Domač pralni prašek

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. mar 2013 18:58

No ja, Petrol ima zdaj na pike akcijo 9 kg pralnega praška za 9 €. Embalaža: ena vreča.

A domač prašek hranite kar na kupu v kotu brez embalaže? Samo zanima me, da se razumemo, prav nič me ne moti, če si ga kdo dela sam doma.

Sonja

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

27. mar 2013 19:48

Pri nas ga hranimo v plastenki. Ki je potem seveda ne zavržemo, ampak jo znova uporabimo za shranjevanje pralnega sredstva. Prijateljica ima isto plastenko v uporabi že zadnjih 10 let in je torej edini omembe vreden odpadek tisti ovitek od mila (če smo natančni: 1x na dve leti gre v smeti embalaža sode bikarbone in eteričnega olja).

facko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. mar 2013 20:07

Mi gre težko v račun, da s 100 grami mila opereš 15 žeht perila, takih pravih, štirikilskih, pošteno umazanih, kake brisače, preznojene majice pa to. Hočem reči - je potrebna zelo trdna vera pa zamašen nos, da se prepričaš, da je res čisto.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. mar 2013 20:18

Eko, limnol, eko, a nič ne razumeš???

Samo ne vem, ali taki nosijo plastične ali usnjene čevlje? Eno se tepe z ekologijo, drugo z zaščito živali, kako torej ravnati, d abo prav? That is the kveščn nau?

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. mar 2013 20:33

Čisto nič.......

Sonja

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

27. mar 2013 20:47

Nosim plastične (poleti) in tudi  usnjene čevlje. Nisem vegetarijanka, zagovarjam pa čisto naravo. V našem vrtu ni pesticidov, četudi bramor pospravi več zelenjave kot mi. Po svojih najboljših močeh se trudim,da v našem domu ni čistil (samo doma narejena ali naravna), ne kupujem predelane hrane (veliko časa mi vzame peka in kuhanje), sama gojim nekaj drobnice in kokoši. Za nekatere sem mogoče res čudak, vendar SE SPLAČA. 

Perilo NI umazano, samo manj belo. Zato sem vprašala, če ve kdo, kaj bi uporabila , da bi bilo "lepše". 

Hvala za odgovore, menja in nasvete. Lep večer vam želimž

Panga

 

 

 

 

panga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. mar 2013 21:00

Panga, vse lepo in prav, ampak še vedno nisem dobila odgovora na vprašanje: kakšna bistvena razlika (pa nisem mislila na ceno, čeprav je tudi v tej ni) je med kupljenim marsejskim milom in kupljenim pralnim detergentom????

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. mar 2013 21:00

A niso včasih, v dobrih starih bombažnih pa lanenih časih, belili perila na soncu?

rimljanka

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

27. mar 2013 21:05

Panga, sem zasledila na netu:

Za oblačila, ki niso popolnoma bela že dalj časa, pa poskusite naslednjo metodo. V posodo nalijte vodo in dodajte nekaj rezin limone. Vodo zavrite in nato v njej namakajte belo perilo, nogavice in oblačila, ki niso preveč občutljiva, dokler se voda ne ohladi. Oblačila nato operite po običajnem postopku.

Na koncu oblačila obesite in pustite, da se posušijo na soncu. Ta je najcenejši in povsem naravni belilec, ki bo vaše perilo posušil brez povzročanja kakršnihkoli madežev. --> kar je omenila že Rimljanka.

Poskusiti ni greh, pa vso srečo!

tina711983

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti