Lovorjev list

darcika1988  

član od: 11.6.2008

sporočila: 8

tema odprta - 21. mar 2013 20:28 | ogledi: 6.117 | odgovori: 11

Pozdravljeni, imam en majhen problemček, pred 14 dnevi sem v Lidlu kupila lovorjev list rastlino. Zdaj pa so se mu začeli sušit listi in kodrat, zanima me če mogoče kdo ve kaj naj naredim! imam pa ga na okenski polici na hodniku, na pol sončni legi in ni zraven radiatorja! 

darcika1988

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. mar 2013 20:44

Kupila si lovor, ne lovorjev lsit. Sušenje in kodranje lsitov je znak suhe prsti, vsaj običajno je tako. Postavi lonec z rasltino v vedro vode, tako, da bo zgoraj voda prekrila prst in ga pusti v njej nekja ur, lahko čez noč, potem vzemi ven in pusti, recimo v kolani kadi, da se odvečna voda dovolj odteče. če to ne bo pomagalo, potem je z njim kaj drugega narobe. ko bodo temperature nad 0, ga postavi nekam ven, na sončno stran, recimo ob južno steno, če imate hišo ali balkon. Tukaj je nekaj besed o njem, samo, žive meje v osrednji Sloveniji niso izvedljive.

rimljanka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

21. mar 2013 22:35

darcika1988 je napisal/a:

Rimljanka, hvala za nasvete. bom jutri poskusila ga namočit v vodo :) Pa samo, tako kot ste me vi popravili, da je lovor in ne lovorov list, bom še jaz za vas imela eno pripombo; po vaše tudi ni lsit amapk list in ne kolani kadi ampak kopalni kadi. 

hvala lepa še enkrat in brez zamere!

darcika1988, med tipkarsko napako in napačnim poimenovanjem je razlika. Razen, če si mislila, da so kečap, čips in polnozrnata moka rastline, pršut, hrenovka in krvavica pa živali. Ali morda obratno.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. mar 2013 23:00

Saj, konec koncev, se lahko vzdržim nasvetov v prihodnje. Se mi pa lovor smili. V trenutku predaha med delom sem hotela pomagati, pa vidim, da so tipkarske napake bolj pomembne od vsebine.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. mar 2013 6:41

Uh, tudi jaz se bom raje vzdržala nasveta, čeprav mi lovor raste doma že kar nekaj let. Še en  star pregovor: Šenkanemu konju se ne gleda v zobe!

Cila

fila  

član od: 18.2.2013

sporočila: 30

22. mar 2013 9:16

Joj, joj, darcika, vzemi vse nasvete na tej strani kot dobronamerne. Tudi če ti kdo popravi napačno poimenovanje stvari. Kar se pa tiče slovničnih napak, ta forum je druženje in namenjen temu, da si drug drugemu pomagamo in ne neka uradna stran fakultete za slaviste. Če te je že minila ipika se lahko opravičiš, kajti z nasveti rimljanke in drugih dolgoletnih članic foruma sem se marsičesa naučila, čeprav včasih kakšna črka pobegne. Tudi meni.

Pa lep pozdrav! 

fila

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

22. mar 2013 10:36

Z temi rastlinami iz Lidla imam slabe izkušnje.Ali so poginile, ali pa niso bile takšne, kot obljubljajo. Če hočeš imeti res lepi lovor, si ga prinesi z morja in posadi, ali pa prosi koga, ki ga ima doma,da ti odstopi! Ti niso občutljivi. Moj je velik kakšna 2m, naprosila sem si ga pri znanki, in nikoli ni nič narobe. Imam ga v enem ogromnem loncu in ga čez zimo dam v klet.

kvačkarica

Mygrace

sporočila: 6506

22. mar 2013 10:45

Škoda, da je Rimljanka sploh tako v detajle odgovarjala, jaz bi jo pustila, tole gajsno Darčiko, naj hodi po svetu in razlaga, kako doma goji lovorjev list.

 

                                     (pozdrav s farme kurjih kračic press )

Mygrace

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. mar 2013 10:59

Se strinjam z Mygrace, ker odziv darcike me je že včeraj zbodel. Da se lahko človek spusti na tak nivo, prav verjet ne moreš.

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. mar 2013 11:06

Povedale ste že vse o odnosu in tiskarskih in onih drugih, bistvenih  napakah, zato se bom tega vzdržala. Bom pa povedala, da imam z rastlinami iz H. in L. zelo dobre izkušnje. Tudi za nizko ceno se da dobit kaj uporabnega. Bi pa imela še eno drobno pripombo: bolje je rastline prinesti s severa na jug kot pa z juga na sever. V splošnem bolje uspevajo.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. mar 2013 11:25

elaphus je napisal/a:

Povedale ste že vse o odnosu in tiskarskih in onih drugih, bistvenih  napakah, zato se bom tega vzdržala. Bom pa povedala, da imam z rastlinami iz H. in L. zelo dobre izkušnje. Tudi za nizko ceno se da dobit kaj uporabnega. Bi pa imela še eno drobno pripombo: bolje je rastline prinesti s severa na jug kot pa z juga na sever. V splošnem bolje uspevajo.

Se strinjam z zapisanim o L. in H. in s-j prenašanjih.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti