Pinja za maslo

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

tema odprta - 4. mar 2013 12:10 | ogledi: 10.416 | odgovori: 15

Zanima me, če kdo ve, kje bi se dalo dobiti pinjo za izdelavo masla. Ne tiste pokončne, kjer se "goni" palico gor in dol. Želeli bi takšno, kjer se v nekakšni škatli s pomočjo "vinte" poganja lopute ki mešajo smatano. Doma smo imeli leseno. Zdal bi se pomoje dalo dobiti kaj iz rosfreja.... se dobi na motorček in cena je 1000e + , predrago.Radi bi tako na ročni pogon.

Hvala

lp hema

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

4. mar 2013 12:18

Meni je ena gospa razlagala, da si je to "mašino" izdelala sama. Če sem jo prav razumela je v mlečno kanto dala rosfrej/ lesene kocke ali kroglice in potem je kanto stresala, da je nastalo maslo.

barbii

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

4. mar 2013 12:21

Hm. Ja, samo si ne predstavljam kdo bi stresal 10 litrov smetane

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

4. mar 2013 13:57

Seveda ne moraš 10l naenkrat stresati. Za manjše količine pa se mi zdi super poceni in uporabna pinja.

barbii

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

4. mar 2013 14:38

Najbrž bi se dalo maslo z mikserjem narediti? Seme enkrat predolgo stepala smetano in se je zgodilo...  Pa sem samo nadaljevala in smo imeli domače maslo

Urša

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

4. mar 2013 14:43

Sevede se ga da z mikserjem-jaz dam smetano v multiprakti in mi nastane prav dobro maslo-če je smetane več, pač ponoviš vajo

anibas

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

4. mar 2013 22:37

Hvala za predloge. In ja, vem da, se smetana lahko stepe tudi z miksarjem.

Da boste razumele, kaj hočem je stvar taka. Hkrati bomo dobili tri teličke (pri mojih starših). In to pomeni veliiiko mleka. Posledično vsak dan veliko smetane. Pinjo smo že imeli. Leseno. In tako starši hočejo tudi sedaj (lahko rosfrejasta). 

Moje PRVO vprašanje je bilo:  Zanima me, če kdo ve, kje bi se dalo dobiti pinjo za izdelavo masla.  In ne: Na kakšne načine lahko naredim maslo!!!!!

Ja, vem, da sem sitna in trenutno malce nestrpna, samo mi pa res malo preseda, če je treba vso stvar v detajle razložit.

Sej bo jutr bolš..(slab dan)

                                     

 

Lp hema

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

5. mar 2013 12:56

Elaphus,hvala. Ja nekaj takega. Le da bi mi radi na ročni pogon.

Bomo še malo pogledali okrog.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti