Pecivo za birmo

adelaida  

član od: 22.12.2008

sporočila: 14

tema odprta - 10. mar 2013 20:03 | ogledi: 7.858 | odgovori: 3

Pozdravljeni! Koliko časa pred birmo lahko spečem piškote? Dva dneva pred bratrančevo birmo imam precej zahteven izpit, kizahteva veliko učenja, kljub temu pa bi rada spekla čimveč različnih piškotov, da bo pisano. Koliko časa torej lahko piškoti stojijo? Hvala za pomoč!

adelaida

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

10. mar 2013 20:34

Brez krem jih lahko spečeš tudi 14 dni prej, dobro ohlajene in pokrite (na primer s peki papirjem) jih spravi  v pločevinaste škatle ali steklene posode.

Sicer pa imaš tule vse in še več o piškotih

lp

mzm

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

10. mar 2013 20:37

Piškoti zdržijo tudi več kot mesec hranjeni v zaprtih škatlah na hladnem. Predlagam ti, da piškote spečeš prej, nato pa jih zadnja dva dneva samo zlepiš skupaj s kremo ali marmelado. Če jih boš oblivala s čokolado, lahko to storiš že tedaj, ko jih boš pekla. Take piškote naloži lepo v škatle, vmes pa plasti peki papirja.

 

Pa naj ti peka dobro uspe.

http://www.mojalbum.com/tajda

adelaida  

član od: 22.12.2008

sporočila: 14

10. mar 2013 21:05

Ooo, res najlepša hvala obema za tako hiter odgovor! Moja mami vedno daje piškote v skrinjo, kar se je meni (glede na moje pekovske izkušnje) vedno zdelo brezveze, ampak za birmo vseeno raje vprašam! Še enkrat najlepša hvala!

adelaida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti