Kuh.knjigi jedi na žlico in domače slaščice

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

tema odprta - 29. apr 2013 15:24 | ogledi: 6.192 | odgovori: 7

Prodam kuharski knjigi Jedi na žlico in Domače slaščice, izdaja receptov zbirke Dober tek, A4 formata.

Cena posamezne knjige je 5,00 eur. 

Kontakt na zs.

BLEJSKAVIHRA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. apr 2013 19:26

Na mojih Domačih slaščicah je cena 4,20 evra, ti pa rabljeno prodajaš za pet? Ali pa imamo različne izdaje, verjetno bo to?

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

29. apr 2013 19:32

Mamamia,ti imaš broširano izdajo,Blejskavihra pa najbrž trdo izdajo,kjer je cena nekaj čez 12€.

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. apr 2013 20:58

Aja, se opravičujem. Hvala za pojasnilo.

mamamia

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. maj 2013 22:51

Ker je tukaj o kuharskih knjigah, imam knjigo 1000 in1  recept jugoslovanske kuhinje.Mogoče se katera spomni te kuharske knjige.V njej so značilni recepti vseh republik naše bivše države.

dari

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. maj 2013 0:52

Te ne poznam, ampak kuhat sem se pa naučila po receptih Kuharske enciklopedije založbe Jugoslavija iz Beograda, Nemanjina 34.

Jaz nisem znala niti jajca ocvrt, moja mama sploh ni kuhala, naše kuharice so pa mene in sestro tolerirale samo kot pomivalke kastrol. Moja nona je menda kot mlada nevesta nekaj kuhala, ampak potem je vse pozabila in otroci smo ji itak šli na živce, pa njihova kuharica je v glavnem obvladovala toč in polento. Ena tečna koklja je bila, Marjuta ampak o.k., skuhat polento pa učelete pa vozit lambreto nas je pa naučila.

Kuharskih knjig smo pa dosti imeli, meni je bila najbolj všeč sicer Slovenska kuharica sestre Felicite, to sem lahko listala pri Milki, eni bolj permisivnih skrbnic naših želodcev, ampak resno sem se pa v kuharskem smislu poglobila šele v Kuharsko enciklopedijo. 

Pri nas ni bilo heca, takrat je vladala v kuhinji gospa Rezka in dostop do štedilnika sem imela samo ob sobotah in nedeljah - pa salamensko sem morala počistit za sabo v  nedeljo zvečer.

Moja prva jed je bila čebulna juha, potem pa švedska torta z vanilijevim šodojem. Oboje sem seveda povzela po že citirani kuharski enciklopediji, tako kot večino hrane v naslednjih desetih letih.

No, pa so prišla študentska leta, kot vsi, smo tudi mi med eno in drugo furo v Indijo cmarili  kvazi vzhodnjaške obroke na svojih rešojih.

Ampak Kuharska enciklopedija je ostala moja biblija do danes, dosti kuharske literature sem od takrat nakupila in predelala, debela in zašpehana je kot jaz, dandanes itak kuhamo kar na pamet, ampak včasih, no včeraj, jo pa le vzamem s police in še vedno osupnem ob kakšnem nasvetu iz njenih strani. 

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2013 8:59

dari je napisal/a:

Ker je tukaj o kuharskih knjigah, imam knjigo 1000 in1  recept jugoslovanske kuhinje.Mogoče se katera spomni te kuharske knjige.V njej so značilni recepti vseh republik naše bivše države.



dari

).

Jo imam, seveda, pa tudi knjigo Olge Markovič Jugoslovanska kuhinja (gospa je včasih kuhala pri Titu -mimogrede, včeraj je minilo 33 let od njegove smrti).

V obeh knjigah sem zasledila recept za jed, k.

ot ga je na vasi pripravljala moja teta, in opisujeta pripravo natanko tako, kot sem teto gledala v otroštvu ...

PA tudi veliko drugih jedi sem preko teh knjig spoznala

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2013 9:05

Nola, to knjigo imam tudi jaz - platnice ima iz modrega platna?  Je res prava enciklopedija. Izjemno uporana še danes, se mi zdi že kot nekak učbenik.

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti