Čufti

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

tema odprta - 15. feb 2004 11:13 | ogledi: 19.048 | odgovori: 7

ojla,

danes biu rada za kosilo naredila dobre čufte z omakco (ta prave velike) z malo riža pa ne znam niti ne najdem recepta.

Lepo Vas prosim za pomoč.

Hvala,

Sandra

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

15. feb 2004 13:53

Živjo! Na forumu sem našla tole in sicer pod rubriko nasveti! Upam, da ti pomaga! Čufti v omaki Najprej vas moram pohvaliti, da ste najboljši in nenadomestljivi. Imam nekaj vprašanj in sicer zelo rada imam čufte v omaki, ki pa jih ne znam pripraviti. Imate kakšen dober recept? Pred kratkim sem prvič jedla dagnje. Rada bi izvedela kaj več o njih in seveda kakšen recept. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Čufte je tujka za mesne kroglice, ki so lahko samostojna jed k pivu, del bifeja ali pa jih naredimo v omaki ali juhi. Za dobre mesne kroglice vzamemo pol svinine in pol govedine. Drobno zmeljemo. Dodamo v mleku namočen kruh, na maščobi popraženo drobno narezano čebulo, eno jajce, sol, poper in vse dobro zgnetemo z rokami. Z mokrimi rokami oblikujemo kroglice, ne prevelike in jih povaljamo v moki ali kruhovih drobtinah. Tako narejene kroglice pustimo v hladilniku počivati vsaj pol ure. V vroči maščobi jih ocvremo in položimo na papirnat prtič, da se maščoba odcedi. Tako pripravljene lahko počakajo tudi v zamrzovalniku in jih uporabimo kasneje. Omako naredimo po želji, lahko je paradižnikova , golaževa, zelenjavna ali kakšna druga in vanjo vložimo že pečene kroglice. Kuhamo še pol ure,da se prepojijo in jih postrežemo s testeninami, pire krompirjem, polento ali rižem. Lahko pa kroglice naredimo tako, da sveže dodamo omakam. Takrat je kuhanje nekoliko daljše. Kroglice lahko uporabimo tudi v kakšni musaki in jih pečemo v pečici. LP Nada Sporočilo je spremenil(a) elena dne 15. feb 2004 13:58:19

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

15. feb 2004 14:02

Ojla Nada, ja to sem že poskusila in to ni to . Vem, da sem enkrat zasledila tisti pravi recept, vendar ga zdaj ne najdem. Če kdo ve kje ga najdem bom zelo vesela! lp sandra Sporočilo je spremenil(a) sandrak dne 15. feb 2004 14:25:52

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

15. feb 2004 15:35

Da vidimo če bo to okey. ČUFTI V PARADIŽNIKOVI OMAKI 60g čebule 2 stroka česna 60g riža 1 dl juhe sol,poper,majaron,peteršilj,olivno olje, -na maščobi prepražimo sesekljano čebulo.Predno zarumeni dodamo strt česen,nato dodamo riž.Premešamo,prilijemo juho in dušimo,da se riž na pol skuha.Ohladimo.Dodamo mleto meso,začimbe.Dobro premešamo,najbolje z rokami.oblikujemo cmoke.Če je masa preredka,si pomagamo z drobtinami.Na malo maščobe jih zlato rumeno opečemo,zložimo v paradižnikovo omako in dušimo še 15 minut. paradižnikova omaka -na maščobi zarumenimo sladkor,dodamo moko,jo prepražimo,primešamo paradižnikovo mezgo,po potrbi zalijemo z vodo ali juho in začinimo. Vesna Leben

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

16. feb 2004 10:05

Malo uporabi domišljijo. Čuftice lahko narediš s kruhom, drobtinami ali pa z rižo. Ostali sestavki so itak klasika. Dodaj kaj po želji. Mogoče naribaš sir. Jaz imam dober recept, ki ga dostikrat uporabim. Tudi ko kdo pride - čuftice - pivo itd. Kitajske čuftice: 30 dkg mletega mesa 3 cela jajca 5 žlic moke 1 pecilni prašek 2 glavici naribane čebule 2 dcl radenske sol vegeta poper Vse skupaj zmešaj s kuhovnico. Masa je bolj redka. Daj za pol ure v hladilnik. Z žlico dajaj na vročo maščobo, da se lepo zarumenijo. Zlagaj na papirnat prtič, da se maščoba odcedi. Zelo ukusne so tudi hladne. Dober tek!

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

16. feb 2004 11:16

ojla, hvala za odgovore Dragička, priznam v kuhinji sem brez domišljije, je pa tast poln idej, samo včasih ga kar odnese.......... jast sem pa tko zelo tradicionalna, da ne maram preveč ekstravagantnih okusov. Bom si vse ogledala potem pa veselo na delo Lp Sandra

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

18. feb 2004 19:34

Sandra živjo še enkrat...našla sem še nekaj! Tukaj je - našla sem na spletni strani dnevnika¨! Mesni cmoki s paradižnikom: Dobro zmešamo 40 dag zmletega govejega mesa, pet dekagramov sesekljane suhe slanine, namočeno in dobro odcejeno žemljo (ali šest dekagramov kruha), jajce, sol in malo popra. Oblikujemo manjše cmoke in pomokane spečemo na olju. Posebej zdušimo do mehkega tri narezane čebule, dodamo malo zmlete sladke paprike in nekaj žlic paradižnikovega pireja. Prevremo, po okusu solimo ter damo v nepregorno posodo. Cmoke zložimo na omako in pečemo v pečici približno pol ure. Pred koncem pečenja jih prelijemo s kislo smetano, ki smo ji primešali sesekljan peteršilj. Zraven se prileže krompir v kosih in zelena solata s fižolom! LP Nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti