Dobrote za veliko noč

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. mar 2013 18:51

JJ, saj ne da bi te hotela podučevati, ampak enkrat si vzemi čas za potico od Loni. Nikoli več je ne boš kupila. Če ne gre preveč v promet, pa tole: nareži jo na koščke, potem pa po par kosov zamrzni.  In imaš krasen zajtrk s kavo. Tole o zamrzovanju kosov potice sem preplonkala od Vanje in sem ji zelo hvaležna za nasvet. Tudi pri nama bi se sicer posušila ali na silo pojedla.

Vsem želim uspešno peko.

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. mar 2013 20:58

naor je napisal/a:

JJ, saj ne da bi te hotela podučevati, ampak enkrat si vzemi čas za potico od Loni. Nikoli več je ne boš kupila. Če ne gre preveč v promet, pa tole: nareži jo na koščke, potem pa po par kosov zamrzni.  In imaš krasen zajtrk s kavo. Tole o zamrzovanju kosov potice sem preplonkala od Vanje in sem ji zelo hvaležna za nasvet. Tudi pri nama bi se sicer posušila ali na silo pojedla.

Vsem želim uspešno peko.

 



naor

 

Ok, hvala za nasvet  dvakrat sem delala potico po receptu iz baze, tisto ki vzahaja na hladnem čez noč, pa je bila zelo dobra, ampak se nam je zaradi nedoslednosti posušila

JJ

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. mar 2013 5:05

Kar nekaj je tipičnih velikonočnih jedi, ki jih vsako leto pripravim - potica, pirhi, šunka (včasih kuhana, včasih v kruhovi skorjici pečena), pa hren nariban kar tako in hren s skuto. Obvezno pa mora biti tudi dober maslen kruh (kot npr. za buhtlje, le da brez nadeva - speleten v kito ali v obliki hlebčka, kot pinca)- tega pri nas jemo s kuhano ali pečeno šunko in malo hrena drobno naribanega ali hrenovega namaza s skuto. Skuham tudi  žolco. Pa dober domač bel kruh in to bi bilo v glavnem to.

Mika me, da bi probala lučkin venec - če bo le kaj časa.

 

Lepe praznike vsem skupaj.

tedyka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. mar 2013 8:11

Pri nas je obvezna velikonočna jed PRATA. Jemo jo vročo ali potem mrzlo, je ravnotako super. Moj mož je to jed odkril ko je začel hoditi k nam domov in od takrat naprej prata za veliko noč nujno mora bit!

Poleg šunke, kupim tudi želodček s kašo, naredim francosko solato in domač kruh (ponavadi s pehtranom).Kar se tiče potice, orehove sploh ne delam več. Pri nas obožujemo makovo potico, včasih se lotim tudi rožičeve.

ANJA

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. mar 2013 8:35

anja je napisal/a:

.... in domač kruh (ponavadi s pehtranom).Kar se tiče potice, orehove sploh ne delam več. Pri nas obožujemo makovo potico, včasih se lotim tudi rožičeve.



ANJA



. Draga Anja,  delate s svežim ali posušenim pehtranom? 
Doma planiramo družinski projekt: Pehtranovo ali pa makovo. 
Ali bo pa kar pol/pol, kar mi še bolje sede, pri čemer bom namesto v potica modelu, delal v pladnju.

Makova mi sila diši, ampak obvezno mora biti fiiiini, gosti nadev. Več nadeva kot testa. 
Kateri recept iz baze predlagate?

Drugače pa sem čisto nor na ČOKOLADNO,a NAJRAJE imam KOKOSOVO potico. A takšno ekostiko prepuščam mami od dobrega prijatelja, katera res res obvlada zadevo in naredo takšno potico, da bi še ZEUS iz svojega prestola padel. Rahlo sladko, nadev kompakten in sočen, testo s kakavom. Neverjetno!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

26. mar 2013 9:21

Pri nas doma pa imamo vsi radi prepeličja jajčka,ki jih tudi velikonočno pobarvamo.. 

 

Vrtejbenka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. mar 2013 9:25

MBrando, imam domač pehtran in si ga shranim v skrinjo....torej bo domač zamrznjen

pa nujno makova z veliko nadeva tako je Recept imam podedovan od mami, ga ni v bazi....mogoče pa enkrat bo.

 

ANJA

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

26. mar 2013 10:08

@Anja lahko zaupaš recept za makov nadev? Hvala

 

Bojanca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

26. mar 2013 10:26

Naša velika noč, bo letos čisto nekaj novega, seveda bodo jajca, šunka, potica... ampak letos poleg potice, mora biti tudi torta... na velikonočni ponedeljek, prvega aprila, moj starejši vnuk praznuje 18 rojstni dan, mlajši vnuk pa ima na ta dan birmo, jaz popolni ateist, pa iščem rešitve, med popolno potico in najboljšo torto

babka1951

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. mar 2013 10:43

Babka,

mislim, da križanec med najboljšo potico in najboljšo torto ne bo nujno posrečena žival. Po mojem vnuka ne bosta niti malo zamerila, če bosta na mizi najboljša potica IN najboljša torta. Babice to obvladate v nulo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti