Skutino pecivo

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 6. apr 2013 0:45 | ogledi: 13.470 | odgovori: 9

Prosila bi za res dober en dober recept za skutino pecivo. Pecivo bi naj bilo sočno in da se nareže na majhne koščke in da se lahko prime v roko in da je seveda tudi na oko lepo.



tej_a

Temo je spremenil(a) tej_a dne 6. apr 2013 0:48

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. apr 2013 0:57

skutino pecivo za požrešne sosede je takšno. malo več sestavin in dela pa zahteva gogina alpska torta, ki jo jaz večkrat naredim v nizke kocke.

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

6. apr 2013 12:21

Za Gogino alpsko torto me zanima naslednje: V kako velikem pekaču pa naj naredim, da bi prišle kocke, ki bi se lahko jedle z roko. Koliko gramov je pa to kisle smetane in koliko gramov sladke smetane? V trgovinah so namreč različna pakiranja. Naajprej pečemo 15-20 minut nato pa še eno uro? Ali je mišljeno vse skupaj pečenja eno uro? Sladke smetane nič ne stepam, samo vlijem v skuto? V kremi nič ne ločimo rumenjakov in beljakov?

tej_a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. apr 2013 13:48

uf, veš da se ne spomim, ampak mislim da delam dvojno maso, ker tudi v tortnem obodu ena masa pride dokaj nizka,.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. apr 2013 14:15

V receptu je pekač 24 cm, količina za smetano sicer ni navedena, glede na pol kile skute bi (bom) dala eno četrt- litrsko sladko in dva deci kisle smetane. Sladke smetane ne stepaš, ker vse skupaj zmiksaš. Priporočam, da prebereš še mnenja, tam se razpršijo še tako veliki dvomi, kako kaj narediti. Pa še zanimivo je videti, kako različne kuharice naredijo in dobiš veliko idej. Želim ti dobro peko, tudi jaz bom tole naredila prav v kratkem.

 

naor

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

6. apr 2013 22:29

Posredujem  osnovni recept za skutine kocke. Ker ni moja pogruntavščina, je še nisem objavila (morda me je že kdo prehitel):

BISKVIT

3 jajca

20 dag sladkorja(zmiksaš da nastane lepa masa)

Počasi dodajaš: 20 dag moke,1 pecilni, 1 vanili sladkor,1 dcl olja (jaz dam raje stopljeno surovo maslo), 1 dcl mleka.

Vse skupaj ponovno zmiksaš in preliješ na velik pekač (da ti ni treba rezati peciva na pol). Pečeš 30 min na 160 stopinj.

NADEV

2,5 dcl skute (nepasirane) (lahko vzameš tudi veliko skuto)

2,5 dcl sladke smetane (lahko tudi 0,5 l)

10 dag sladkorja v prahu (po občutku)

Smetano zmiksaš in jo počasi zmešaš s skuto in sladkorjem. Osnovni recept je tak, da nadev namažeš na polovico biskvita (ki si ga pekla v velikem pekaču), in potem pokriješ z drugo polovico biskvita, posuješ s s sladkorjem v prahu in narežeš na kocke. Jaz vedno biskvit še namočim s sladkanim mlekom ali kakšnim kompotom, da je bolj sočen. 

Včasih po vsem biskvitu premažem nadev in potresem še s kakšnim sadjem iz kompota (breskve, marelice ...) Delaš poobčutku, kar ti pade na pamet.

Pecivo je res hitro pripravljeno in sočno.

Gigi_84

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. apr 2013 6:13

SAMO DA JE SKUUUUUUUUUTA. In ja, NAVIJAM za GOGINO. NAJBOLJŠEJŠA JE!!! Je izpodrinila LEGENDARNO medeno pito mojega Papana. Sedaj mi samo še GOGINO mojstrovino peče
Morda zato ker sem fanatik na mak/skuto?!!? Ali zato, ker tako lepo izgleda? Hihhi
Sami se odločite

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2013 17:25

tej_a je napisal/a:

Prosila bi za res dober en dober recept za skutino pecivo. Pecivo bi naj bilo sočno in da se nareže na majhne koščke in da se lahko prime v roko in da je seveda tudi na oko lepo.



tej_a

 

Temo je spremenil(a) tej_a dne 6. apr 2013 0:48

Okej, kolegica, na tale forum si včlanjena od 2005, ergo nisi novinka in....a tisti pravokotnik, kjer je lupa in kjer piše iskanje, hm, tisto si kaj uporabljala?

Sočno skutino pecivo -  a obstaja tudi kakšno, ki ni sočno?

Narezati na majhne koščke in sočno - hm, kako se pa sočno reže na majhne koščke in da obdrži obliko - je v tem preseko kriterijev strahovito malo zadev.

Da se lahko prime v roko - okej, marsikaj se da prijeti v roko,  auč, postajam kinky.

Ampak resno, kaj je pa tako strahotno težkega v najbolj simpl skutinem zavitku z nekaj rozinami zraven in potem to razrežeš na neke kose 6 krat 6 centi in to postaviš v papirnate skodelice (tiste največje za muffine ali pa tortice)?

Vendelina jr.

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

8. apr 2013 10:40

Skutine ledene kocke. Fantastične!

leny

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti