Knjiga velika šola kuhanja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

29. maj 2013 19:28

Jaz pa sem od stare mame dobila slovensko ameriško kuharico iz leta 1945, ki je bila izdana v New Yorku spisana od Ivanke Zakrajšek. Tam se pitam reče paji (pie angl.) pa tidi kar nekaj drugih izrazov je v oklepaju napisano po angleško...

Drugače pa je najstarejša kuharica, ki jo imam okoli 1930. 

 

LP, Saša

Mir in dobro!

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

30. maj 2013 13:39

Da se pridružim temi o kuharskih knjigah . Tudi jaz jih imam kar precej in kar nekaj zelo starih primerkov, nabranih iz starih hiš. Ampak najboljši je moj rokovnik s prvimi  recepti iz leta 1974 in polepljen z recepti iz pecilnega praška in vanilijevega sladkorja. Veliko se jih je že odlepilo, pa nič hudega,  recept je po toliko letih že  v glavi . Ta rokovnik je zlata vreden in grozno, da bi ga izgubila. Še vedno je v rabi, in če mi je kakšen recept zelo, zelo všeč, ga še vedno prepišem vanj, saj to je sigurno, da ga najdem .

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti