Žličniki za v juho

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

19. feb 2004 9:21

Draga vcibej, tudi mi smo imeli izredne tezave kam s kuhano govedino. Pred casom sem celo sprozila debato na tem forumu in dobila kar nekaj nasvetov. Potem smo nasli eno zelo uspesno resitev, ki jo tudi nase najmlajse zelo rade pojejo. Tukaj je recept: Kuhana govedina z omako iz tunine: v multipraktik das eno veliko konzervo tunine (170g), dve do 3 zlice majoneze, kako kapero (po okusu). Dobro miksaj in okusna omakica je pripravljena. Govedino razrezes na rezine in ponudis z omako. (to omako italijani uporabljajo za t.i. vitello tonnato - zelo dobra pa je z vsako govedino). Prijeten dan ribica

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

19. feb 2004 9:37

Strinjam se z Vcibej. Masa za cmoke nikakor ne sme počivati. Jaz pričnem s pripravo, ko juha že vre in sicer stepem jajco, dodam cca 5 žlic zdroba in malce pecilnega praška. Odkar dodajam pecilni prašek še nisem imela "trdih" cmokov. Praksa ti pa da da narediš maso, ki ni pretrda in ne pretekoča. Ko mešaš z žlico se morajo narediti sledi, vendar ne pregrobe, če je preredko in se cmok razleti dodaj le malenkost zdroba in malo pomešaj. Pri nas smo pravi "juhomani", otroka pa še povrhu prava "cmokomana" in tako jemo zdrobove cmoke vsaj enkrat tedensko. Veliko uspeha in dober tek!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

19. feb 2004 11:03

Če ti zdrobovi cmoki ne uspejo se da kupit tudi pripravljene vrečke ( podobne kot instant juha za 1 osebo). Dodaš samo stopleno maslo in eno jajce. So doze točno napisane. Jaz jih sicer zadnje čase delam po občutku in v glavnem so v redu. Kuhano govedino pa narežem na rezine in popečem na maslu. Zraven krompir in juho, pa je komplet kosilo v ponedeljek. Suzana

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. feb 2004 11:53

Zdravo! Ko sem zadnjič malo jamrala, da so bili zopet "kamenčki" za kosilo, so mi na drugem forumu predlagali naslednje: " ZDROBOVI ŽLIČNIKI 5 dag masla penasto umešamo, dodamo 1 celo jajce, sol in, ko je vse skupaj gladko in penasto, dodamo 10 dag pšeničnega zdroba. Spet gladko zmešamo in pustimo, da nekaj minut stoji, da se zdrob malo napne. Nato pa z žličko zakuhamo žličnike v malo osoljen krop. Vreti smejo le zmerno, pokrite pa kuhamo približno 10 minut, potem pa naj še 10 minut stojijo Tocno po tem receptu delam tudi sama,le da pustim pocivati kaksnih 20 minut. meni so tudi zelo vsec,ce dodam malo naribanega parmezana;potem malo manj zdroba. Ce nasekljas vmes se mao drobnaka ali petersilja,so na pogled zelo lepi." Sama še nisem poskusila, vendar mislim, da bi moralo biti o.k. Tina

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

19. feb 2004 13:29

ZDROBOVE CMOKE NAREDIM IZ JAJCA, CCA 5 ZLIC ZDROVA IN ZA NOŽEVO KONICO PECILNEGA PRAŠKA. OD KAR UPORABLJAM PECILNI PRAŠEK NIKOLI VEČ NISO BILI TRDI, PREJ PA SEM IMELA VEDNO TEŽAVE. LP zinka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. feb 2004 17:06

Prava zlata ribica si. Tega recepta pa res nisem zasledila in bo prav kmalu udejanjen. Mislim tudi da kapre res ne smejo manjkati. Zdaj si še ne predstavljam končnega izdelka. Torej ali je to rezine, omaka in krompir ali je to " kot golaž " oziroma enolončnica z kruhom. Če ti pride prav naredim jaz fižolov golaž in namesto klobase podtaknem kuhano govedino. Kar pomažejo, čeprav je bilo na začetku nekaj upiranja.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

19. feb 2004 17:29

7 dag pšeničnega zdroba, 1 jajce, 4 dag olja, sol, nasekljan petršilj. Dobro premešaš in postaviš za eno uro na hladno. Preizkušeno velikokrat, žličniki vedno zelo mehki (za moj okus preveč, ker imam rajše tiste trše - nekoliko ponesrečene )

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. feb 2004 19:00

Mene pa zanima ali skuhate knedlcke posebaj v vodi in jih nato dodate v juho ali jih zakuhate direktno v juho? Jaz jih vedno skuham posebej, da juha ni kalna. Anja

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

19. feb 2004 19:37

Za zdrobove cmoke: 1 jajce, malo soli, 4 velike žlice zdroba (malo že po občutku), malo olja in čisto malo pecilnega. Nič ne čakam z maso. Juha ne sme preveč vreti in jih kar zakuham. Knedljčki niso nikoli trdi. LP, Branka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

20. feb 2004 9:13

Anja. Tudi jaz jih skuham posebej v juhi iz kocke, da je juha pri serviranju bolj čista, a potem se vedno najde nekdo, ki požre tudi to "umetno" juho. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti