Žličniki za v juho

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

tema odprta - 18. feb 2004 13:52 | ogledi: 50.916 | odgovori: 31

Pomagajte! Pravijo, da več glav več ve, zato mi pomagajte.

Kako delate žličnike za juho (cmoke)? Nekoč so mi uspeli, ampak zadnje čase... Poskusila sem tudi z maslom... Trdi so in konec.

Cmokov pozdravček

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

18. feb 2004 15:20

živjo! Če misliš gresove cmoke ali knedle... jaz jih delam takole: 8 žličk gresa, eno jajce, žlica olja in ščepec soli; pusti cca 10-15 min nato pa jih z malo žličko zakuham v vreli juhi. Kadar naredim pregosto maso ( vedno delam kar tako "na učk" ) so malce bolj trdi, vendar mi največkrat uspejo. Upam, da sem ti pomagala Lep pozdrav m.m.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. feb 2004 18:31

Ojla! Tudi jaz delam na učk to maso. Učili pa so me naj posebej stepem beljak, ki ga na koncu rahlo vmešamo. Te knedlčke pa delam tudi iz ajdove instant moke ( tiste s katero naredimo hitre ajdove žgance in je na polici ponavadi z pšeničnim in koruznim zdrobom ) Res so enkratni. Z koruznim zdrobom mi pa ni uspelo - je dil močnik. Tudi prav - za enkrat je bil komentar mojega moža. Tudi parmezanček ( ne preveč ) pa peteršilj ali pa če ste oboževalci luštrka je tudi super..

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

18. feb 2004 18:48

Jaz jih pa delam samo iz jajca, zdroba in malo soli. Jajce stepeš, posoliš, dodaš toliko zdroba, da je rahlo gosto, pustiš počivat 1/2 ure, da zdrob nabrekne. Oblikuješ žličnike in jih zakuhaš. Izogneš se temu, da bi bili trdi, ker zdrob nabrekne in ne zakrkne v vreli juhi, žličniki se ne napihnejo, pa še maščoba ti ne plava po juhi. Pa dober tek! PACKA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. feb 2004 19:45

Rahlo dvomim v to o počivanje. Sama namreč naredim maso ko juha že vre. Lahko pa imam samo veliko sreče

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

18. feb 2004 19:50

Tudi cmočki narejeni iz drobtinic niso slabi, pa še hitro so narejeni. Nekaj žlic dobtin zmešam z jajcem, dodam malo olja, poper, sol, sesekljan peteršilj. Oblikujem male žličnike in jih zakuham v vreli juhi. Dober tek Katja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. feb 2004 20:29

Katja Katarina mislim da že veš kaj bo jutri plavalo v naši juhi. Smo namreč "dnevni župarji" in jo ogromno pojemo ali celo popijemo za zajtrk. Imam pa majhen problem. Kam z govedino oziroma kako idejo saj nam okisana govedina že iz uh leze oziroma v zadnjem času imajo okoliške mačke kar napete bušije.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

19. feb 2004 7:48

Ahoj! Hvala, ste se pa potrudili. Vse navedeno je preizkušeno, ampak moji cmoki so še vedno trdi. Nič ne preostane kot da vsak dan poskusim in to bom tudi naredila, danes začnem. Poročam o rezultatu. Poslušaj - vciibej! Smrtni greh za govedino. Popecite jo, na solato, na drobno narezano za polpete... Lep dan!

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

19. feb 2004 8:33

Jaz pa stepem jajce, malo posolim, dodam žličko olja in po občutku stresem zdrob, da ni pregosto. Na koncu dodam še noževo konico pecilnega praška (res zelo malo) in pustim počivati 20 minut. Nato ji zakuham. Po tem receptu niso bili še nikoli trdi. Poskusi in poročaj o rezultatu. Lep pozdrav!

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

19. feb 2004 8:48

jaz pa zmešam jajce in gres v razmerju 1:1 (kolikor tehta jajce, toliko dam gresa). Pustim počivati 15 minut in taki gresovi knedli so rahli, a vendar ne razpaedjo ob kuhanju. Kako dolgo pa jih vi kuhate?. Jaz jih 15-20 minut.

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

19. feb 2004 9:11

Živjo! Tudi jaz sem imela težave s trdimi zdrobovimi žličniki, odkar pa sem odkrila instant zdrob (bebi), pa teh težav nimam več. Maso delam "na oko", vedno pa dodam tudi malo olja. Mase ne pustim počivati. Žličniki so vedno rahli in okusni. Kuhano govedino pa lahko poskusiš uporabiti za polpete. Dober tek Lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti