1 maj

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

15. apr 2013 6:21

http://www.outdooractive.com/de/radfahren/lavanttal/via-ca

 

Ob poti: http://www.stift-stpaul.at/

Na cilju: http://www.wolfsberg.at/

 

Mi se sicer kaj posebej tam ne ustavljamo, ker to etapo prekolesarimo večkrat, sta pa ti dve mesti vredni ogleda.

O boleči zadnji plati in pa danes raje ne bi, se pozna 7 mesecev zime. Smo pa bolj "ravninski" kolesarji, zato nam ta pot ustreza, primerna je tudi za otroke, v tem primeru se z avtom zapeljemo do StPaula, parkiramo in odbrzimo do Volšperka.

marjja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. apr 2013 6:58

Iz vsega srca bi vas prosil, prebivalce ZAHODNEGA dela/PRIMORSKEGA/GORENJSKEGA dela naše lepe putke, če mi podajo vse kar je možno dobit okoli DOMAČIH SIRARN BENEŠKIH SLOVENCEV. Zadnjič sem gledal oddajo o BENEŠKIH SLOVENIJIH, sam pa sem sprejel finalno odločitev v tej smeri, saj je vse kar sem sadil, sedaj vdarilo tako po meni, da tukaj raje o tem ne bi.

CRES je ODPADEL (še en udarec v mojem mizarnem življenju), tako da se tekom tega tedna z mamo odločiva ali da očetu podariva izlet na GOLI OTOK, jaz pa si plačam svoj del. Enodnevno OČE-SIN druženje.
Druga opcija pa je, da bom šel na 3 dnevni izlet sam zase in se posvetil le sebi in problemom, ter vsem tistim viharjem v meni. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. apr 2013 8:26

Brando, vsi imamo kdaj slaba obdobja. Glede na to, da si sam, nimaš službe...saj je SLO majhna, pa povprašaj kakšne kmete, če rabijo pastirja na planšariji, ali pa pomoč doma na kmetiji. Toliko ljudi je prijavljenih na ZRSZZ kot iskalci zaposlitve, pri nas v Posavju pa večji sadjarji ne morejo nabrati ljudi za dela v sadovnjakih. Mercedesa si z zaslužkom človek res ne more kupiti, je pa boljše, kot se sam sebi smilit. Od kolegice hči je pustila službo pri eni izmed "enagrdabeseda" gradbenih firm in šla za par evrov več jagode pobirat na večjo kmetijo. Prve dni malo križ boli in še kaj, potem pa uživaš v naravi, pa še denar dobiš, zdrav videz, pa mišice in nimaš časa gruntat, kaj vse hudega te še lahko doleti.

Kar se 1. maja tiče: na morje gremo. Eni preganjat luskavico, ena ga bo prvič videla, dva se bosta imela priložnost par dni odpočit, vsi se ga pa zelo veselimo. Morja namreč. 

Ognjič

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. apr 2013 8:35

Ognjič je napisal/a:

Brando, vsi imamo kdaj slaba obdobja. Glede na to, da si sam, nimaš službe...saj je SLO majhna, pa povprašaj kakšne kmete, če rabijo pastirja na planšariji, ali pa pomoč doma na kmetiji. Toliko ljudi je prijavljenih na ZRSZZ kot iskalci zaposlitve, pri nas v Posavju pa večji sadjarji ne morejo nabrati ljudi za dela v sadovnjakih. Mercedesa si z zaslužkom človek res ne more kupiti, je pa boljše, kot se sam sebi smilit. Od kolegice hči je pustila službo pri eni izmed "enagrdabeseda" gradbenih firm in šla za par evrov več jagode pobirat na večjo kmetijo. Prve dni malo križ boli in še kaj, potem pa uživaš v naravi, pa še denar dobiš, zdrav videz, pa mišice in nimaš časa gruntat, kaj vse hudega te še lahko doleti.

Kar se 1. maja tiče: na morje gremo. Eni preganjat luskavico, ena ga bo prvič videla, dva se bosta imela priložnost par dni odpočit, vsi se ga pa zelo veselimo. Morja namreč. 



Ognjič



Zdravstvneno stanje je sedaj pri meni takšno, da vsa navedena dela ostanejo. Prvo pol meseca ali mord leto bi me morala sprejet kakšna družina ki v mojem uvenelem telesu ne vidi omejitve, ampak vidi v očeh tisto iskrico. Definitivno moram menjat okolje, rad bi se priučil skrivnost okoli mlečnih izdelkov. Sprva pomagal kolikor le gre. Kakšnen ravno trato že še pograbljam, tudi umivanje posode mi je v veselje, sploh takšnem okolišu. 
Skratka...saj vidite. Le še nekdanja slika krepkega fanta....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

15. apr 2013 10:56

MBrando, držim pesti   

Včeraj zečer sem gruntala, da bi šla kolesarit po Logarski. Nimava daleč od doma in res ne vem, zakaj se do zdaj še nisva spravila.

 

Še o preživljanju praznikov doma: seveda da paše, nama običajno kar vedno in zelo, saj je takrat več ali manj povsod, kamor greš, gužva. Je pa že tako, da si potem vedno najdemo kaj za delat

 

rag_doll

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. apr 2013 11:13

Testeninca, cene preko agencij so ugodnejše od cen, ki jih ponuja hotel. Mi smo z našim najmlajšim v zadnjih 5 letih letovali največ na Lošinju. Lani nas je presenetil hotel Vespera, saj je prilagojen družinam in majhnim otrokom.  Ponujajo veliko pripomočkov za dojenčke in majhne otroke. Ob hotelu je tudi igrišče, pot ob gozdičku pa je prijetna za sprehode. Zraven je Aurora z notranjim bazenom. 

Bili smo tudi v Punti - Veli Lošinj. Zdaj je prenovljena in ima tudi notranji bazen. V tem hotelu smo bili vedno zelo zadovoljni, predvsem so imeli vedno zelo okusno hrano.

Razočaral pa na je hotel Funimation v Zadru. Precej hladna voda v notranjem bazenu, zunanji, ki je povezan pa čisto hladen.Hrana pa dosti povprečna. Škoda. Tudi soba mi ni bila všeč. Pograd za otroke je v prostoru brez okna. Kot ena garderoba.

Zanimiv je tudi hotel Zora v Primoštenu z bazenom pokrit z kupolo, ki jo ob sončnem vremenu odprejo. Ampak hrana druga pesem.

Letos smo razmišljali o kaki drugi destinaciji  v Italiji. Ampak mož je omejen na dopust, ki ga imajo v firmi in nam preostane le 2 ali 3 dni. Zdaj gledamo te ponudbe, ki so znižane za dva, končna odločitev bo padla tik pred zdajci kot vedno. Pa še vreme bo odločilo. Predvsem bomo gledali na to, da se lahko kopamo in da so v bližini igrala. Pa da so prijetne sprehajalne poti. Sva razmišljala o apartmaju, ampak z doplačili za bazen smo na istem če gledava akcije. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2013 20:49

Bradno, karkoli pač imaš - če že imaš viharje, vsaj denarnico pri teh zadevah pusti pri miru, da ne boš še materilno nastradal.

Drugače si pa človek viharje v sebi strahovito hitro spravi v red po tiste, ko se odloči za prostovoljno delo. Malo čekiraj spletne strani prostovoljcev in se ti bodo kocke v glavi zelo hitro zložile.

Vendelina jr.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. apr 2013 21:58

Hvala Marjja in mamamia..ideje za porabit :)

lp goga

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

18. apr 2013 12:03

Veržej...Babičev mlin.. tja se odpravite...Nam je bilo zelo všeč tam..v Muri so kamni..vsedeš se, namakaš noge . Lahko se pelješ preko na otok ljubezni .

Za hrano pa ni kaj skrbet.. veliko je raznih ošterij tam okol.

vd007

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

18. apr 2013 13:16

marjja je napisal/a:

  

Mojezlato, od 26. aprila do 5. maja bo v Arboretumu Holandska vas. Jaz bom vsekakor šla pogledat, mislim, da se bo splačalo.

 
marjja

 

Tudi jaz bom šla, ampak nikakor za 1. maja. Moja prijateljica je pred dvema letoma potrebovala 45 min, da se je prebila mimo Arboretuma do mojega doma (vse skupaj je razdalje 10 km - od nje do mene)  Taka gužva je takrat, da res - ne hvala.

Pri nas bomo za 1. maj kar piknikovali. Glede na to, da sem lani delala v prej omenjeni ustanovi in posledično zamudila 8 piknikov (ko je lepo vreme je treba delat, sploh za vikend ), tako da se mi bo piknik več kot prilegel  Že zdaj se ga veselim.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti