Dobrote za veliko noč

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

tema odprta - 24. mar 2013 16:18 | ogledi: 15.641 | odgovori: 54

Pozdravljeni!

 

Velika noč je meni zelo ljubi praznik, letos bom imela malo več časa, takoj po veliki noči pa še rojstni dan :)

Bistvo vsega pa je da nimam idej kaj vse bi pripravila. OK glavno že mora bit (šunka, jajca, hren, potica...). 

Zanima me kaj vse še pripravljate za veliko noč, najraje bi videla da je še obstojno za moj rojstni dan potem.

In še eno vprašanje, pred nekaj leti sem jedla neko velikonočno dobroto iz okolice Kočevja baje izhaja, bila pa je kot salama notri koščki šunke in nevem kaj še vse... kako se imenuje ta jed in kje bi našla recept, če kdo ve??

 

lp

testeninca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. mar 2013 16:46

Ima pirnica prav, prata ali budelj.

Suh beli kruh, namočen v mleko, jajca, kislo smetano, kuhano prekajeno svinjsko meso narezano na kockice, čebula, začimbe.... Zmes oblikuješ v štruco, zaviješ v svinjsko mrežico in spečeš v pečici.

babka1951

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. mar 2013 17:27

Sem pogledala da to je to, letos pride na vrsto, samo ne v svinskem črevu ampak kar v pekaču bom izprobala...

Katere pa so še preostale dobrote, ki jih pečete, kuhate za veliko noč???

testeninca

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. mar 2013 17:52

Sem pogledala da to je to, letos pride na vrsto, samo ne v svinskem črevu ampak kar v pekaču bom izprobala...

Katere pa so še preostale dobrote, ki jih pečete, kuhate za veliko noč???

testeninca

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

24. mar 2013 18:05

Jaz ponavadi spečem šunko v testu, pravzaprav v ajdovem kruhu. Letos bo še pehtranova potica, pa razen pirhov in hrena verjetno še kaj, kakšne vegi dobrote.

pirnica

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

24. mar 2013 18:29

Vsako leto naredim nečakoma in nečakinjama pletenice, v katere dam pirh. Naredim jih pa po receptu za Najboljši mlečni kruhek tukaj na kulinariki.

tamalaursa

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

24. mar 2013 21:13

Jaz bom naredila sunko v testu. Imate recept za kako dobro omako (smetanov hren ali kaj podonega), ki bi jo lahko postregla s peceno sunko?

ribica

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

25. mar 2013 7:22

Nekateri, mislim, da v severovzhodni Sloveniji, pripravljajo nariban hren s kisom in bučnim oljem, pa z dodatkom velike količine trdo kuhanih jajc ali pirhov. Ko česa zmanjka, tisto dodajo in nadaljujejo iz iste sklede. Meni je tudi bilo zelo dobro, ko sem ob neki priliki poskusila. Pri nas doma pa ni šlo v promet zaradi kombinacije jajc in hrena. Vsako posebej ja, skupaj ne. Kaj čmo!

Jaz k šunki ponudim samo grobo nastrgan (z nožem, ne na ribežen) hren. Ob kuhani govedini pa ga imam rada tudi z dodatkom kakšnih drugih sestavin.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti