Rezanci z bučnimi semeni ?

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

13. maj 2013 20:43

teli piškoti bi pa mogli biti zelo dobri, se priporočam za recept :)

vida-lara

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

13. maj 2013 20:54

Drugače pa je kruh z bučnim oljem in semeni tudi zelo dober

TP_Kuhar

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. maj 2013 23:34

Lucka52, !

Firbca me sladica, je kot panna cotta?

Prekmurje in Prlekijo obredem vsaj enkrat letno 

lp

mzm

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

14. maj 2013 6:13

@ Vida lara, vsi recepti na slikah so improvizacija, brez tehtanja, po trenutnem navdihu:

piškote sem naredila  iz cca 300 gramov moke, 1 žlice bučnega olja in  recimo 10 dag masla,  malo zmletih bučnih semen,  in 2, 3 žlice sladkorja v prahu ( v  kozarcu s sladkorjem imam strok prave vanilije). 180 stopinj, dokler niso rahlo zlate barve. Naslednjič bom dodala še  malo mletih orehov, naredila okrogle in vmes  vanilijevo kremo.Ti bodo bolj za posebne priložnosti. Sicer je pa tudi  v bazi odličen recept za bučne  piškote:

http://www.kulinarika.net/recepti/14643/sladice/buckoti

Rezanci so kot navadni, del moke sem nadomestila s fino mletimi bučnimi semeni. Zabelila sem  s stopljenim maslom in kapljico bučnega olja. Odlično paše tudi orehov in pa preliv iz smetane in več vrst  sira.

@miš z moke, tvoj pesto bom uporabila pri navadnih rezancih, nimam pa  več navadnih semen,  samo pražena slana, mislim da bo vseeno dobro?

Puding  je  prav" partizanski",  za kosilo mi je manjkala sladica, pa sem zmešala dve žlici Babičeve moke ( to moram poudariti, ker je odlična!), 2 žlici sladkorja  in 1 veliko žlico zmletih bučnih semen z malo mrzlega mleka.

Zmes v mlačno  mleko, kake pol litra,  še pest rozin, namočenih v rumu  in ene par minut kuhanja, pa je.

Ohlajeno sem prelila z žličko  bučnega olja, po vrhu  sem natresla bučna semena s čokolado ( dobijo se s cimetom, kokosom, karamelizirana). Jajca nisem dodala, ker sem eksperimentirala, se  mi je zdelo " škoda" ker nisem vedela kakšen bo rezultat.  Ampak pošeno  povedano, zadeva je bila več kot dobra. Dosti dosti boljša od kupljenih praškastih.

@TKuhar, jasno da pride na vrsto tudi kruh, v vseh mogočih variantah.

Prleki in Prekmurci  .

Lep dan vsem!

 

 

 

 

 

 



lp lučka

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 14. 2013 06:18

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

14. maj 2013 10:44

lucka52 je napisal/a:

 

@miš z moke, tvoj pesto bom uporabila pri navadnih rezancih, nimam pa  več navadnih semen,  samo pražena slana, mislim da bo vseeno dobro?

 

Prleki in Prekmurci  .

Lep dan vsem!
lp lučka

lucka52, se mi zdi, da prav misliš, še pražiti in soliti ti ne bo treba

Tvojo sladico bom v kratkem naredila, hvala za idejo, upam, da se znajde v bazi receptov!

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti