Pečenje zrezkov

Bibka7  

član od: 26.4.2013

sporočila: 1

tema odprta - 26. apr 2013 17:10 | ogledi: 15.792 | odgovori: 6

Živjo! Sem še začetnica v kuhinji pa mi gre sledeča stvar že pošteno na živce. Ko pečem zrezke na ponvi imam vedno popolnoma pooljen štedilnik, saj olje ves čas šprica ven. Vem, da je rešitev pokrovka, vendar že ko obračam mi vse totalno poškropi. Poleg tega so zrezki gumijasti in trdi, čeprav jih pečem cca. 15 minut, kot naj bi bilo normalno. Kaj delam narobe? Zrezki niso taki kot jih jem drugje pa naredim vse isto kot drugi.

 

Hvala!

Bibka7

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. apr 2013 17:24

Glede prvega problema: nabavi si ponev z visokim robom in daj noter čisto malo olja, dovolj je, da je dno pokrito, preden zrezke obračaš, pa zmanjšaj ogenj na minimum. Glede trdih in gumijastih zrezkov si pa preberi tole temo (in daj med branjem testosteronski pissing contest na /ignore); v njej boš našla marsikaj koristnega, predvsem to, da vsak ploščato odrezan kos mesa še ni zrezek. lp, proxima

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. apr 2013 19:01

poleg prejšnjega nasveta - v olje daj meso sobne temperature, popivnaj marinado, ali pa rahlo pomokaj stran ki jo daš v olje.

Lisa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. apr 2013 21:16

1 vrsta mesta: ce je piscanc, puran, vratovina, sv ribica,  mlada zivalica potem bo dovolj pecenje samo da se skoz prepece,  eprav purana jaz se rada kuham 10 minut. za zorjeno govedino in primerne konce kot je pljucna, bo tudi dovolj popekanje. Ko je v igri nezorjena govedina se pa zrezek popece in obvezno se dolgo kuha . Oz nekd. Je enkrat v tem kontekstu uporabil besedo mucenje mesa po avstroogrsko. samo je doooooobro!! se posebej cr je meso na rjavo zapeceno prej.

odvisno je kako je stara zival. Jaz to naredim v ekonomu v omaki cca 20min in pustim odpihati, sicer skoraj ena ura.

in odvisno tudi od debeline

2 kaksen zrezek peces 15minut? To se 3 cm steakov ne. S tem ti zrezek izgubi vsako socnost. Ti pazi da bo perutnina prepecena to je brez roza delov in fino je da je rjavo, ne pa neko bledo kuhano, da potece maillardova reakcija. Ce bos taksen zrezek potem se kuhala bo nastala odlicna omakica. Ali pa ga das ven in vlijes na te rjave stvari v ponvi vino, juho, smetano, gorcico,... Kar ti je vsec.

3 pokrovka ni resitev, ker voda dol kaplja. Isto se naredi pri tisti mrezi. Visoka posoda je tukaj prava ali pecenje na prostem

 

lahko da se kdo ne bo strinjal, za nas okus tole deluje. 

ce se zelis izogniti pretrdi govedini vzami vakuumsko pakirano in jo pozabi za kaksne 14 - 20 dni v bolj mrzlem kotu hladilnika. Seveda v trajanju roka uporabe. Takrat ti mogoce se stegno rata le zapeci brez pokuhavanja in ne bo pretrdo. Gotovo pa bo trse kot pljucna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. apr 2013 21:19

Zorjeno meso je meni najboljsega okusa sicer suho zorjeno, cesar se doma navadno ne lotevamo. Poleg mehkobe dobi se taksen mocan okus. Dobis pri mesarju samo je drago. V vakuumu zorjeno ne dobi taksnega okusa nikoli. Prisegam na brzolni oz rib-eye steak.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

28. apr 2013 9:23

Meso vedno pustim vsaj pol ure na sobni temperaturi, ponev pred peko kar močno segrejem in to brez olja, meso začinim in nato ga pokapam z oljem in ga spečem, koliko časa je pa spet odvisno katere vrste je meso in debeline mesa. Kotlete pečem največ 10min in potem dam pečeno meso na krožnik in ga pokrijem z alu folijo, da se sokovi umirijo. Nikoli pa mesa čisto ne prepečem, saj po peki počije in ni nikoli krvavo-je pa sočno.

anibas

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. apr 2013 12:35

Jup, to je pa tudi res. v debelen zrezku naj bi celo 3-5 stopinj se narastla temperatura v notranjosti. Samo s tanko perutnino se ni za zafrkavat. Resis pa problem z dobrim termometrom. In res manj sprica ce z oljem pomasiras zrezek ne pa da ga polozis v vroce olje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti