Kam z kuhanimi jajci :)

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. apr 2013 7:49

yulchi je napisal/a:

Kaj pa jajčni hren? Pri nas je to vsakoletna jed za veliko noč. Ni potrebno toliko sestavin uporabit, kot piše v receptu. Mi damo samo jajčka, hren in navaden solatni preliv gor.

http://www.kulinarika.net/recepti/11265/omake/hrenovo-j



yulchi



Ni ga čez hren in takšne variante. Mi naredimo le iz hrena in jajčka. Morda malo jogurta.
Ufff.
Danes ribam sveži hren, kateri bo za kosilo ob kuhani krači
Nekaj pa prihranim za jutršni zajtrk ob BO, BO, BO, BOŽANSKIIIIIIIIIIIi domači suhi konjski ter navadni konjski klobasi iz sejma. Zraven pa kruhec iz baze (tega pa ne morem prehvalit. Kar milo se mi stori kako mi je uspel in kako dobro mi že gre peka kruheca!!!jeeeeeeeee)--> http://www.kulinarika.net/recepti/7286/kruh/slane-struc in potica kot nadomestek preostale potrebe po kruhu.

Vprašanje...če je dovoljeno .
Jutri bom pa res prvič probal kombinacijo potice in mesnih dobrot, pa me zanima kako vam to tekne. Kombinacija sladko/slano mi je mega me pa zanima če jeste tudi (klasika je z orehovo) takšen frištik z pehtranovo, makovo, lešnikovo potico...
MMMM, komaj čakam zajtrk. To bo after VELIKA NOČ ZAJTRK 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. apr 2013 9:05

Jaz sem včeraj nekaj jajc porabila za francosko solato.  

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. apr 2013 9:36

Zelo okusna je tudi solata iz belega fižola, jajc, sveže paprike, paradižnika, kislih kumaric, povezana s kislo smetano in/ali majonezo, sol, poper, kis.

peter

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

1. apr 2013 17:43

Mi naredimo 'drobnjakovo omako'. Eno belo žemljo namočimo v mleku, nato to pretlačimo, dodamo pretlačena kuhana jajca, malo olja in kisa. Dodamo še vode, da ne pride pregosto. Solimo in popramo po okusu. Na koncu dodamo na drobno sesekljan drobnjak. To jemo s počenim krompirjem.

trac

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

1. apr 2013 18:47

Ni ga čez šunko s kosom orehove potice, nekaj najboljšega. Poskusi ne bo ti žal

kriznana

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

1. apr 2013 19:22

Kriznana in koliko jajc se pri tem porabi?

Vesnuska

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

2. apr 2013 9:37

Oprosti, res, da je malo izven kontesta, ampak sem hotela samo odgovoriti MBrand-u. O kombinaciji potice in mesnih dobrot.

No, če hočeš vedeti o jajcih, nič jih ni ostalo, ker jih vedno pobarvamo samo dve za vsakega člana. Če pa že katera slučajno kdaj ostane naredimo solato z čebulo in jajci.

kriznana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2013 11:02

Pri nas jih tudi ni nič viška. Kontent...

Loni Makaroni

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. apr 2013 14:14

kriznana je napisal/a:

Ni ga čez šunko s kosom orehove potice, nekaj najboljšega. Poskusi ne bo ti žal



kriznana



HVALAAAAAAA!!! 
Bom pa res probal. Gre tudi z pehtranovo oz. makovo? 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

2. apr 2013 14:19

Jaz sem jih porabila za namaz, če pa bi jih bilo še kaj pa bi z veseljem naredila jajšno solato, to mi je nekaj najboljšega..mmmm

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti