Knjiga velika šola kuhanja

erchie22  

član od: 3.2.2011

sporočila: 10

tema odprta - 23. apr 2013 14:42 | ogledi: 7.816 | odgovori: 22

Te dni v trgovini Hofer ponujajo knjigi Velika šola kuhanja (v slikah) in Veliki kuharski leksikon (v slikah) za 8 € po komadu, kar je 22 € ceneje kot pa v knjigarnah, tako da če si kdo želi te knjigi (kot sem si jih želela jaz) naj pohiti z nakupom :) zaloge so seveda omejene.

Veselo kuhanje! :)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. apr 2013 15:28

Kako pa sta kaj knjigi? Uporabno?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. apr 2013 15:49

velika šola kuhanja ne preveč, leksikon pa.

lp

cervus

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. apr 2013 17:16

Samo da vas ne zavede..to ni knjiga od Anne Willan,z enakim naslovom,katero je izdala Slovenska knjiga in je žal razprodana...daleč od te knjige je...v vsakem pogledu.

Vrtejbenka

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

23. apr 2013 19:31

Knjiga Velika šola kuhanja od Anne Willan je odlična knjiga za tiste, ki se bolj želijo naučiti postopkov in načinov obdelave. Receptov je res bolj malo, so samo najbolj značilni za določeno področje. Je pa zato malo morje drugih knjig z recepti :)

Tatjana

erchie22  

član od: 3.2.2011

sporočila: 10

24. apr 2013 13:51

Če mene vprašate, sta knjigi super! V Veliki šoli kuhanja so v glavnem predstavljeni postopki in seveda tehnike kuhanja, nekaj receptov za primer teh tehnik, poleg tega pa še osnove poznavanja sestavin. V Velikem kuharskem leksikonu pa so predstavljene le sestavine, po mojem mnjenju, v velkem obsegu.

 

Vrtejbenka res je. To ni ista knjiga, a glede na to da je tako poceni in kar obsežna, se pomoje vseeno splača nakup :)  Mene sta tako navdušili zato, ker nista prenatrpani z recepti, kot pa ostale kuharske knjige.

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

25. apr 2013 9:24

Se pridružujem erchie22; sem ju malo za šalo malo zares kupila sinu za rojstni dan, pa je mulo zdaj že pri tretjem receptu in se bomo lepo naučili kuhat. Kar se tiče pa leksikona, bo pa še meni prav prišel, da si malo osvežim znanje. Tako da - za tak denar absolutno več kot dovolj. Pa še tisk in fotografije so na nivoju. Če zbirate kuharske knjige (kot npr. jaz), ne smete zamuditi!

 

Pozdrav,

helenag

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2013 10:10

Kakšne vse pa imaš? In koliko? Jaz jih namreč tudi zbiram, imam nekaj prav dragocenih "eksotov".

lp,

mamamia

erchie22  

član od: 3.2.2011

sporočila: 10

25. apr 2013 12:20

Jaz pa prav vneto iščem kuharske knjige ki niso prenatrupane z recepti. Imam jih malo in sicer: Omake (založba Učila), Začimbe (Učila), Vkraljestvu začimb (od Droge Portorož), Kuharska pratika mojstra Ivačiča (ponatis iz leta 2005) in Spretna kuharica (založba Mondena). 

Nekoč bi rada imela mini knjižnico z vsemi podobnimi knjigami (za svojo dušo seveda), tako da če poznate kakšne take knjige, bi bila več kot vesela, če mi poveste kak naslov :)

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2013 14:22

Če mi poveš, kaj zate pomeni, da kuharska knjiga ni prenatrpana z recepti, morda lahko še kak naslov predlagamo. Sem sicer mislila, da je smisel kuharskih knjig prav to, da so v njih recpeti (poleg osnovnih navodil in opisov postopkov, živil in podobonega seveda).

Ali si imela v mislih grafično zasnovo? To sklepam glede na knjige, ki jih omenjaš - na eni strani recept, na drugi fotka?

 

 

mamamia

erchie22  

član od: 3.2.2011

sporočila: 10

25. apr 2013 15:09

 V mislih imam knjige, ki so podobne prej omenjenim knjigam - Omake, Začimbe, Velika šola kuhanja; kjer je povdarek na postopkih, tehnikah in pa seveda značilnostih sestavin in jedi. Lahko bi se reklo da so bolj priročniki za kuhanje ali leksikoni, kot pa knjige z recepti. Pa če se najde kakšna podobna knjiga za peko, se je tudi nebi branila :) na primer kakšna knjiga, kjer so detaljni recepti in postopki osnov peke (različne vrste testa, moke ipd). 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti