Nabiranje zelišč

tema je zaklenjena

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

tema odprta - 25. apr 2013 12:51 | ogledi: 7.240 | odgovori: 5

Začela se je sezona nabiranja zelišč v naravi. Z njimi si lahko pripravimo zanimive čaje za očiščenje telesa pa tudi za zanimive okusne čaje  za zimske dni.

Jaz sem že nabrala in sušim: cvetove dišeče vijolice, trobentice, ozkolistni trpotec, pljučnik, cvetove lapuha (za prijateljico), liste gozdne jagode, bršlajnasto grenjkuljico. Nabrati pa moram še liste gozdne robide in maline(za sproti za vsakodnevni čaj jih že pijem, seveda skupaj z drugimi zelišči), mrtvo koprivo, pravo koprivo (iz nje sem že naredila špinačo za zimo), ko zacveti lipa, pa še malo lipe, bezgovih cvetov, koprive, rmana (poletiI) čisteca, materine dušice, dobre misli, gloga, plahtice itd. Kaj pa ve nabirate?

antonija7

verjana  

član od: 6.3.2009

sporočila: 21

25. apr 2013 13:39

prijeten dodatek čajem je še dišeča perla, ki bo zdaj zdaj zacvetela. z veseljem pa bi nabrala še tavžentrožo, pa je skoraj ni več najti na najdiščih, kjer je včasih bila. prijetno nabiranje vsem "travaricam".

verjana

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

25. apr 2013 13:56

ja dišeče perle pa jaz še nisem nikdar, bom pa jo poskusila letos. Zakaj pa jo ti uporabljaš verjana, ja sem pozabila še na šentjanževko, tavžentrože  pa bom poskusila nabrati na sestrinem travniku, pa seveda lučnik. Lani sem ga imela ogromno, zase in prijateljice. Enako prijetno nabiranje in izogibanje kačam in klopov želim vsem travniških Pehtam :)

antonija7

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

25. apr 2013 14:08

antonija7, luštna tema, a se mi zdi zaradi boljše preglednosti nadaljevati tule, kaj praviš?

lp

mzm

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

25. apr 2013 14:12

mišzmoke hvala, oprosti nisem videla te teme. lep dan :)

antonija7

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

25. apr 2013 14:14

Tako, kot predlaga mišzmoke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti