Lupilec česna

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. apr 2013 13:17

Enota za česen, s katero jaz ordiniram v kuhinji, je glavica, o strokih se sploh ne pogovarjam Olupim ga tako, da ga razlomim na stroke in namočim v mlačno vodo za nekaj minut, potem se pusti olupit čisto mimogrede, nadaljnja obdelava (grobo ali fino sekljanje, mletje v multipraktiku, stiskanje skozi prešico) je odvisna od jedi, v katero ga dajem. V petih minutah po mojem kompletno sprocesiram vsaj dve glavici, če ne treh, če seveda čas namakanja izpustim (bom danes pogledala na uro). Torej je vsaj zame odgovor na vprašanje precej nezainteresiran ne, prvič zaradi prostora, drugič zaradi časa, tretjič pa zaradi tega, ker sem nasploh nenaklonjena temu, da ima vsako kuhinjsko opravilo ali izdelek specialen, po možnosti električni gadget, od odpiralca za konzerv do stiskalnika agrumov. lp, proxima

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2013 13:44

 za glavico česna!!!!!

Probaj še to foro z nožem, še namakat ne rabiš. Keks res.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. apr 2013 13:49

Knagode, mene pa zanima od kod vama prav ta ideja - na podlagi česa se je porodila? A si moral v življenju ful česna olupit in sesekljat?

rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. apr 2013 14:15

 

Če bi bili 1. aprila bi  rekla: "Dober štos!" Ker ni pa:  "Stran vržen čas in denar". 

Cila

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

10. apr 2013 14:40

Zaenkrat je vse pri konceptu .. idejo sem sicer dobil, ko sem rezal česen (ne lupim ga ravno ogromno) in se mi je zdelo to precej zamudno opravilo .. Sploh, če ga je bilo treba narezat za kosilo za več ljudi ... Podobno razmišljam, ko pripravljam solato (pranje, odstranjevanje slabih kosov solate ...)

Enkrat smo s kolegi debatirali o temu in iz šale prišli do tega, da mogoče bi bil pa tak izdelek kul .. Sploh bi bilo to koristo tam, kjer je treba "sprocesirati" ogromno česna (npr gostilne, mesnice, podjetja za začimbe) .. 

Najmanj, kar lahko naredimo za začetek je to, da povprašamo za mnenje, kar ravnokar delamo. Če pa bi bilo to komu zelo zanimivo pa mogoče stopimo kar v akcijo :D

 

 

knagode

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. apr 2013 14:41

Mislim podobno kot CIla. Avtor teme se ali zafrkava, ali pa je padu na glavo. Kaj druzga ne more bit.

Po tem, ko sem vsako leto zlomila vsaj eno ročno prešo za česen (vsakokrat drug design), sem naletela na tale izdelek nemškega inženiringa. Prostorček komot napolniš z neolupljenim(i) stroki in ven dobiš lepo spasiran česen. Čiščenje je najenostavneje od vseh preizkušenih, imam ga že 9 let, in takratnih vloženih  vrtoglavih  $35 se je izkazalo za odlično investicijo. Seveda sem planirala, da ga bom vrnila v trgovino, če zadeva ne bo delala, kot obljubljeno.

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2013 14:47

rosle seveda... mojega leifheit bom pa vrgla v smeti, ker gre večina česna MIMO lukenj!!! 

knagode.. meni se zdi da večina povprečnih gostiln kupi še piriran česen. Marsikje vidim da na isti način spasirano, iste barve in v olju. 

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

10. apr 2013 16:59

Tako bi rekla, za doma je velikost predvidenega aparata čisto prevelika, gostinci pa dobivajo/mo že olupljen česen v takih plastičnih posodicah kot se kupi 500g kislo zelje in ga ne lupimo sami. Tudi čebulo dobimo vakuumsko pakirano že olupljeno, ta ko da dajte kaj drugega imeti v mislih, Saša

Mir in dobro!

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. apr 2013 18:12

Jaz pa predlagm, da razmislite o stroju v katerega bi vsuli umazano perilo in prašek, ob koncu procesa pa bi ven pobrali zlikano in lepo zloženo perilo - velikost aparata pa je komot 2* pralni stroj.

Mislim da bi bilo veliko več interesentov za tak stroj, kot za stroj za lupljenje česna, primeren za gospodinjstvo v velikosti kruhomata. Nimam tako majhne kuhinje, pa tudi česna porabim kar veliko, pa mi na kraj pameti ne pade kam bi ga dala niti koliko bi ga zares uporabljala - še ročnega stiskalca česna ne uporabim vedno, ker je včasih hitreje da česen enostavno ročno olupim in nasekljam.

Predlagam da res razmišljate bolj v smeri mojega predloga (če ne zares pa vsaj za hec).

Pa lep dan še naprej.

tedyka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. apr 2013 18:24

Tedyka, pozdravljam tvoj predlog Pa da bi znala ta mašinca še šipe očistit, pa priložnostno posesat, pa še večerjo skuhat - ej po mojem bi izumitelji obogateli

 

Sicer so pa Japonci že zdavnaj razmišljali v tej smeri - kar nekaj "gospodinjskih" robotkov so izumili. Tale pripravi čaj, pa še skodelico pomije za sabo

http://www.youtube.com/watch?v=yIdqh8GdOJg

Tale "gospodinjica" je pa sploh pridna

http://www.youtube.com/watch?v=G5Vd9k3-3LM

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti