Sirotka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. mar 2014 19:59

Kara,

ne verjamem, da bo sirotka z vanilijo ali cimetom kaj boljša, če je ne maraš. Saj če je ne porabiš za kruh in če ti ne gre po grlu, je na silo tudi nima smisla piti.

V naši družini smo nekoč imeli enega mačka s posebnimi prehranjevalnmi navadami (no, imeli smo jih več, samo ostali so bili oz. so normalni), ki je mlatil višnjevo pecivo in lokal sirotko v neomejenih količinah. Ni kazal znakov, da bi mu škodila, ker je bil ogromen in je suvereno obvladoval ves okoliški mačji svet - ali mu je kaj skrajšala življenje, pa tudi ne vemo, ker ga je na višku moči povozil avto. Če torej ni navdušenja med domačim človeštvom, lahko poskusiš najti odjemalce med živalstvom, če ga kaj imate.

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2014 20:03

Bogi muc, vsaj za življenja je dobro jedel in pil.

 

naor

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. mar 2014 4:43

Na kmetiji so včasih sirotko od izdelave skute pojedli pujs(k)i. In so bili lepo okrogli.  Tole mi nekako ne gre skupaj s hujšanjem?

Katrca11

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

4. mar 2014 7:42

Pravkar sem si naredila napitek s sirotko, ki bo očitno rešila moj problem. Zadeva je celo zelo okusna. Zmiksala sem si jabolko, sirotko in cimet. Kdo bi si mislil, da bo tak okus.

Zdaj, če bom okrogla kot pujs ( tudi sicer mi ne manjka dosti do tam...) ali bom obvladovala mačji svet, ne vem.

Imela bi pa vsaj lepo kožo in ostale" pritikline", kar se WC-ja tiče. Vsekakor nadaljujem s poskusi.

kara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. mar 2014 7:51

Mmmm planikina je res dobra. Meni ima okus po putru :)

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

4. mar 2014 8:01

Je pa sirotka dobra tudi za kožo (zunanje), tako da se jo s pridom izkoristi tudi za kakšno kopel. Kožo lepo sčisti, deluje proti glivicam, vnetjem... in  po taki kopeli koža je res fino mehka.

trac

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

4. mar 2014 10:21

Ja tole pa postaja res imenitno, kopel. Super, imam težave z občasnimi glivicami na nogah. Bom tudi to poskusila. Na koncu je bo še premalo.

kara

Rabraminca  

član od: 12.3.2005

sporočila: 65

16. dec 2015 18:19

Jaz jo pa nucam, da z nje naredim drož in namesto vode pri mesenju kruha dam sirotko.

 

Rabraminca

Klepec  

član od: 28.4.2015

sporočila: 70

17. dec 2015 11:43

Rabraminca, a so droži bolj aktivne, če uporabiš sirotko?

Kara, nam sicer sirotka tekne tudi z žličko meda in malo cimeta. Še posebej v toplih poletnih dneh. Zdaj pa jo večkrat uporabimo za peko kruha in za palačinke, ki so pa itak velikokrat na jedilniku

http://www.kmetijaklepec.si/pages/o-kmetiji-klepec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti