Enostavno, poceni ter v velikih količinah

spelca888  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1

tema odprta - 11. apr 2013 9:16 | ogledi: 13.959 | odgovori: 8

Pozdravljene, punce!

 

Vedno berem tale forum in sem po vaših nasvetih pripravila že neverjetne količine odlične hrane, hvala! Tokrat pa se na vas obračam po pomoč - ob določenem dogodku sem zadolžena za pripravo peciva. Ker sem s financami bolj švoh, me zanimajo recepti, ki niso dragi, s katerimi se enostavno pripravi velike količine sladice ter niso preveč zapleteni:)

Hvala in lep dan želim vsem skupaj!

 

Špela

spelca888

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

11. apr 2013 10:09

Tako, čisto "iz glave": pijana nevesta, zdrobovo pecivo, čokoladen biskvit z jogurtom....

Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. apr 2013 10:10

Če si na tesnem z denarjem, potem uporabljaj malo masla in malo več margarine, moko kupi cenejšo (se tudi dobro obnese za piškotno testo). V del testa za piškote daj mlete orehe ali lešnike, v en del kakav, da ne bo vse enako.

Z eno temno in eno svetlo čokolado lahko delaš različne okraske po poškotih.

Za en dela pa beljak razmešaš z malo saldkorja v prahu ali z nekaj kapljicami vode, da dobirš gosto zmes, ins  tem krasiš piškote.

Po dva in dva lahko tudi zlepiš s staljeno čokolado, pa krasiš.

 

Tudi bela pita je med favoriti za količinsko veliko, a izjemno sočno in dobro pecivo, pa ne predrag.

 

Nekaj receptov za piškote:

Tile cukarini niso dragi po sestavinah, uz mase jih pride veliko, lahko se tudi z barvami igraš (preberi komentarje pod receptom).

http://www.kulinarika.net/recepti/10849/sladice/istrski

 

 

 

 

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

11. apr 2013 10:24

Špela, probaj recept-Preprosti keksi:

1kg moke

1/2 kg margarine

300g sladkorja

4 jajca

1 pecilni, 2 vanili sladk.

lupina 1 limone in sok 1/2 limone, ščepec soli

Iz te mase pride precej piškotov in lahko jih lepiš z marmelado-tipo Linški, jih pomakaš v čokolado...

Poglej si malo temo Praznično pecivo 2012 in tam je vsega!!

Prijetno peko ti želim!

Če pa ti karkoli ne gre lahko zopet vprašaš-tu je zelo veliko prijaznih in veščih peke.

branka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. apr 2013 13:08

piskoti za izrezovanje so iz margarine cisto dobri, oz jih jaz vcasih se raje naredim z margarino. 

Od peciva je pa rozicevo pecivo z jabolki fina izbira. Zelo poceni. Orescki so zelo dragi. 

Veliko kolicino cokoladnega peciva dobis iz hersheys biskvita ki je zelo poceni ali ce zelis narediti kolacke muffine. Jaz prav ne izdajam koliko sem porabila za poroko za sestricno za 200okrasenih muffinov :) pa so bile fine sestavine. 

Jedilno cokolado uporabi znamke mercator, belo cokolado znamke spar, samo da navadno, ne jedilne. Kokos lidl. mascarpone eurospin, marelicna marmelada je hoferjeva okej. Moras malo prestudirat kje lahko sparas in kje ne, pa bo! Jaz pri kakavu ne sparam in kupim dr oetker za res crno pecivo. Aja pa pri smetani ne sparam. Mora biti z vsaj 35% mascobe. anpak se tudi tukaj da ceneje priti skozi ce uporabis malo smetano znamke spar. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. apr 2013 13:10

http://www.kulinarika.net/recepti/17146/sladice/popolna

tole je zelo enostavno. z oljem in se mikserja ne rabis. Speci v celem pekacu od pecice, namazi s pogreto marrlicno marmelado in ko se posusi prelij s cokoladnim prelivom

Bodo taksne dobre in socne sacher kockice.

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 11. 2013 13:11

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

12. apr 2013 9:57

Če boš delala smetanova peciva, se lahko oglasiš v diskontu Ljubljanskih mlekarn, je smetana precej cenejša. Pri bannanninem odgovoru glede kakava sem se spomnila na Hoferjevega- meni se zelo dopade, pride pecivo temno, tudi jedilna čokolada je Hoferjeva super (mi jo je priporočila kolegica, ki je bila pri sestri Nikolini na kuharskem tečaju, pa so tam z njo delali). Drugače pa lahko marsikatero pecivo pomnožiš sestavine in pride v velikih količinah...
Meni je všečno tudi tole (ni drago, pa fajn je, ker lahko piškote spečeš že kar nekaj dni prej, da na koncu samo še kremo narediš) : http://www.kulinarika.net/recepti/3285/sladice/sadne-ko jaz navadno testo (300g moke, 200g masla/margarine, 100g sladkorja) zvaljam, izrežem z modelčkom v obliki rožice in dam v papirček za minjone (tistega srednjega- ne tavelikega in ne tamalega). Ne rabiš dajat v pekač za mafine ali kakšne druge oblike, samo papirčke s testom zložiš na pekač in spečeš. Kremo lahko na hitro narediš tako, da v 400 ml mleka zmikšaš 1 galetta puding, nato pa notri vmešaš 400 ml stepene sladke smetane. To potem razdeliš ali nabrizgaš v košarice, na vsako pa položiš košček sadja. Lahko košček jagode, sedaj imajo povsod jagode v akciji...

Lahko narediš tudi tiramisu, tako da v pekač daš eno vrsto namočenih piškotov, nato pa plast kreme. Dobiš ravno prav visoko pecivo, ki ga potem narežeš na majhne koščke- minjončke.

Tudi razne jogurtove zadeve niso drage, mogoče tole: http://www.kulinarika.net/recepti/6880/sladice/jogurtov če želiš imeti minjončke, je verjetno dovolj kreme za ravno prav visoke, samo baby piškotov rabiš malo več. Zgoraj lahko daš tudi drugo sadje (narezane breskve iz kompota ipd.)

Veliko pride tudi elih kock, pa tudi lahko narediš kak dan prej: http://www.kulinarika.net/recepti/4108/sladice/kokosove
In pa rumove lunice (režeš z manjšim kozarčkom oziroma modelčkom): http://www.kulinarika.net/recepti/3152/sladice/lunice/



*Alisha*

Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 12. 2013 09:58

spelca888  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1

18. apr 2013 8:23

Uuuhh, punce, stokrat vam hvala!

 

Čez vikend bom vse tele recepte naštudirala, in v torek pečem kot nora:) Mislim, da bo hershey čokoladna torta definitivno zraven, verjetno pa tudi kokosove koncke in tista jabolčno - čokoladna stvar.

 

Bom poročala o svojih (upam, da uspešnih) vragolijah!

spelca888

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti