Rezanci z bučnimi semeni ?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 22. apr 2013 13:55 | ogledi: 7.737 | odgovori: 15

Zanima me, če katera dela domače( široke) rezance z dodatkom bučnih semen in če, kako jih naredite? Pa kakšen recpt za  omako z bučnimi semeni in / ali oljem bi tudi rada...na netu ne najdem nič.

Nekaj idej sicer imam, ampak se mi zdi škoda eksperimentirati kar tako, v tri dni. Na našem koncu se namreč bučno olje  bolj malo ali pa sploh ne  uporabja, meni pa je zelooo  ro, sploh domače.

Hvala.

 

 

lp lučka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. apr 2013 14:12

V katerikoli pesto lahko daš bučno olje in/ali zmleta ali grobo sesekljana bučna semena (meni se zdi, da gre oboje zlasti lepo na ajdove ali pirine testenine), o tem, da bi primešala bučna semena v testo, pa še nisem razmišljala. lp, proxima

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. apr 2013 17:03

 Hvala obema,  saj sem  pomislila, da bi omako naredila kot pesto, ampak bolj me zanimajo rezanci.

Tule jih sicer prodajajo, ampak jaz bi jih rada naredila sama, zato sprašujem za morebiten recept.

http://www.oljarna-sredisce.si/sl/artikli/38/sir

 

V nasprotnem primeru pač poskusim, pa  kar bo,  bo.

 

 

 

 

-

lp lučka

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

23. apr 2013 1:10

Nimaš kaj zgrešit.  V testo za rezance pač ni dobro dajat bučnih semen(razen res fino zmletih skoraj kot moka(v mlinčku za kavo), lahko pa dodaš bučno olje. Pri takšnih stvareh je potrebno vedno malo eksperimentirat. Dodaj pol vode in pol bučnega olja za prvič- NAslednjič pa laho spremeniš in daš še več olja,...

 

http://www.kulinarika.net/recepti/12461/testenine/pirin

 

Ko delaš testo lahko dodaš 10% res fino mletih bučnih semen. In priporočam, da uporabiš samo belo moko.

 

Za "omako" pa uporabi samo bučna semena. Čeprav ti priporočam tudi lanena, so zelo zdrava, in dodajo omaki neko vezivo, oz omaka se nekako bolj oprijemle testenin.

 

simond

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

23. apr 2013 6:26

Super, simond , sem že pod  tvoj recept napisla, da je vredno poskusiti.

Imam moko iz Babičevega mlina, domača  bučna semena in domače bučno olje; že to bi moralo biti  dovolj, da bodo  dobri.

 

 

lp lučka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

25. apr 2013 14:09

lučka52 lahko poskusiš zrezek spanirati namesto v drobtinah v bučnih semenih, je zelo dobro,  vsaj tako pravi sin, ki se uči za kuharja.

antonija7

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. apr 2013 15:28

Enako kot lucka52 sem  imela še nekaj moke iz Babičevega mlina (malo koruzne in nekaj več navadne), bučna semena in bučno olje, vse iz Prekmurja.

Najprej sem naredila pesto (samo semena, sol, poper, bučno olje), nato sem se lotila rezancev: obe moki (približno tretjina koruzne), peščica dobro zmletih semen, žlička pesta in nekaj tople vode. Že med mesenjem je dišalo za znoret.

Pod nujno sem si jih skuhala za dve vilici in jih zabelila s pestom, za pokušino, ostalo bo za večerjo. Komaj čakam

lp

mzm

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

25. apr 2013 20:07

Bučni rezanci, nikoli slišala.

Sem pa odprla link, ki ga je prilepila Lučka, naročila ene par njam njam  stvari in  iz radovednosti  tudi rezance.  Pa še poštnino trenutno ne zaračunavajo, tako da je vredno pogledati na ta link.

Ko jih dobim in če  bom uspela pogruntati iz  opisa na paketku  iz česa so narejeni, jih  naredim še sama, pa poročam.

 

Miš z moke, kako se je obnesel  tvoj recept ?

 

 

Kotarca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. apr 2013 22:53

Kotarca je napisal/a:

Miš z moke, kako se je obnesel  tvoj recept ?
Kotarca

 

Odlično se je obnesel, velja poskusiti!

lp

mzm

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. maj 2013 19:03

Miš z  moke, naredila rezance, pa ne samo rezance, tudi piškote.

Danes sem za povrh  scoprla še " puding", recimo mu tako... Da o sladoledu z bučnim oljem , rozinami in mletimi semeni sploh  ne govorim.

Vse je  je tako dooooooooobro, da se mi zdi, da bo treba čimprej  nazaj v Prlekijo .... -

lp lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti