Potica in žolčni kamni

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. mar 2013 16:41

Jaz sem se rešila žolčnih napadov pred več kot tridesetimi leti. Po operaciji lahko jem vse in nimam res nobenih težav. Se pa dobro spomnim, da se mi takrat ni bilo težko odreči prav nobeni meni še tako ljubi hrani. Če sem samo pomislila, kaj sledi...

No in če vemo, čemu vse se morajo iz zdravstvenih razlogov odreči nekateri otroci, pa se jim lepo razloži zakaj ni dobro zanje in razumejo in mirno sprejmejo, potem se odraslemu človeku res ne more biti tak problem odpovedat hrani, ki mu ne koristi oz. mu povzroča težave. 

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. mar 2013 17:32

Ja, tisti ki s(m)o kdaj doživeli napad žolčnih kamnov, vemo, kako lahko se je odreči kosu potice, pa naj še tako zelo diši ...

 

Če ne smeš, pač ne smeš.

mamamia

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

24. mar 2013 18:06

Da je veganska potica bolj zdrava nisem rekla, da je pa dobra, je pa moje osebno mnenje, glede na to, da sem jo že delala in jedla :)  Predlagala sem jo, ker ne vsebuje masla, jajc, belega sladkorja in seveda orehov. Sicer pa nikjer ne piše, da je potica prava le, če ima orehov nadev. Gre v bistvu le za boljše testo, v katerega zavijemo kakršenkoli nadev, sladek ali slan (potica - povitica). O poticah je na trgu tudi knjiga (avtor: Goljat).

bannanna: Brez margarine je še nisem delala (vzamem Zvijezdino brez živalskih sestavin). Zakaj se ti ne zdi uredu?

ladyx

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. mar 2013 19:24

ladyx,

v redu ali ne v redu, saj sploh ne gre za to. Če imaš težave z jetri in žolčem, je problem maščoba. Margarina ni glede tega prav nič boljša od masla, prej nasprotno.

Sonja

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

24. mar 2013 20:11

Se opravičujem, nisem vedela, da so za žolčne bolnike vse maščobe problematične. Sončnica 83 je omenila le jajca in orehe. Jaz k sreči takšnih težav nimam, sem se pa iz vaših odgovorov vseeno par stvari naučila. Hvala, saj nikoli ne veš, kdaj ti lahko to pride prav.

ladyx

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

25. mar 2013 9:16

 

Meni je super nadev iz zmletih datljev, naribanih jabolk in fino zmlete rožičeve moke/'kakava' (carob).

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti