1 maj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2013 15:37

Upam, Vrtejbenka, da ne misliš, da si duhovita. Meni se zdi to žalostno.

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

14. apr 2013 15:54

Diagonalno preletela tole temo......totalni dolgčas, jaoooooooooooooooooo

Mygrace

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

14. apr 2013 18:00

Mi2 preživiva prvi maj v tujini, podaljšan dopust. Vedno popotniška varianta. Letos je v planu Italija; Ravenna - Rimini - San Marino. V lastni režiji. Za enodnevne izlete pa izkoristiva največkrat nedelje.

Torej kot enodnevni izlet lahko predlagam:

- Idrija - Most na Soči - potem pa odvisno s kje ste pot domov - ali preko Vršiča na Gorenjsko ali pa proti Novi Gorici na Primorsko;

- slap Kozjak, Tolminska korita, Kobarid, ... - dolina reke Soče ponuja itak nešteto možnosti;

- Bohinj, slap Savica;

- Blejski vintgar, Bled;

- Škocjanske jame,

- Goriška Brda,

- Velika planina, ...

V Sloveniji je pač možnosti za enodnevni izlet ogromno. Odvisno je s katerega konca Slo ste in kako daleč imate željo se voziti in kaj si sploh želite videti oz. doživeti.

 

Ker sem sama z Notranjskega konca, se včasih odpraviva na izlet tudi v bližnjo Italijo.

Lahko predlagam:

- Lignano in tamkajšnji ZOO,

- Devinski grad, kjer je tudi dvo-kilometrska pešpot, izlet se lahko nadaljuje z ogledom Gradeža (Grado), ki je obalno mesto; lahko se gre tudi v Oglej, kjer so ostanki rimskih toplic, ...

- grad Miramare in Trst (ob nedeljah je prav luštno tam, ker grejo meščani ven iz mesta in ni mesto tako zelo nagužvano)

La_Rosa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2013 19:29

Diskusijo o tem, ali kakšno ime kraja se uporablja - ali slovenska verzija ali pa prevzamemo tako, kot je imenovano v originalu - smo enkrat že imeli, kakšno leto nazaj se mi zdi.

Bi rekla, da je jezik sprejema različne prakse

- da ima svoje ime za kraje: tako imamo Celovec, Dunaj, Gradec, Budimpešto, Trst, Reko, Lizbono, Pariz, Rim, Videm, Milje   in ne Klagenfurt, Wien, Graz, Budapest, Trieste, Rijeka, Lisboa, Paris,Roma, Udine, Muggia

- Da prevzamemo imenovanje originala, s tem da  verjetno drugače izgovarjamo: Madrid, London, Strassbourg, Lienz,Bogota,  Marseille...itd itd

- Da prevzamemo latinsko transkricpcijo ali pa zadevo še malo sloveniziranom in upamo, da je to TO: Moskva, Atene, Bejing (ali Peking?), Tokio, Kairo....

 

Drugače pa, če ni zadosti lepega v sončnem dnevu, lahko odvečno energijo, inkluzive zaganjanje na suho vsakdo kompenzira tako, da vzame krpo v roko in malo počisti okna - bo dvakratni hasek.

Vendelina jr.

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. apr 2013 20:01

Ravnokar sem izpod tuša, saj sem prekolesarila 72 km (ne milj). po avstrijski Koroški. Toplo priporočam, saj so kolesarske poti res odlično urejene, s počivališči, kjer točijo,, za lačne se najde kakšna , no, mi smo pili.

Priporočam!!!



marjja

 

 

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 14. 2013 20:04

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. apr 2013 20:06

Marjja,si lahko bolj natančna..kje ste začeli,kje končali? Zbiram ideje,kolesarske poti..

lp goga

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. apr 2013 20:40

Marjja, 72 km je pa kar lep kos poti. Bravo. Po duši kolesarka od malih nog, zdaj pa bolj ko ne občudovalka.

 

naor

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

14. apr 2013 21:46

Še ena ideja za prvomajski izlet: naše zelo staro mesto Ptuj (obvezno prej naštudirati arhitekturo - kaj vse človek ne izve), splača pa se pogledati tudi okolico Ptuja in njihove terme (s savnanjem vključenim v vstopnico).

Bilo je super in nepozabno 

 

mamka

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

14. apr 2013 22:37

Testeninica, midva sva bila tam en dan pred vami na večerji, pa ni bilo gužve :)

 

Marjja, saj ravno zato bomo verjetno šli tja.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti