Silikonski modeli za praline

LEJAL  

član od: 11.8.2009

sporočila: 7

tema odprta - 10. mar 2013 15:15 | ogledi: 8.369 | odgovori: 10

Pozdravljene!

Mogoče malo čudna prošnja vendar vseeno :D Namreč narediti moram velikoooo pralin in me zanima če je slučajno katera iz Maribora ali Celja oz okolice, ki bi mi bila pripravljena posoditi modelčke, sicer že imam 2 modela za po 15 pralin vendar jih moram narediti več kot 100 in bo to vse skupaj zelo zamudno, trenutno pa v nobeni trgovini ne najdem nič primernega. Bi bila katera pripravljena posodit kakšen model za kratek čas, seveda s sladko zahvalo? :D

LEJAL

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

10. mar 2013 16:40

Pozdravljena, jaz imam tri modele-dva po 15-srčki in okrogli in enega 12-ta je s slončki, sovami, mucki in medvedki, kar luštkani. Lahko ti jih posodim in pošljem po pošti, če mi pošlješ naslov na ZP.

branka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. mar 2013 18:31

Jaz imam zal le enega. Ce bos delala sama ne vem zakaj bi ti z vecimi modeli slo hitreje, jaz komaj dohajam ze en model Naenkrat.  Ce predolgo pustim notri cokolado se ze prevec strdi za odlivanje. In to je hitro. 

lahko poleg pralin naredis se cokoladne tartufe. so mmmmm dobri in nekaj sorodnega pralinejem.. 

PoloPu  

član od: 22.7.2005

sporočila: 12

12. mar 2013 15:39

Pozdravljene,

jaz ti žal ne morem pomagati, sem iz LJ. Me pa zanima, kako pripravljate praline? Lahko dobim kakšen recept, tisto kar je v bazi, sem si že ogledala, pa se mi ne da komplicirati

Lep dan

PoloPu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. mar 2013 15:55

Če so tu recepti v bazi preveč komplicirani, potem pač izdelovanje pralin ni zate. Obstajajo variante z marcipanovimi kroglicami ali lešniki ali orehi ali suhim sadjem oblečenim v čokolado - samo to potem niso čisto prave praline.

Če se ti torej ne da malo packati, odkorakaš v prvo trgovino in praline kupiš.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. mar 2013 17:11

Jup, izdelava pralin je zamudna in te mora  res veseliti da se tega lotiš. Od temperiranja čokolade do izbire nadevov. Doma rada naredim stvari, ki izpadejo bolje kot v trgovini. Če gre itak že za velik vložek denarja v surovine (dobra čokolada...) in so iz velenjskega Luciferja ali pa Rustike boljše praline, in se mi jih ne da delati, jih seveda trikrat raje kupim. 

PoloPu  

član od: 22.7.2005

sporočila: 12

13. mar 2013 8:39

Pozdravljene,

no,razen zasebnega sporočila ene od prijaznih članic, s preprostim receptom, mi niste ravno odgovorile na vprašanje. Ker pa imam silikonske modelčke, bi praline rada sama pripravila. Če se prav spomnim, je bil en tak recept naveden še na embalaži od modelčkov, ki se jih je dalo kupiti v 1001 daru - ali ima mogoče katera tudi tega?

Lep dan, 

PoloPu

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. mar 2013 9:37

Evo se 15-ti recept, samo zate: v silikonski modelcek nalij stopljeno cokolado, pocakaj da se malo strdi in jo obrni, da se visek scedi ven. V luknjico daj nadev (ganash z orecki, sadje, ...) in vse zalij s cokolado.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

PoloPu  

član od: 22.7.2005

sporočila: 12

14. mar 2013 11:29

rebecca hvala!!!

PoloPu

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. mar 2013 12:20

Oprosti, nisem si mislila, da takšenga recepta ni v bazi.. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti