Sufle ali fondant?

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

tema odprta - 14. mar 2013 12:50 | ogledi: 7.213 | odgovori: 6

Lep pozdrav.

Rada bi pripravila to sladico, vednar gledam recepte in vidim, da se sufle in fondant razlikujeta v tem, da sufle vsebije moko, fondant pa ne. Zanima me, kaj vam je bolj všeč in po katerem receptu pripravljate-

hvala in lep pozdrav

španga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. mar 2013 13:43

Čakaj malo - ampak to sta vendar dve popolnoma različni stvari, ali pač? Fondant je prilično stlačena težka zadeva, ki se kuha iz sladkorja in vode se rabi za preoblečt torto ali polnilo, lahko se valja, sufle je pa puhek od zraka, ki se peče v modelčkih. Ali pa te jaz prav ne razumem....

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. mar 2013 13:53

Ker imam rada mocno cokoladne, nasitne, po moznosti znotraj tekoce sladice bi najbrz prvo izbrala fondant. Ceprav so tudi puhasti sufleji samo za en tanek lasek zadaj

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

14. mar 2013 17:05

Limnol, fondant se imenuje tudi čokoladna sladica podobna browniju, le da je še bolj mokra in čokoladna. Peče se v majhnih modelčkih, kot sufle. Servira se topla.

Tudi jaz bi izbrala fondant. Zraven pa kepico vanilijevega sladoleda. Njami.

Vesnuska

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

14. mar 2013 20:14

Ja itak ne vem če se slovensko reče fondant oz. če sploh ima ime v slovenščini.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti