Vroča čokolada (kokosova)

mustvarjalec  

član od: 9.3.2013

sporočila: 3

tema odprta - 9. mar 2013 20:19 | ogledi: 8.498 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

 

Malo sem brskal po forumu a nikjer zasledil recepta, kako pipraviti vročo čokolado z kokosom? V njej ni nobene temne čokolade, je pa zaslediti drobne delce kokosa(pomojem v prahu), vse je lepo gosto kot mora biti. Prosil bi vas, če mi lahko kakor koli svetujete kako jo pripraviti doma.

 

Hvala, 

lp, mustvarjalec

mustvarjalec

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. mar 2013 20:45

Za začetek bi jaz vzela običajen recept za vročo čokolado, ki bi ji dodala kokosov sirup (npr. Monin) in morda kokosovo moko ali čips, morda bi poskusila tudi z dodajanjem bele čokolade z okusom kokosa.

Sem pa našla eno različico na spletu, katero bi takoj poskusila, če bi imela doma mleko v prahu:

http://www.howsweeteats.com/2012/11/crockpot-coconut-hot-

Loni Makaroni

mustvarjalec  

član od: 9.3.2013

sporočila: 3

9. mar 2013 21:21

Hmm, da zanimivo.. Bela čokolada z okusom kokosa in zraven dodam grobo kokosovo moko... To bi pa morda ratalo, ker ko sem probal z belo čokolado in dodal kokos je bil okus "bljaak" 

Zdej samo rabim še ta "običajen recept za vročo čokolado", ker sem na spletu najdel približno 10 receptov in vsak je drugačen, eden z pudingom eden brez pudinga eden z vanilijevim praškom drugi brez...

Tako, da bi te prosil še za tole malenkost, hvala!

 

Lep pozdrav

mustvarjalec

mustvarjalec

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. mar 2013 21:34

Sama kokosova moka da bolj malo okusa po kokosu. Jaz bi ga prej vrela v mleku, ki bi ga nato porabila za vroco cokolado. Potem je tu za ojacanje okusa kokosov liker ali kokosov sirup. Puding, bela cokolada. Vse Zakuhaj v tem mleku. Kolicine: vazno je da upostevas razmerje pudinga in tekocine. Naredi redek puding, recimo 1/2 vrecke na pol litra tekocine

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. mar 2013 21:45

Jaz bi naredila iz kakava in sladila s sladkim kokosovim mlekom. Če ga pripravljaš za polnoletne, potem daš kokosov liker. 

 

Vanja

mustvarjalec  

član od: 9.3.2013

sporočila: 3

10. mar 2013 9:56

Hvala vsem, bom probal sedaj nekaj spackati skupaj :=)

mustvarjalec

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. mar 2013 10:09

Loni je napisal/a:

Za začetek bi jaz vzela običajen recept za vročo čokolado, ki bi ji dodala kokosov sirup (npr. Monin) in morda kokosovo moko ali čips, morda bi poskusila tudi z dodajanjem bele čokolade z okusom kokosa.

Sem pa našla eno različico na spletu, katero bi takoj poskusila, če bi imela doma mleko v prahu:

http://www.howsweeteats.com/2012/11/crockpot-coconut-hot-



Loni Makaroni



Ahhh Loni, ti pa znaš razvajat. Nisi našla ŠE šlajše variante od objavljenje. 
Samo en hiterp ogled prve slike, nato pa pogled skozi okno in že je zakrulilo v želodcu, v glavi pa slika kavča, debele,stare,razpadajoče ter dišeče knjige in velika šalca te kremaste puding-like pijače. 
Ahhh...čisto si me zacumprala

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. mar 2013 10:19

Priznaj, da je res apetitlih, tako da bo ob prvi priliki preverjen, čeprav so najprej doma 3 banjce Maxim sladoleda z okusom po kokosu za pospravit. Ne vem, po kakšni logiki je bil v LM skoraj zastonj, 0,49 evra banjica...

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti