Kam z kuhanimi jajci :)

Janja89  

član od: 30.3.2013

sporočila: 3

tema odprta - 30. mar 2013 22:38 | ogledi: 11.368 | odgovori: 31

Prosim vas za pomoč, kot verjetno tudi vi sem dobila oogggrrrooommmnnnoooo pobarvanih jajčk, kaj naj z njimi?? Nimamo jih preveč radi, zato bi prosila za kak recept; mogoče za kakšen namaz....

Janja89

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

30. mar 2013 23:40

Janja, jajca daj v hladilnik. tam bodo zdržala kar nekaj časa (vsaj 14 dni)

Porabiš jih pa lahko za razne solate: kuhan krompir, jajca, čebula nareži, zabeli z oljem, kisom , poprom, soljo lahko dodaš kakšno žlico kisle smetane. V to lahko narežeš tudi hladno goveje meso, ki se je kuhalo v juhi.

ali pa jih preprosto nareži na zeleno solato. Ali na regrat in dodaš še malo vročih ocvirkov.......

Same zdrave ideje

 

LP

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2013 0:52

S posebno salamo, čebulo, sirom  jih naredi v solati. Lahko jih drobno sesekljaš, dodaš malo gorčice, kisle smetane, ssesekljana zelišča, sesekljane kisla kumarice, temeljito premešaš in imaš namaz.

 

Narediš polnjena jajčka. Prerežeš jajce na pol, izdolbeš rumenjak. Razmešaš ga z majonezo, jogurtom, kislo smetano, sesekljanimi zeliši, dodaš lahko tudino ... narediš pasto in nabrizgaš v polovičke in imate okusen prigrizek.

mamamia

Janja89  

član od: 30.3.2013

sporočila: 3

31. mar 2013 10:08

oo dobre ideje, hvala vama... namaz grem kr zdaj naredit in polnjena jajčka... odlične ideje... hvala!!!!!

Janja89

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. mar 2013 14:47

Jaz jih bom enkrat naredila kr scotch eggs: jajca zavita v mleto meso in ocvrta oz pri meni pecena. Drugace jih pa pojem kar tako. V solati, motoilec, regrat, ali samo s soljo.

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

31. mar 2013 15:08

Lahko narediš tudi vražja jajca. Jih prerežeš na pol, rumenjake vzameš ven in jih zmešaš z majonezo, gorčico, karijem, soljo in poprom (mislim,da je to vse) v gladko maso, s katero potem napolniš beljake. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2013 18:57

Janja89 je napisal/a:

Prosim vas za pomoč, kot verjetno tudi vi sem dobila oogggrrrooommmnnnoooo pobarvanih jajčk, kaj naj z njimi?? Nimamo jih preveč radi, zato bi prosila za kak recept; mogoče za kakšen namaz....

 

Janja89

 

Če niste ravno za pirhe - in tega ne poveste tistim, ki so vam jih prinesli - in če ne veste, kaj početi z njimi, bi bilo morda primerno, da bi se malo ozrli okoli in pogledali, kje v ulici, kvartu, kvartu proč so pa kje kakšni otroci in družine, ki pač niso imele nič na mizi za te praznike. Tako se pač človek nauči, da je svet večji in da so težave večje od presežka pirhov. Plus, v paket prihov je primerno dodati tudi nekaj kosov potice.

Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

31. mar 2013 21:47

HEMA je napisal/a:

Janja, jajca daj v hladilnik, tam bodo zdržala kar nekaj časa (vsaj 14 dni)

Raje jih porabi prej:

Zakaj so trdo kuhana jajca manj obstojna kot surova?

Pri kuhanju jajc uničimo zaščitni ovoj na površini lupine, tako,da skozi pore v le-tej mikroorganizmi

z lahkoto prehajajo v notranjost jajc, oz. ga okužijo. Zato je potrebno tako obdelana jajca najkasneje v dveh urah shraniti v hladilnik in porabiti v roku enega tedna.

To pravilo velja tudi za obarvana - velikonočna jajca. Poleg tega je treba paziti, da so le-ta bila obarvana z barvo, namenjeno za živila.

vir: http://www.zzv-ravne.si/PDF/ravnanje_z_jajci

saša

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

1. apr 2013 0:36

Kaj pa jajčni hren? Pri nas je to vsakoletna jed za veliko noč. Ni potrebno toliko sestavin uporabit, kot piše v receptu. Mi damo samo jajčka, hren in navaden solatni preliv gor.

http://www.kulinarika.net/recepti/11265/omake/hrenovo-j

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti