Žličniki za v juho

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. feb 2004 17:38

Jaz zakuham knedlčke kar direktno v juho. Gledam, da zelo, zelo vre. Res je juha nekoliko motna in na dnu je usedlina. "Ta boljše dam mojim predragim, usedlino pa pojem jaz. Moji dedci pa itak taki, da knedlčke razčetverijo in se včasih sprašujem, čemu se sploh trudim z pripravo knedlčkov - mar bi zakuhala kar gres v juho. To navadno naredim takrat ko fliknem v juho še kako v hladilniku zaostalo kuhano zelenjavo.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

23. feb 2004 15:28

Pozdrav! V soboto sem delala cmoke za v govejo župo. Bili so enkratni - veliki in mehki. Sem kar zavpila "jes". V nedeljo sem vsa ponosna ponovila stvar, ampak lej ga zlomka, cmoki so bili majhni in trdi. Delala sem po istem postopku kot v soboto. Zdi se mi, da sedaj vem v čem je keč. Toliko sem padla v to, da sem pokrov nekajkrat dvignila, da pokukam kaj se dogaja s cmoki. Mislm, da je to narobe, da se ne bi smela pokrovka dvigovati? Nič zato, bom jih še delala. Č a o

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

23. feb 2004 16:00

Jaz jih ne pokrijem in so vseeno mehki in rahli. Velikost pa v bistvu naredim , ko jih dajem v juho. Suzana

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

23. feb 2004 17:54

Meni se zdi, da okrog teh cmočkov že kar preveč filozofiramo. Manj ko boste komplicirale, boljše bo. Meni sploh še ni prišlo na misel, da bi cmočke kuhala posebej. Vedno jih vkuham direktno v juho, juha ne vre preveč, pa tudi lonca nikoli ne pokrijem s pokrovko. Lenka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. feb 2004 23:32

Meni pa je kar všeč, da debatirate o teh cmočkih. Jaz še vedno ne vem v čem je problem - enkrat uspejo, drugič spet ne... Skoraj jih več ne upam pripravljat... Kuhano govedino pa jaz na tanko narežem, jo naložim na krožnik, prelijem z malo juhe (da je fajn sočna) in po vrhu malo posolim. Nato jo zagrejem (najraje kar v mikrovalovni). Zraven naredim paradižnikovo omako in pire krompir. Preprosto in nasitno za v ponedeljek. Ponekod zraven kuhane govedine in kuhanega riža servirajo vinsko omako (meni ni preveč všeč...). Silva.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. feb 2004 12:05

zmesam jajce in toliko zdroba da se pozna sled, takoj zakuham v vrelo juho, ce je premalo zdroba in razpadejo, da dodam se en malcek, potem pa na zelo nizki temperaturi (vcasih tudi izklopim stedilnik, obicajno pokrijem) pustim da se "kuha" kakih 20 min. Ker jih pride ogromnooo, jih redko delam.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. feb 2004 20:05

Morebiti pa smo takrat, ko cmočki uspejo, polne pozitivne energije , ko pa so trdi, pa v nas prevladuje negativna energija ,... Dobro, no, dobro, samo hecam se.... Po mojih izkušnjah zmes za cmočke (mi jim prav grozljivo pravimo "gresovi knedli") ne sme biti pretrda - bolje premehka kot pretrda. LP cervus

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. mar 2004 12:48

Ha, meni je včeraj ratalo po sistemu, na katerega prisega svakinja.: 10 čajnih žličk zdroba, 1 jajce. Zmešam, malo pustim in to je bilo to. .. Pa sem jih slišala, kako se pri mizi sprašujejo, če so spet "kamenčki".. Lep dan! Tina

Dunajska Urši  

član od: 9.12.2010

sporočila: 1

9. dec 2010 18:46

Hm, jaz jih vedno delam po babičinem receptu. Beljak 1. jajčka stepem, primešam rumenjak potem pa "na oko" dodam gris tako da je gostota ravno prava in masa ne "steče" z žlice ko jih dam kuhat. Kuham jih vedno v rahlo osoljeni vodi, in jih šele ko so kuhani dam v juho. Do zdaj so mi vedno uspeli. Poznam pa precej ljudi ki maso pustijo počivat, da se gris malce zmehča in tudi njihovi cmoki so lepo mehki. Mislim da je tukaj pač velja da vsak kuhar najde recept ki mu najbolj "leži" in ta mu potem fajn uspeva ;) Dunajska Urši

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti