Poročni čevlji

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

tema odprta - 22. mar 2013 14:11 | ogledi: 13.749 | odgovori: 37

Pozdravljeni!

Imam eno težavo - živim na veliki nogi, in sicer na številki 43!!! Letos se poročim, in seveda čevlji so prva stvar kar išem. Ker bo poroka v začetku junija sicer ne vem kaj bi gledala (sandale, balerinke), vsekakor brez pete, ker se visoka 175 cm, partner pa 181 cm tako da res ne bi bila rada večja od njega.

Razmišljala sem da bi si dala delat čevlje po meri, in sicer v čevljarstvo Peta. Zato vas prosim, če imate kakšne izkušnje s trgovinami kjer imajo velike številke, lepih čevljev ozrioma izkušnje s čevljartvom Peta, da jih delite z mano?

Vsakega nasveta bom vesela!

Lp

Anjuška

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. mar 2013 14:50

1. Številka 40 je popolnoma normalna številka čevlja. Jaz jo nosim in pri svojih 181 centi je moje stopalce v rastru Pepelke.

In tvoje tudi ni daleč od tega, zato se nauči gledati sebe na drugačen način - preden se poročiš.

 

2. Smo tule že n-krat povedali na različnih temah, zadnjič v svečanem oblačilnem reportu (browseer), da se za evente tipo poroka ipd...poišče čevlje pri čevljarju, ki dela plesne čevlje (in to tiste za profesionalne plesalce). To pa zaradi tega, ker je tisto obuvalo z naskokom najbolj udobno in ne bo otiščancev in šepanja in kar je še tega.

Eden je tak na Židovski, drug na Litijski cesti v Lj, več pa vprašaj kolegico Venturini, ona to res ve.

Barbe čevljev - takšne, kot boš imela prstan. Če bo zlat, zlate, če bo iz belega zlata, srebno barvo.

Vendelina jr.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

22. mar 2013 14:55

No, med čevljema številka 40 in 43 je pač neka razlika...

Issi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. mar 2013 14:59

Ups, prebrala 0 namesto 3.

No, meni se zdi 43 čisto okej stopalce. Ostale usmeritve ostajajo nespremenjene.

Vendelina jr.

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

22. mar 2013 18:38

Kar se tiče Čevljarstva Peta imam zelo dobre izkušnje. Naredili so mi čevlje (plesne) in so super. So prilagodljivi in gospod svetuje in upošteva tvoje želje.

tanjaj

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

22. mar 2013 19:09

Tudi jaz priporočam Čevljarstvo Peta na Litijski v Ljubljani. Čevljarstvo Piškurič na Židovski žal ne obratuje več.

LP, Saša

Mir in dobro!

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

23. mar 2013 7:14

Najlepša hvala za odgovore!

Ja razlika med 40 in 43 je kar velika (IZKUŠNJE), medtem ko je pri številki 40 še pestra izbira različnih barv in modelov, tega pri številki 43 na žalost ni.

rebecca hvala za povezave - imaš kakšne izkušnje z naročanjem preko spleta?

Vem da delajo plesne čevlje, vendar bi jaz čevlje brez pete, po možnosti v zeleni barvi...? Ne vem če je izvedljivo?

Kakšne so pa kaj cene pri čevljarstvu Peta?

 

Lp, Anja



Anjuška

Sporočilo je spremenil(a) alovsin dne 23. 2013 08:03

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. mar 2013 8:57

Nekako se mi zdi, da je bolje, da povprašaš neposredno pri čevljarju, ne?

Plesni čevlji imajo različno visoke pete, niso vedno štikle.

 

Glede zelenih čevljev brez pete - te totalno podpiram pri izbiri takega čevlja za vsakodnevne potrebe, medtem ko stajling svatbene oprave z zelenimi čevlji - hm....hm hm... A je res nujno?. Zeleni čevlji k opravi neveste so nekako v kategoriji too much information in  v kategoriji not appropriate.  Zeleni čevlji so približno tako primerni kot rjava obleka od ženina ali priče - skratka, ajoj.

Če je zelena v fazonu , da mora imeti nevesta nekaj modrega, nekaj zelenega, nekaj starega, nekaj novega, nekaj svojega in nekaj sposojenega.....potem se da ta zelena stvar umestiti kam drugam, ne na čevlje

Če  imaš zeleno temo na poroki - a to je kak irski štos ali pa kak Papageno-Papagena štos?

Nekako na takih zadevah velja ostati v formatu, v katerem ima nevesta svetlo obleko in da ne teži s kakšnimi posebej ekxplicitnimi čevlji. Ni treba, da je belo. Ni treba, da je pet kil tila, čipk in bleščič. Ampak je tako, da potek, ko gledaš čez leta fotke s porok in svatb, vidiš predvsem obupno veliko oblačilnih in frizerksih kiksov, ko so punced nase navlekle nekaj, kar je bilo točno tisto leto blazno moderno in je bilo že naseldnje leto out. Je treba premisliti, kako se bodo obleka in čevlji obnašali na fotkah čez nekaj let in nevesta z zelenimi čevlji ....What were you thinking?

 Če imate pa tak protokol, v katerm se poročaš v eni opravi, žurka je pa v drugi (skratka, kratka oblekica in enostavni čeveljci), so zeleni čevlji okej za drugi del zabave, ne pa za slovesni del.

 

Vendelina jr.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

23. mar 2013 17:18

Pri Peti delajo tudi čevlje z malo ali nič pete...po želji. Barve so pa pestre, kot je pestra barvna paleta. Jaz sem si omislila nove plesne. Trenutno imam temno modre pa žal za svetla oblačila niso primerni. Novi bodo srebrni s zlatim...

LP, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti