Lupilec česna

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

tema odprta - 10. apr 2013 11:00 | ogledi: 16.126 | odgovori: 61

Pozdravljeni,

 

S kolegi razmišljamo, da bi naredili lupilec česna. Zadeva bi zgledala tako, da bi v napravo dal neoulupljen strok česna, naprava pa bi ga olupila in nasekljala na majhne koščke. 

 

Radi bi dobili še kakšno mnenje od ljudi, ki kuhajo. Bi vam bila taka naprava všeč? Predvidoma bi bila naprava enake velikosti kot kruhomat, česen pa olupljen in nasekljan v cca 5 minutah.

 

Kaj pravite? 

knagode

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. apr 2013 11:05

O kakšni količini česna pa to govoriš???

rrr

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

10. apr 2013 11:08

Moj nožek je najboljši lupilec česna. Ne znam si predstavljati, koliko časa bi mogla to stvar pomivati in za kaj bi rabila napravo v velikosti kruhomata za tistih nekaj česnovih strokov. Zveni mi to približno tako uporabno kot tisti pripomoček za kuhanje jajc. Mogoče bi moral tole bolj na kakšen gostinski forum dati? 

tamalaursa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. apr 2013 11:11

Glede na velikost je to res vprašanje za gostince.

Sama stroke lupim z nožem, mi tista mehka cevčica, ki se dobi in stroke povaljaš v njej, nekako "ne sede". Ga pa sekljam v sekljalniku, nič več na roke (razen če potrebujem le strok ali dva, kar je pa pri nas redko).

Ker pri nas doma se najprej olupi nekaj strokov česna, vsaj ena večja čebula, potem se pa odločamo, kaj bomo kuhali ... Ampak za stroj v velikosti kruhomata še vedno ne potrebujemo količin.

Dajta kaj manjšega izumit.

mamamia

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

10. apr 2013 11:15

@ribaracarak zaenkrat me zanima uporaba v malih gospodinjstvih, torej za lupljenje enega, dveh  česnov..

 

@tamalaursa: res je, zadeva bi bila precej bolj primerna za restavracije (ali proizvajalce hrane), ki morajo vsak dan olupiti ogromno česna ... Drugače pa predvidevam, da bi bila zadeva zanimiva tudi za mala gospodinjstva, če bi bilo čiščenje enostavno ali pa ga sploh nebi bilo?

knagode

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. apr 2013 11:24

Pa kdo bi pa imel tako veliko kišto za lupljenje stroka ali dveh?

 

rrr

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

10. apr 2013 11:26

Ne bi bilo čiščenja? Hmm, česen postane hudo lepljiv - ne vem, no. Jaz pri velikih količinah - recimo, ko se delajo klobase, najprej uporabim "tisto cevčico", da glavico ali nekaj več strokov skupaj, dobim narazen in razrahljam lupino, potem pa z nožkom dokončam čiščenje. Za vsakodnevnih nekaj strokov, pa pač ne.

 

lp

http://zaspancki.si/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2013 11:46

Meni bi tudi prišlo prav samo za klobase. Ker mi je top sistem da z nožem neoplupljen strok česna zdrobim, zrahljano lupino v enem kosu odstranim, nato pa samo v eni ravnini sesekljam, saj je strt. Hitreje misim da ne gre.

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

10. apr 2013 12:41

@bannanna ana: tole pa moram probat :D

@vanja: Bo držalo .. Razmišljamo :) hihi. 

knagode

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. apr 2013 12:55

Če bi bila to majhna zadeva, bi bila zainteresirana. Ker lupljenje in sekljanje česna je kar zamudno, glede na to, da so stroki majhni (mislim, traja skoraj enako dolgo, da olupiš in naskljep eno čebula, samo čebule vsaj nekaj je , česna pa itak ponavadi rabiš nekaj strokov). Da bi pa imela nekaj v velikosti kruhomata za to, pa raje neham kuhati s česnom

JJ

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. apr 2013 13:14

bannanna: Delam podobno. Like A CHEF. Strok pod širši del noža, vsekam gor, nato pa samo odstranim ovoj in naseckam. Sploščen pa je že itak, tako da ne rabim pol še naknadno rezat....

Vsekakor PREVELIKA zadeva za domačo uporabo!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti