Lupilec česna

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. nov 2015 10:50

Preverjeno deluje, preizkušeno v naši šolski kuhinji, pa za koline. Ni pa nujno, da vzameš tako veliko skledo, EMO lonček in majhna pokrovka-kovinska seveda, tudi delujeta.

Takle lonček:

https://www.google.si/search?q=lon%C4%8Dek+emo&

marjja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. nov 2015 12:20

nola je napisal/a:

Princip deluje, ampak bolj enostavno je toliko strokov česna, kot jih nameravamo olupiti, dati v manjši kozarec za vlaganje, ga zapreti in stresati.

Če dodamo v kozarec še za dva prsta vode, gre še lažje. 

http://www.dailymail.co.uk/femail/food/article-3086123/H

nola

Očitno je veliko odvisno tudi od sorte česna.

Moj pravkarjšnji poskus s slovensko sorto Anka iz biodinamične pridelave:

Stresanje  10 manjših strokov v 3 dl kozarčku za vlaganje - 5minut,  suho -  nobenega učinka

Dodatno stresanje 2 minuti v istem kozarčku z dodatkom vode:  stroki so ostali oblečeni v kožico, ko sem jo potegnila z roko, je v celem gladko zdrsela dol.

Par strokov veliko prej olupim klasično  na roke, za večjo bi bila pa varianta z vodo vseeno dobrodošla.

 

terlikar 1: nekaj podobnega je prodajal (morda še vedno) tudi Status. Nekaj časa sem bila sicer navdušena, na koncu je bil samo še ena nekoristna šara več, ki se je valjala po predalu.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. nov 2015 14:13

Prav s tem linkom je danes zjutraj Snežna osvežila tole temo.

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. nov 2015 16:00

Zakaj si otožna, rimljanka? Je MiriBon  pač spregledala post na prejšnji strani.

Nepomembno.

 



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 19.nov 2015 16:01

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. nov 2015 17:20

marjja je napisal/a:

Zakaj si otožna, rimljanka? Je MiriBon  pač spregledala post na prejšnji strani.

Nepomembno.

 



marjja



Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 19.nov 2015 16:01

 

Res je, nisem gledala prejšnje strani.

Life is war against boredom~

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. nov 2015 19:17

Če ga stiskam, ga sploh ne lupim, ker res ni potrebno. Za sekljanje pa ja, a me ta cev ne navduši, poskušala in odnehala, ga kar na roke olupim in potem v električni sekljalnik če ga je veliko (za kak curry naprimer, skupaj z ingverjem), ali pa kar na roke.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. feb 2016 10:33

testeninca je napisal/a:
Za odpraviti vonj s prstov prodaja Status jekleno milo, super zadeva.

Glede na komentarje tega strojčka ne boste izdelovali, ampak nikakor ne izgubite elana in želje po inovacijah. Sigurno je še milijon stvari ki bi se jih dalo narediti za gospodinjstvo in bi bile tudi praktične.

Le pogumno naprej...

testeninca

Tole Statusovo jekleno milo lahko mimogrede učinkovito uporabite namesto čepa pri kuhinjskem koritu  in seveda vseh podobnih standardnih iztokih. Le dobro ga je treba nacentrirati, da ga prvi naval vode ne odplavi, potem pa tesni dosti bolje kot kak star že malo izsušen originalni polastični čep. Stalno preverjano v praksti, odkar sem odkrila tovrsto uporabnost. 

Cila

Klepec  

član od: 28.4.2015

sporočila: 70

16. feb 2016 15:54

Cila je napisal/a:
 
 

Tole Statusovo jekleno milo lahko mimogrede učinkovito uporabite namesto čepa pri kuhinjskem koritu  in seveda vseh podobnih standardnih iztokih. Le dobro ga je treba nacentrirati, da ga prvi naval vode ne odplavi, potem pa tesni dosti bolje kot kak star že malo izsušen originalni polastični čep. Stalno preverjano v praksti, odkar sem odkrila tovrsto uporabnost. 

Cila

Cila

Tega pa v navodilih za uporabo zagovoto niso napisali! 

http://www.kmetijaklepec.si/pages/o-kmetiji-klepec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti