Lahka hrana

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. mar 2013 10:18

Lepa beseda lepo mesto najde!

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. mar 2013 13:17

Kolačica, danes sem med recepti opazila recept za piškote iz samo treh sestavin. Se mi zdi, da je kot naročeno zate.

 

naor

kolačica  

član od: 18.3.2012

sporočila: 56

24. mar 2013 15:10

naor...

Ali mi ga lahko prosim poveš?

 

kolačica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

24. mar 2013 15:21

@ kolacica: recept je v bazi receptov, objavili so ga prejsnji teden. Naslov recepta je Piskoti iz samo treh sestavin.

 

Nisem sicer razumela, kaksne recepte isces (jaz namrec od rojstva zivim v tujini in vase spakedranscine veckrat ne razumem), zato ne vem, ce isces LAHKO prebavljivo hrano, jedi, ki jih je ENOSTAVNO pripraviti ali kaj podobnega.Ker mi to ni jasno, ti svetujem, da si pripravis riz z oljcnim oljem. V tem primeru imas oboje: enostavna priprava, pa se lahko prebavljivo.

Ce mi pa malo bolje obrazlozis, kaj bi rada (predjedi, glavne jedi, prikuhe, sladice ipd) ti bom z veseljem pomagala.

ribica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

24. mar 2013 16:51

Meni padejo na pamet pečena jabolka.

Potrebuješ peki papir, jabolka - in daš v pečico. Če želiš, jih lahko prej namažeš z žličko medu. To je to.

Dobra so topla, pa tudi hladna.

Pozdravček, Stanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. mar 2013 17:18

Kolačica ti je že Ribica odgovorila. Pojdi na RECEPTE, vtipkaj Piškoti iz samo treh sestavin, klikni iskanje. Ko boš dobila recept, je zelo fajn, da prebereš tudi mnenja. Tam boš tudi izvedela, kje kupiš polnozrnate ovsene kosmiče, pa še kaj. Dober tek!

 

naor

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

24. mar 2013 20:53

Tile piškoti iz treh sestavin, noro fajn, sigurno jih bom naredila in bodo za mojo malico :) Jp. to je zame :)

xxs

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

25. mar 2013 10:47

Kvačkica,

v bazi je sigurno veliko receptov, ki jih iščeš. Malo pa lahko uporabiš svojo domišljijo in si recepte, če se ti zdijo 'pretežki' prilagodiš svojim potrebam. Sama skoraj vedno zmanjšam količino sladkorja, namesto belega sladkorja vzamem rajvega, med ali kakšno drugo naravno sladilo. Del maščobe lahko nadomestiš z zmečkano banano. So pa naravne sestavine, veliko bolj zdave, kot kakšne umetne čirule-čarule.

Glede lahkih sladic, mi je npr. padla na pamet jogurtova strjenka. Primer: http://www.kulinarika.net/recepti/5257/sladice/ananasov, količino sladkorja lahko seveda zmanjšaš,

potem je odlična zapečena prosena kaša z jabolki, pa kakšen domači prijatelj, pečena jabolka ...

 

trac

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

25. mar 2013 10:48

 

No sedaj očitno še brati ne znam dobro!

Sem mislila, kolačica.

trac

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

27. mar 2013 8:57

Jaz jem za kosilo cca 200 g jagod, 250 g grškega jogurta s stevio in zmlete mandlje. Njami...

 

Drugače pa pri kuhanju ne uporabljam slakorja in velikih količin maščobe, dodajam pa veliko zelenjave, pa vedno nekaj mesa, ribe ali pa jajca. Pač nekaj beljakovin, če se le da.

 

Ne vem pa, zakaj rabiš - za malico, kosilo... Za malico so emn fajn kake testeninske oslate z veliko zelenjave in jogurtovim prelivom.

xxs

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti