Termostabilna marmelada - marelica - skupinski nakup

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

tema odprta - 14. apr 2013 13:30 | ogledi: 14.209 | odgovori: 26

Zdravo!

 

Ker pogosto pečem prepognjene polnjene piškote, po katerih je pri nas veliko povpraševanje, sem se naveličal tega, da mi stalno izteka marmelada. Poslusil sem vse mogoče tehnike ampak rezultati so bili mešani nikdar pa popolni.

V lokalni pekarni sem nato naprosil nekaj termostabilne marmelade končni izdelek je bil fenomenalen Piškoti s toliko marmelade, da so pošli hitreje kot sem jih lahko pekel ...

Ker v lokalni pekarni nemorem dobiti večjih količin take marmelade, sem  naredil raziskavo in našel dobavitelja, ki prodaja - dobavlja termostabilno marmelado pekarnam. 

 

Težava je samo v tem, da prodajajo samo 12 kilogramske hobuke te marmelade, jaz pa pri najboljših močeh ne morem porabiti toliko marmelade. 

Zato sprašujem, ali je še kdo morda zainteresiran za kakšen kilogram termostsbilne marmelade. 

Če je kaj interesentov: pripravljen sem poskrbeti za vso logistiko (nakup, prepakiranje in vse potrebno). Za prevzem se lahko dogovorimo v Ljubljani kjer delam. po informacijah, ki jih imam je cena za hobuk cca 36 EUR, kar  pomeni, da bi kilogram stal  3 EUR.

Interesenti prijavite tukaj. Zbrati pa se nas mora vsaj 8-9.

pLP

TRIROG

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

14. apr 2013 13:36

Iz kje pa si trirog?

irena66

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

14. apr 2013 14:18

Okolica Kamnika ... Sem pa med tednom vsak dan v Ljubljani...

 

Če morda pojasnim še glede termostabilne marmelade, to je marmelada, ki je se ob pečenju neutekočini kot navadne marmelade. Med peko obdrži obliko predvsem pa ne steče!

TRIROG

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

14. apr 2013 14:38

In zakaj ne kupujete termostabilnega polnila za peko (eden izmed slovenskih proizvajalcev sadnih namazov in polnil ima v asortimanu marelico in gozdne sadeže) v maloprodaji pri najboljšem sosedu (pa verjetno tudi drugje)? Pakirana je po 700 g tako kot so ostali sadni namazi.

Preverjeno ne izteka iz peciva, pa tudi zelo lepo obdrži obliko na huzarskih krapkih in podobnih izdelkih. Če jo boste preizkusili, vam ne bo žal.

micogica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. apr 2013 15:19

Jaz sem mislila da so termostabilne oz da ne tečejo vse tiste, ki so brez raznih želirnih sredstev, torej pravi "pekmezi", ki se tisoč let pokuhavajo, da tekočina izpari.. 

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

14. apr 2013 15:25

Micogica: lahko navedeš izdelek?

TRIROG

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. apr 2013 15:46

V starih časih  , ko sem še kuhala pekmeze, so prav tako tekli iz piškotov. 

 

 

Vanja

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

14. apr 2013 16:27

TRIROG je napisal/a:

Micogica: lahko navedeš izdelek?



TRIROG

 

Termostabilno sadno polnilo, ki ga imam v mislih je tole:

http://www.presad.si/polnila-za-peko/marelica-35

Imajo pa neposodobljeno spretno stran, ker poleg marelice izdelujejo tudi gozdne sadeže. Oboje (in še ostale njihove izdelke) se lahko kupi tudi v njihovi industrijski prodajalni.

 

micogica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. apr 2013 17:55

Pred kratkim sem videla nekaj podobnega v eni od velikih samopostrežen, mislim, da je bil Interspar, ampak ne dam roke v ogenj.

http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/voce/marme

Če prav razumem, iščete nekaj takega.

Sonja

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

14. apr 2013 18:06

iščem tak nadev z okusom marelice ... V mislih glede skupinskega nakupa imam predvsem Glazirjevo termostabilno marelično marmelado, ki je ravno prav sladka in kisla ...

 

Poskusil bom tudi presadovega ... Hvala!

TRIROG Sporočilo je spremenil(a) TRIROG dne 14. 2013 19:33

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. apr 2013 18:30

aha vanja, potem ne bom niti poskusala. Bom kupila raje tega od presada. Ceprav pri "thumbprint" keksih se ni problem ker nekaj marmelade izhlapi in se po peki itak strdi. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti