Knjiga velika šola kuhanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. apr 2013 15:10

Že razumem kaj imaš v mislih, tega je dosti, celo prevedenega v slovenščino. Kot voda za čokolado verjetno že imaš, pa Simmla najbrž tudi. V angleščini, francoščini in italjanščini imaš pa celo cele zbirke literature, ki se vrti okrog hrane in receptov, saj je to že vsaj desetletje vrhunski topic, in seveda se navdušenje zdaj seli tudi k nam.

Če ne greš ravno na čisto taprvo žogo, si poišči katero od izdaj  Michaela Josepha, ali pa kar pri navadnem Penguinu. Jaz sem si jih kar nekaj nabrala, The fish store L.Barenhamove, pa A taste of the country J.Dohertyja itd., Ti dve omenjam, ker sem ju kupila vsako za manj kot evro.

Tudi jaz imam rada knjige tega tipa, že desetletja jih iščem pa tudi najdem po knjigarnah. Trenutno so tovrstne knjige pri nas v modi, tako, da jih po evro dva, kot smo si jih še lani lahko kupovali, najbrž ne boš našla.

Je pa trend v Evropi upadel, tako, da si po spletu lahko privoščiš večino tega, kar si poželi tvoje srce.

Seveda, klasičnim avtorjem in tekstom se cena nikoli ne ukloni.  

 

nola

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

25. apr 2013 15:20

mamamia je napisal/a:

Kakšne vse pa imaš? In koliko? Jaz jih namreč tudi zbiram, imam nekaj prav dragocenih "eksotov".

lp,



mamamia

 

to je sicer malo mimo teme, pa ko si ravno napisala, da zbiraš kuharice.

nekje sem zasledila fotko tvojih knjižnih omar (vsaj mislim, da si jo ti objavila), ki so polne kuharskih knjig. a si jih kdaj preštela?

če sodim po prijateljicah, jih imam napram njim veliko več. (31 - ravno včeraj kupila še eno - Indian, Chinese, Thai and Azian cooking, 1000 recipes) Mam edino slabo vest, ker ne uspem toliko kuhat, kolikor imam kuharic.

Mamka Bršljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. apr 2013 11:28

Mamka Bršljanka je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Kakšne vse pa imaš? In koliko? Jaz jih namreč tudi zbiram, imam nekaj prav dragocenih "eksotov".

lp,



mamamia

 

to je sicer malo mimo teme, pa ko si ravno napisala, da zbiraš kuharice.

nekje sem zasledila fotko tvojih knjižnih omar (vsaj mislim, da si jo ti objavila), ki so polne kuharskih knjig. a si jih kdaj preštela?

če sodim po prijateljicah, jih imam napram njim veliko več. (31 - ravno včeraj kupila še eno - Indian, Chinese, Thai and Azian cooking, 1000 recipes) Mam edino slabo vest, ker ne uspem toliko kuhat, kolikor imam kuharic.



Mamka Bršljanka

 

Ja, nad 200 jih že imam na policah, sem jih pred nekaj tedni na hitro preštela. Jih pa tudi veliko uporabljam, le iz nekaj najnovejših (izraelska in azerbajdžanska kuhinja) še nisem ničesar naredila, iz večine sem pa vsaj kakšno idejo uporabila, če ne že vsaj enega celega recepta.

Če nekaj zbiraš in uporabljaš kakih 20 let ali še kakšno leto več, se nabere lepa zbirka.

mamamia

erchie22  

član od: 3.2.2011

sporočila: 10

26. apr 2013 14:49

Hvala Nola. Bom defenitivno poiskala te knjige. 

Rebecca tebi pa sem poslala zasebno sporočilo da rečeva kako besedo več o tej knjigi :)

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. apr 2013 17:37

bannanna, ti se kar oglasi enkrat pri meni, pa sipoglej, akj vse se najde.Aja, pa revij imam še vedno nekaj, spet bo akcija ...

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. maj 2013 10:24

erchie22, imas zs!

"Stressed is desserts spelled backwards!"

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

29. maj 2013 14:30

Punce, se opravičujem, sem bila malo "out". No, mamamia, ti ne sežem niti do kolen. Je pa tudi res, da sem na dobri poti, sploh, če štejem vse moje kopirane in vezane izdaje, pa v mapah vložene recepte s kulslo, pa nekaj starih kuharskih zvezkov mojih tet in babic, samih kuharic, en kup kulinaričnih revij tipa Dober tek, Apetit..., pa seveda moje zvezke, ki nastajajo ob gledanju 24kitchen. Od eksotike bore malo, ker ne potujem ravno, žal, sicer pa je najbolj eksotična kuharica izpred prve svetovne vojne, kjer se kuhajo še kopuni pa žabe.....

 

Če bo kdaj katera stran metala beri delala čistko) pri kuharicah, potem sem pravi naslov ze vse, kar vem ne pride več prav.

helenag

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. maj 2013 15:08

helenag, stari kuharski zvezki so tisto, kar mi v zbirki manjka. Imam le svoj prvi rokovnik, več kot 30 let je star, z mojimi prvimi kuharskimi koraki in poskusi, zabeležkami, nekaj receptov iz revij je v njem in tudi vrečk od vanilijevega sladkorja in pecilnega praška z recepti za osnovne sladice. Takrat še ni bilo interneta, da bi iskali in printali, pa smo lepili, kar smo lahko od kod izrezali.

No, v tem rokovniku je nekaj prepisanih receptov iz taščinega rokovnika, v njenem spet prepisi iz zvezka njene mame ... to dediščino še dobim.

 

Imam pa eno dragoceno knjigo z recepti z začetka prejšnjega stoletja - dobila sem jo za darilo od slovenskih izseljencev v ZDA, v njej pa so zbrani recepti ne le slovenskih gospodinj, pač pa tudi  iz kuhinj številnih drugih narodov, ki so se skupaj znašli v Pueblu (Colorado). Prav nostalgično branje.

 

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti