Dobrote za veliko noč

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. mar 2013 7:39

K šunki postrežem z omako iz jogurta, kisle smetane in naribanega hrena.

Sweetie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. mar 2013 7:44

pirnica je napisal/a:

Nekateri, mislim, da v severovzhodni Sloveniji, pripravljajo nariban hren s kisom in bučnim oljem, pa z dodatkom velike količine trdo kuhanih jajc ali pirhov.

pirnica

Tudi v osrednji Sloveniji jemo tako omako, le da z navadnim oljem, ne bučnim. Hren naribaš, dodaš trdo kuhano sesekljano jajce (ali pirh, seveda), zaliješ s suho juho (voda, v kateri se je kuhala šunka) in dodaš malo kisa in olja. Za vse prste polizat!

lp

cervus

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

25. mar 2013 7:51

Podobno bom tudi sam naredil hrenove priloge. Ker obožujem hren, bom začel eksperimentirat že danes/jutri in iskal zanimive kombinacije :D
Pa da vidimo če bo skuta pasala namesto kisle smetane...pa tudi recept za JABOLČNI HREN mi je super.
Vsega bo.
Bomo pa letos z družino skupaj kuhali/pekli in v planu je:
VRATOVINA
PEČENA KRAČA
MARMORNI KOLAČ ali POTICA
JABOLČNI/SKUTIN ŠTRUDL
JOGURTOVO-SKUTINO PECIVO
seveda PIRHANJE ne bo manjkalo!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. mar 2013 8:53

Mi ne kompliciramo: šunka, pinca, potica, prekajene klobase, pirhi, hren: svež nariban hren zmešamo z drobno sesekljanimi jajci in v en del gre bučno olje, v drugo polovico pa še malo anribanega jabolka in žlica ali dve kisle smetane.

 

Če bom utegnila, bom letos morda omizje presenetila z majhnimi pletenicami, za vsakega eno in s pirhom na sredi.

Pa vinček zraven, jasno, tašča na mizo "prešverca" 1l žegnanega

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. mar 2013 10:07

Pri nas je običajno kuhana šunka, pirhi, mlada zelenjava( mlada čebula, paradižnik, paprika, redkvice), nariban hren, hren pomešan z kupljenim smetanovim namazom,  orehova potica. Pa domač kruh. 

Običajno pa zraven pijemo zeliščni čaj. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. mar 2013 10:24

ce si specialiteto jedla v blizini Kocevja je bil to skoraj sigurno Kostelski zelodec. Podoben je prati, pa spet malo drugacen. Jaz nic ekstra ne pecem, ker je ze tako prevec vsega, na tvojem mestu bi pa res razmislila o zelodcu, pa se o kaksnem pecivu (lahko pogledas velikonocni venec).

"Stressed is desserts spelled backwards!"

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

25. mar 2013 10:58

Evo mlečni kruhek sem zamesila, da ga izprobam prej :). Vse ostale ideje pa so tudi dobrodoše in bodo prišle na vrsto :). Od potic me najbolj mika pehtranova :)

testeninca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

25. mar 2013 13:59

testeninca je napisal/a:

Evo mlečni kruhek sem zamesila, da ga izprobam prej :). Vse ostale ideje pa so tudi dobrodoše in bodo prišle na vrsto :). Od potic me najbolj mika pehtranova :)



testeninca

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

25. mar 2013 15:49

Mlečni kruhek uspel v obliki pletenice. Božanski je, za veliko noč mu bom dodala še pisanico.

 

lp

testeninca

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. mar 2013 16:46

Jaz pa bom poleg klasičnih jedi (šunka, jajca, hren, potica-ta bo kupljena, ker pri nas ne gre preveč v promet) naredila še špehovko - oz. bolj pravilno ocvirkovko. Je še nisem delala, mi je pa zelo dobra, ostalim pa tudi. Pa kolikor vem, tudi ni veliko dela z njo.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti