Suha juha

ajša kozmos  

član od: 4.11.2012

sporočila: 3

tema odprta - 30. mar 2013 8:52 | ogledi: 14.575 | odgovori: 4

pozdravljeni, zanima me recept za suho juho, drugega imena ne poznam, jedla sem jo v otroštvu, teta jo je naredila iz juhe, v kateri se je kuhala šunka, potem je nekaj zakuhala pa ni bil ješprenj, pa bila je zelo dobra.Če kdo pozna recept mi naj prosim sporoči, lep pozdrav

 

ajša kozmos

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

31. mar 2013 22:46

Pri nas je bila navada tako juho jesti na veliko soboto, in sicer smo v juho zakuhali debelo ribano kašo. Ko je bila juha že na mizi na krožnikih, smo vanjo vlili za požirek rdečega vina. 

Balenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. mar 2013 22:52

Pri nas se v tako juho (šunko kuhamo z vsemi začimbami za juho: korenček, peteršilj, lovor, poper, rožmarin, česen, čebula, zelena, luštrk,...) zakuha močnik (jajce in moka, razmešano in s prsti premešano tako, da nastanejo drobni svaljki,...). Morda na koncu še malo popra.  

rimljanka

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

31. mar 2013 23:28

Pri nas pa je mami v to juho, v kateri je z vsemi začimbami za juho kuhala velikonočno šunko in to je bil vedno domač,  v dimniku sušen kos mesa s kostjo, vedno zakuhala čisto navaden riž...njami....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti