Dobrote za veliko noč

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. mar 2013 10:44

Bojanam nadev delam po občutku, torej ti nekih točnih količin ne morem napisati.

Prvo pravilo makovega nadeva je, da mlet mak poparimo z vrelim mlekom, dodam sladkor, vanilijev sladkor, margarino (ali maslo ali celo olje -makov nadev potrebuje precej maščobe da ni suh, drobljiv. Mak tudi precej tekočine popije zato je fino da malo odstoji), naribano limonino lupinico in malo kisle smetane in beljakov sneg. Nekateri dodajajo tudi cimet

ampak jaz želim da ima nadev okus po maku ne po cimetu. Niti ne tlačim noter rozi....mi ne pašejo v mak.

Na ta način naredim tudi rožičev nadev, tudi rožiči so precej suhi in potrebujejo precej maščobe v nadevu.

 

ANJA

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

26. mar 2013 10:49

MBrando,  če se dokopljem do recepta za potico iz makovega in kokosovega nadeva ne boš več v dilemi katero spečt! 

Jaz boljše potice še nisem jedla v življenju.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

26. mar 2013 11:06

limnol, je včeraj starejši prišel zvečer skidat dovoz na dvorišče, pa me je potolažil: ne obremenjuj se, kar koli boš naredila, bomo mi pojedli, še vedno je bilo vse užitno, pa glej, da bo vsega malo več, da bomo lahko še kaj domov odnesli

babka1951

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. mar 2013 12:04

Za makovo potico je najboljša maščoba pregreta smetana (za vse ostale vrste potic tudi ).

lp

cervus

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

26. mar 2013 18:49

Obvezne velikonočne dobrote na naši mizi:

- kuhano pleče,

- želodec --> pri nas je želodec polnjen z maso za klobase, ki se je od dne kolin pa do časa velike noči (cca. 2 - 3 mesece) sušil stisnjen med lesene paličice; dan ali dva pred veliko nočjo ga damo kuhati, jemo ohlajenega,

- žolca,

- sladek kruh (v bazi recept: velikonočna pinca).

Seveda pa na mizi ne manjkajo niti pirhi (obarvani s čebulnimi olupki oz. kuhani v teranu), hren (v različnih kombinacijah) ter potica  - nona ohranja tradicijo in pripravi orehovo, mama je bolj navdušena nad čokoladnim nadevom, jaz pa bom spekla kokosovo.

 

 

La_Rosa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. mar 2013 7:07

Trixi je napisal/a:

MBrando,  če se dokopljem do recepta za potico iz makovega in kokosovega nadeva ne boš več v dilemi katero spečt! 

Jaz boljše potice še nisem jedla v življenju.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi



Joj TRIXI, vredni ste zlata jaz pa le skromen fant iz mesta. Ni šans da vam poplačam takšno pisanje!!! Joj, joj, dal bi vam vse, ko tako skrbite tudi za nas, mladiče.
Res se priporočam, prosim vas lepo, ker se prav tresem ko pomislim na prirpavo KRALJICE MED SLADICAMI.
Torej makova in kokosova po vašem receptu. Upam da uspete najti recept.

ANJA: Takšen nadev mi je všeč ja. Kompakten, sočen, MAKOV. Brez dodatkov. Mora se mak čutit. Zraven pa šalca toplega mleka in osebno ne rabim več. Koliko lahko nekomu takšna zadeva pomeni a ne? Eni pa nos vihajo in jim še najbolše ARGENTINSKO MESO ni dovolj dobro.
Obožujem preprostost večine dam/gospodov na tem forumu in zato vas NEIZMERNO SPOŠTUJEM in vas imam SILA RAD 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

27. mar 2013 7:32

elaphus je napisal/a:

Za makovo potico je najboljša maščoba pregreta smetana (za vse ostale vrste potic tudi ).

lp



cervus

Pregreta smetana je povsod dobra, pa čeprav samo na kruh namazana. Jo obožujem.

pirnica

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

27. mar 2013 20:57

Poleg pregrete smetane, damo v makov ali rožičev nadev naribano jabolko, da je nadev bolj sočen.

marec

uurskaa  

član od: 15.2.2012

sporočila: 24

27. mar 2013 23:40

pirnica je napisal/a:

Nekateri, mislim, da v severovzhodni Sloveniji, pripravljajo nariban hren s kisom in bučnim oljem, pa z dodatkom velike količine trdo kuhanih jajc ali pirhov. Ko česa zmanjka, tisto dodajo in nadaljujejo iz iste sklede. Meni je tudi bilo zelo dobro, ko sem ob neki priliki poskusila. Pri nas doma pa ni šlo v promet zaradi kombinacije jajc in hrena. Vsako posebej ja, skupaj ne. Kaj čmo!


pirnica

 

To delamo tudi mi (Koroška). Kupljen hren (tisti kremni v kozarcu), kis, bučno olje in trdo kuhana jajca narezana na velikost jabolčnih krhljev. Meni zraven super paše potica, ostali imajo raje šunko :)

uurskaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti