Pripomoček za doziranje tekočine

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 14. apr 2013 22:58 | ogledi: 7.622 | odgovori: 10

Veliko let smo nalivali olje in kis iz steklenice, v katero smo prelivali olje ali kis, na kateri je nameščen posebni zamašek s cevko, tak kot ga imajo v gostilnah.

Prvotni nastavek je bil  kot kronski zamašek in je bil tudi na roku steklenice, nova zadeva pa je zamašek, ki je vstavljen v steklenico in je neprimeren. Oba zamaška izpadata.

Prepričana sem, da v tem času obstaja nekaj, v kar se doliva olje in  kis in pomaga pri doziranju, mogoče posebne posode kot sem jih videla v Gostilna išče šefa, ker ne verjamem, da se ta pripomoček v več kot 30 letih ne bi razvil v kaj bolj sodobnega.

To ni steklenica za olje in kis, ki se postavi na mizo, za ta namen imam zelo lep retro komplet, potrebujem za steklenice, ki jih vzamem v roke med kuhanjem, da lahko premišljeno doziram.

Hvala za informacijo.

PS Včeraj mi je posebni zamašek spet padel v vročo ponev, zato iščem uporabno varianto.

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2013 0:36

A iščeš kaj takega ali mogoče kaj takega? Slednji se zapira, da prepreči kontaminacijo  pijače. 

Vanja

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

15. apr 2013 12:35

kaj takega mogoče?

Vesnozaver

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. apr 2013 15:24

Pri Vanjin predlog je tisti, ki ni funkcionalen. Drugi je odličen, ker ni treba iskati tistega malega zamaška.  Vesnozavrov pa je tisti, ki sem ga videla v Gostilni.

Torej: v kateri trgovini ste to videli prodajati.

PS Ali vi tega ne uporabljate.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2013 15:35

Ničesar od tega ne uporabljam. Olje in kis čisto brez težav doziram kar tako, brez teh pripomočkov.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2013 15:46

Od vesnozaver flaške uporabljam za tekoči ganaš ali kak sadni pire in to samo, da narišem kake črte ali pikice. Gostilne imajo te flaške po moje zato, da nimajo 5 litrskih piksen olja pri štedilniku. 

Sicer imata olje in kis, ki ju kupim, neko plastično zadevo v dulcu, da ne steče preveč naenkrat ven in je enostavno dozirat. Ne predstavljam si, da bi tele plastične "čepe" menjala z vsako porabljeno steklenico. Pranje le teh se mi zdi nemogoče. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 15. 2013 15:47

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. apr 2013 16:22

Ja, te flaške imajo v vseh gostilnah za "risanje" po krožnikih. Tako da po mojem trgovine z opremo za gostince?

Povprašaš lahko sem;: http://www.trgovina.krek.si/index.php?page=shop.browse&am ker čez stran se človek kar težko prebije toliko je vsega..

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. apr 2013 20:26

Tudi jaz tega ne uporabljam in nimam nobenih problemov pri doziranju. Pač malo manj nagneš pa je  

JJ

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. apr 2013 22:03

Za olje uporabljam plastični nastavek s kroglico ,gre v vsako steklenico...kupila v Kiku za 1 e ,dva v kompletu.Šele potem sem šla gledat od Vanje..torej Frina,v Kik pogledat..tam kjer so drobnarije za gospodinjstvo...



lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 15. 2013 22:08

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. apr 2013 20:58

Tiste plastične stekleničke mi niso všeč, ko sem jih videla od blizu in so res za gostilne. Danes sem krasila krožnike s Sladkim grehom in je učinek enak. Si ne predstavljam nekega olja ali kisa v taki plastenki, torej odpade.

Glede plastičnega nastavka iz KIK, pa grem jutri pogledat.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti