Lupilec česna

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

10. apr 2013 18:31

Hm,da še jaz pristavim svoj piskrček strojčka ne bi imela.Morda pa bi meni in mojim sošolcem prišel prav,ko smo gulili šolske klopi tam nekje leta 92oziroma 93.Bili smo srednješolci,vsak teden smo imeli en dan praktičnega pouka in ja mislim da je bilo že januarja so naši vrli profesorji no najbrž takraten ravnatelj z neko firmo sklenili pogodbo o luplenju česna.In kdo je ves ta česen olupil,takratni dijaki kdo pa drug.V času prakse si dobil zabojček se mi zdi,da 3kilogramski in hočeš nočeš si moral lupit česen.Lupljenje česna ni imelo prav nič opravit z našimi bodočimi poklici.Ni bilo prijetno sok česna se nam je ob koncu dne že pošteno zažiral v kožo,vonj so dobila tudi oblačila,ko si pa prišel v dijaški dom so itak ostali dijaki takoj vedeli s katere šole smo.Bili smo s česnove ja tudi to ime je dobila naša šola.Potem pa se je približal informativni dan in treba je bilo udarit skupinsko akcijo in smo vsi dijaki en ali celo dva dni lupili česen namesto pouka,bodočih dijakov pa je ne bo odganal česen,ja takrat bi nam takle strojček zelo prav prišel.

chappy

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. apr 2013 19:01

Tudi jaz takega strojčka nebi imela. Sem ena tistih pacientk ki želi imeti vse pospravljeno po pultu zato tako velik strojček tam nebi imel mesta, da pa bi ga morala ves čas jemati iz omare...samo za par strokov..odpade.

testeninca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. apr 2013 19:30

Še tale mala napravica za česen se pri meni zelo malo uporablja, imam česen prej olupljen in narezan, kot pa pri tej zadevici potem luknjice spucam

babka1951

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

10. apr 2013 20:48

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn

 

Tole je moja najnovejša naprava za česen. Vse ostale stiskalnice sem uničila prej ali slej. Tale je pa po moje neuničljiva, majhna, stajliš.., pa tako simpl, da ne morem verjeti, da je šele sedaj prišla na trg.

 

I

Barbra

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. apr 2013 21:01

Pri nas pa že mnogo desetletij nad česnom vlada ta neuničljiv in nenadkriljiv čudež češke industrije:

http://www.lodos.info/en/node/42/977

Smo vmes kupili eno fancy bleščečo zadevo, menda Fackelmannovo ali pač nekaj podobno zvenečega, pa je po hitrem postopku romala v staro šaro.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2013 21:38

waaaaaaaaaw še za pucat ima zraven!!

ps.: jaz luknjice očistim tako, da potisnem krtačko za umivanje posode skozi. 

aja, a je fackelmann kaj zvenečega? meni se zdi da je poceni, pa tud pocenske (po kvaliteti) stvari ima... 

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

11. apr 2013 0:40

Heh .. Ej super komentarji, mi je blo prav zanimivo brati. Parkrat sem se tudi nasmejal :D

Nisem pa vedel, da je ta forum tako živ :)

 

Danes smo še malce raziskovali in take naprave že obstajajo, tako da nisem samo jaz padel na glavo, ampak še kdo drug :)

 

Če ne drugega, ste me pa naučili/e bistveno hitreje lupit česen. Danes sem kuhal jaz in je bilo kar "počesnano". 

 

 

knagode

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

11. apr 2013 0:42

@tedyka: super ideja. Rešitev je tudi, če spremenimo svoja načela in začnemo hodit okoli v zmečkanih cunjah :D

knagode

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. apr 2013 11:02

Komentar Vanje je bil žaljiv ,definitivno.  Moderator pa nič . Kolega Knagode se ti namesto nje opravičujem jaz in ti izrekam dobrodošlico med nami :)

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti