Luknja v potici

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

29. mar 2013 11:56

Pri potici so pač različne ;finte;, delam vedno nočno potico, ko testo razvaljam, ga že napikam, pol namažem, tesno zvijem, še enkrat napikam.Dam vzhajat čez noč v hladilnik. Na zadnje, ko je bil hladilnik preveč založen, je moja potica vzhajala kar v prtljažniku avta, na dvorišču.Pečt dam v vročo pečico. Pečeno pustim nekje pol ure v pekaču, pol jo pa zvrnem ven in pustim ohladiti. To je vse kar ti lahko pomagam, tako delam jaz, upam, da ti bo kaj koristilo. Sicer pa tudi v siru so luknje in ni nič manj dober.... Lepe velikonočne preznike vsem skupaj!

kvačkarica

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

29. mar 2013 13:14

mijamarija,

poskusi tako, da ko razvaljaš testo in ga premažeš z nadevom, z nožem odrežeš rob na strani na kateri boš začela zvijati. Sproti ko zvijaš potico razpihaj z nje odvečno moko (jaz jo razpiham s kuhinjsko krpo). Zvijaj čvrsto, ko jo boš dala v pekač jo z celo dlanjo lepo enakomerno malo potlači, prebodi z špilo ali čim podobnim in jo pusti vzhajat.

Potico pečem v ogreti pečici najprej na 180 po 10 min pa zmanjšam na 150 in pečem približno 1 uro. Potica ni še nikoli imela luknje. lp

sensia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. mar 2013 13:16

Tudi jaz delam Lonino nočno potico, pa je ne dam v hladilnik, ampak kar v pečico, tako kot je tudi Loni napisala. Ponoči ne kurimo in ni preveč toplo v kuhinji. Torej je ni nujno dati v hladilnik.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2013 14:25

fila je napisal/a:

Ja, eden od vzrokov je lahko prehitro vzhajanje, zato priporočam, da pečico prižgeš komaj ko daš potico not.



fila

 

Tole je precej nevaren nasvet, če imaš malo bolj spodobno pečico, torej tiste, ki so sprogramirane tako, da segrejejo pečico na željeno temperaturo v petih minutah. Grelci hajcajo s tako močjo, da se zgornja skorja zažge v par minutah. Se mi je na žalost to zgodilo.

 

Odkar sem odkrila Lonin recept, sem postala prava mojstrica za potico (pečem jo skoraj mesečno) in prav nič ne kompliciram, ne prepikujem in ne počenjam nobenih drugih vragolij. Luknjo je imela samo prvič, ker sem v resnici testo neprevidno zvila.

Počiva v pečici, hišo ogrevamo na cirka 17 stopinj pozimi, poleti hladimo na ene 24 in potica je vedno približno enako vzhajana. V pekač jo dam z robom na dno, kar verjetno prepreči, da bi skorja odstopila.

P.S: Testo se v mešalniku stepa skoraj 15 minut.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 29. 2013 15:28

fila  

član od: 18.2.2013

sporočila: 30

30. mar 2013 9:55

Potico pravkar vzela iz pečice, nič zažgana. Je pa res da jo pokrijem z peki papirjem, ko začne dobivali barvo.

Lepe praznike vsem skupaj in čim več potic brez lukenj vam želim!

fila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2013 10:54

Se opravičujem, ampak se mi še najbolje zdi, da se zjokam v tejle temi: požrla se bom, požrla!!!!!! Spet sem pozabila dati rozine v potico (glej fotoalbum Star način zvijanja potice") - a je to že rozika???????

lp

P.s. Da ne smetim vsevprek - nekje sem brala, da luknja nastane, če je prevelika razlika v temšperaturi testa in nadeva - moja opažanja tega niso potrdila - včasih imam luknjo, včasih ne.

cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2013 21:05

Meni jo prinesi, jaz naravnost sovražim rozine v potici, pa jih imam drugače zelo rada.

Kje je šele rozika, naj te začne skrbeti takrat ko boš dala v pečico samo nadev brez testa (z rozinami ali brez).

Loni Makaroni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2013 21:08

Dobr, Loni, dobiš . Smo ap ugotovili, da je tudi brez rozin zelo dobra . In hvala za tolažbo o roziki .

lp

cervus

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

31. mar 2013 12:41

Kakorkoli, z kunjami ali brez, z rozinami ali brez.....itak je ne jem! Sem namreč ena izmed tistih, ki rada pečem,degustacije in vse ostalo pa prepustim drugim. Do sedaj, še ni bilo pritožb in upam, da jih  tudi v bodoče ne bo!Sem pač ena izmed tistih, ki se ne obremenjujem preveč z mnenji drugih....., saj nikogar ne silim, da mora jest! Vsekakor mi pa paše pohvala!

kvačkarica

cecika  

član od: 17.2.2013

sporočila: 12

31. mar 2013 14:16

Tudi jaz odslej pečem nočno potico, a zanima me nadev, jajca oziroma rumenjaki in maslo v nadev  ja ali ne, v receptu tu na Kulinariki (ne vem od koga) tega ne piše in se mi nadev drobi.

cecika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti