Mandljevo maslo - kje zmeljete mandlje

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

tema odprta - 11. apr 2013 8:00 | ogledi: 10.989 | odgovori: 15

Doma bi želela sama narediti mandljevo maslo, pa me zanima, če ga kdo pripravlja ter kar me najbolj zanima je, s katerim gospodinjskim pripomočkom - znamka, model, moč...



LoNa

Temo je spremenil(a) LoNa dne 12. apr 2013 13:50

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. apr 2013 16:26

Samo enkrat, a noj blender je prešibek in je trajalo zelooo dolgo... Nekako tako kot tule:

http://www.youtube.com/watch?v=S0auQcSeEwM 

Bila sem na predstavitvi Vitamixa in je šlo dosti bolje .

tulka

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

11. apr 2013 16:49

Čemu pa služi mandljevo maslo? Mora biti pregrešno drago, saj mandlji niso poceni.

Sweetie

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

11. apr 2013 20:14

Za nego telesa,za sladice,pa tudi v  smoothie ga lahko daš.

andreja m

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

11. apr 2013 21:15

Sem gledala na YouTube za Vitamix blender, kako z lahkoto zmelje mandlje, samo .... ko sem videla ceno... predrago

Sama mandljevo maslo uporabim za med shake-e, med maso za piškote ali pa ga jem samega - narežem jabolko na krhlje in zraven žlička masla. Pa za kakšne presne torte bo tudi prav prišel.

Sicer imam kupljenega, ampak enkrat sem ga s težavo naredila sama in mi je bil bolj okusen, zato bi se rada lotila tega z nakupom sesekljalnika ala "multipraktik". Kaj takega kot je tulka dala link.

LoNa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. apr 2013 22:18

LoNa, saj gre tudi s takim in okus je krasen. Mene je znerviralo le to, ker se moj ceneni blender pregreva in sem ga morala vsako minuto ustavljati in čakati, da se je ohladil. Groza. Zdaj delam presne sladice iz indijskih oreščkov, kar je hitreje gotovo in prav tako zelo okusno.

tulka

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

12. apr 2013 13:49

Tulka, smem vprašat katerega imaš? Kakšna je moč tvojega? Misliš, da je tu pomembna moč in/ali dobri noži?

Za indijske oreščke sem pa tudi rekla, da moram probat naredit takšno maslo seveda potem, ko nabavim sesekljalnik.



LoNa

Sporočilo je spremenil(a) LoNa dne 12. 2013 13:53

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

12. apr 2013 14:10

Jaz imam Philipsov blender z močjo 800 W in zmiksa vse

Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. apr 2013 14:41

V londonskem Wholefoods sem lani prvič videla vrsto mlinčkov, v katere nasuješ oreške/semena po želji, od arašidov do sezama, in si jih zmelješ v namaz. Meni kupljeno arašidovo maslo ne potegne, tisto sveže iz "namazomata" mi je bilo pa precej všeč, ne sicer toliko, da bi ga šla sama delat, če bi ga pa imela možnost ob tedenskem nakupu malo nabavit, bi ga pa verjetno kar pogosto, zlasti kot dodatek prelivu za solate. Mogoče pa katera od naših štacun (kakšen od večjih sosedov ali pa kakšna trgovina, specializirana za bioprehrano) ne bi bila čisto nenaklonjena ideji in bi jih bilo treba samo malo porinit oziroma jim predlagat, interesentov je očitno veliko. lp, proxima

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. apr 2013 15:00

LoNa je napisal/a:

Tulka, smem vprašat katerega imaš? Kakšna je moč tvojega? Misliš, da je tu pomembna moč in/ali dobri noži?

Za indijske oreščke sem pa tudi rekla, da moram probat naredit takšno maslo seveda potem, ko nabavim sesekljalnik.

LoNa

Sporočilo je spremenil(a) LoNa dne 12. 2013 13:53

 

Joj, imam tisto čudo, pred leti opevano TV, Magic Bullet Na tečaju so rekli, da ostrina nožev ni pomembna, gre za moč. Tisti 'hudi' blenderji (Blendtec na primer je najmočnejši ta hip, 1560 W, doseže 37.000 obratov v minuti) sploh nimajo neke blazne ostrine rezil.

tulka

malipisker  

član od: 6.10.2010

sporočila: 15

14. apr 2013 16:56

Jaz delam vsa ta masla (arašidi, mandlji, oreščki) v thermomixu. Gre super. Nekje do 3 minute. Ne dam pa nič olja ali ostale maščobe.

Prej sem delal v multipraktiku pa je predolgo trajalo. + Konsistenca namaza je bila bolj groba oz. zrnasta.

Pri teh maslih se mi zdi da ni toliko pomembna moč motorja, ampak hitrost.  Hitrost vrtečih se nožev ustvarja trenje in posledično toploto zato se maslo hitreje naredi pri visokih hitrostih.

malipisker

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti