 2013 18:51

Za hude alergike je lahko usodno že, če se živila predelujejo v isti hali. Opozorila so večkrat pretirana, ampak čez gvišno ga ni.

Bernarda

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. apr 2013 19:25

tako kot sta povedali Rimljanka in terlikar1... že samo, če se predelujejo stvari v isti hali, mora biti opozorilo..

 

ni pa nujno, da jih vsebuje, ampak z opozorilom zavarujejo tako sebe kot tistega, ki je hud alergik..

Sunny09

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

3. maj 2013 8:46

 

Rimljanka,

jaz sem napisala samo na kratko. Dejstvo je, da je sedaj, ko se na istih linijah dela vse mogoče, precej težko zagotoviti popolno odsotnost alergenov. Ali pa potem vso stvar precej podraži. Npr. če hočeš brezglutensko moko, jo moraš potem nabaviti v mlinih, kjer meljejo samo takšno moko. In s tem nisem nameravala očitati nečistoče kogarkoli, le da je v teh velikih sistemih zelo težko zagotoviti, da ne bo priško do 'onesnaženja' s kakšno stvarjo, ki je za koga lahko celo usodna.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti