Postno kosilo in večerja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2013 21:45

zzak1977 je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Kaj se noben spozabi, tako kot jaz?



mamamia

 

Če ne drugače, medve sva ena drugi vedno dobra družba. 



Vanja

Celo večkrat.



Commis débarrasseur

 

Prideš zraven?



mamamia

Če lahko jaz dzuboks upravljam :)



Commis débarrasseur

 

Seveda lahko, dela na en evro, dva kovanca sta vedno v bližini ... Pa dobili te dni osebno dostavljeno pošiljko vinilnih plošč s kubansko glasbo izpred revolucije, direktno iz Havane, samo da jih zdaj nekaj nastavimo v jukebox ... pol pa do jutra ... (no, pa flaša ruma Santiago, takega lepega rjavega, barve konjaka, je tudi še v omari, ena je pa seveda že pošla ...)

 



mamamia

A gre dost naglas?



Commis débarrasseur

 

ZEEELLOOOOOOOOOOOO NA GLAS GRE ...

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2013 22:25

elaphus je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

foxpapa je napisal/a:

Če je pa kdo starejši od 60 let, hud bolnik, itd, mu je postenje oproščeno.

Le kaj bo z nami, ki nam to ni?



Commis débarrasseur

Zeblo vas ne bo .

lp



cervus

 

Elči: http://f2.org/humour/heaven-hell.html 

 

 

Vanja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

29. mar 2013 22:34

Za kosilo je bila ajdova kaša z zelenjavo, za večerjo pa sardelice z krompirjevo solato. Jutri pa juriš na šunko :)

testeninca

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

30. mar 2013 5:46

Jaz jem meso enkrat do dvakrat na teden in ga tudi včeraj nisem. Čeprav bi mi pa ravno takrat tenajbolj teknil. Pa se zaradi tradicije kar držim posta. Se mi je pa že zgodilo, da sem pozabila in sem si ravno tisti dan pripravila meso.  Kakor komu ustreza. Zaradi tega verjetno ne bom šla v pekel, bolj zaradi česa drugega. Mislim pa, da bo tam dobra družba.

Včeraj torej krompirjevo/korenčkova juha, praženi jurčki.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2013 6:49

Večerja je bila po reglcih in tako slastna, da jo bom večkrat ponovil.

-Liptaver namaz; perfekten z TETKO SKUTO. Uff, če pomislim da sem ga svoj čas sovražil. Včeraj pa OLALAL...skoraj me je izstrelilo iz kavča. Fajn sem dal ostre rdeče paprike, popra, kumara, olive, kapre za svežino. Česna za zdravje ogromnooo, pa tudi čebula mora bit. 
UŽIVAAAAAAAL kot kralj. NJAM
- posebej na krožniku pa sveže narezana zelenjava in velika pest motovilca. Nič začinjeno, nič dodanega. Samo presna, dobra zelenjava. SVEŽINA od tu do nebes.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2013 9:12

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

foxpapa je napisal/a:

Če je pa kdo starejši od 60 let, hud bolnik, itd, mu je postenje oproščeno.

Le kaj bo z nami, ki nam to ni?



Commis débarrasseur

Zeblo vas ne bo .

lp



cervus

 

Elči: http://f2.org/humour/heaven-hell.html 

 

 



Vanja

Eh, tudi na 445C ravno ne zmrzuje .

lp

P.s. Ojej, da ne bo kdo očital, da smetim - petki so leteči, in tako je moral biti dober sendvič iz študentske menze. Po moje tam ni kaj prida tradicije - vsi so bili s salamo . Doma so pa menda imeli palačinke in zelenjavno juho.



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 30. 2013 09:14

Mygrace

sporočila: 6506

30. mar 2013 10:00

Sori ampak meni takile ocvirki in đuboksi in ostale zadevščine nesejo na bulimijo, noooo....

Pričakujem, da se iz naslova Postna večerja, kosilo, zajtrk, že kej...piše o tem, kako se uprizarja taista postna večerja, že kej, kosilo, zajtrk, malica.... in ne o tem, kako nekdo nečesa ne šmirgla. Takih noben ni nč uprašu. Ker vprašanje oziroma tema je, kako JA in ne, kako NE.

Za kako NE se lahko odpre nova tema.

Za "Zakaj ne" je pa že vprašljivo.Dvomim, da bi kdo razen une fraze "Mene ne bo noben komandiral" še kaj izredno pametnega povedal. Razen, če ni v koleraciji z bulimijo. O dietah je bilo napisanega že ohoho. Pa morda do diet niti ne bi bilo potrebe priti, če bi kdo na kakšen postni dan ne tlačil vase bogatih sendvičev.

 

Pa ne mi zdej o pravicah do svojih mnenj. Bi bilo res bolj primerno, da se ob določenih temah takale puhla "mnenja" v stilu kako naglas igra đubox ali pa kdo vse se je še "prekršil", obdržijo zase in prihranijo za kakšen izviren blog morda. In morda se še kdo kaj nauči iz tega. Morda.

Ni veličina človeka v tem, da se dela norca iz drugače mislečih in živečih...

 

Me zanima, kako bi zgledalo, če bi pridivjala na pogreb s frajtonarco in zašpilala eno poskočno, no? Pa ne mislim na tisti pogreb, za katerega si je pokojni veselico že vnaprej naročil, mislim na tisti pogreb, ki ga povorka resno jemlje.

 

                                                      

Mygrace

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

30. mar 2013 10:43

škoda se je razburjati, ker mislim, da je redka tema, ki ne zaide tudi v kakšne druge sfere. vsak malo po svoje komentira zadeve. nakar pride drugi, ki pokomentira komentar prvega in to je podobno kot če spustiš kepo snega po hribu navzdol. baje na koncu dobiš plaz/snežaka.

Mamka Bršljanka

Mygrace

sporočila: 6506

30. mar 2013 10:45

Nč se ni škoda razburjati, če bom tih, pomen, da se strinjam.

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2013 11:00

No, ker se ne strinjam z milostljivo glede bogatih sendvičev, tudi jaz ne bom tiho: zarad tistega ušivega sendviča mi ne bo treba it na dieto, ker je bila to edina hrana, ki sem jo pojedla (ob pol štirih popoldan) do desetih zvečer. In ker sem jo naročala šele ob pol štirih, je verjetno zmanjkalo brezmesnih sendvičev. In lepo sem napisala, kaj so imeli moji za kosilo in bilo je popolnoma brezmesno in res ne vem, zakaj te je ta "bogati sendvič" tolk zmotil!!!! Tolk sem jezna: - ne, še bolj (k temu so pripomogle -ampak samo mičkeno- tudi rozine, ki niso končale v potici).

lp - ne, ni lp, ampak jp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti