Trn v peti

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. dec 2022 18:13

Na you tubu najdeš terapevtske vaje, če vtipkaš v iskalnik "heel spur physical therapy" ali "heel spur exercise" jih najdeš veliko. Potrpežljivost in vztrajnost, nič se ne bo spremenilo od danes na jutri, tudi ne od danes do naslednjega ponedeljka, ampak s časoma pa lahko zelo veliko. Pogum in srečno!

Sonja

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

6. dec 2022 12:21

Hvala Limnol! Sem pogledala. Že telovadim!

 

 

Anemiilat

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

6. dec 2022 12:24

Ja vem tudi, da ta trn tudi ni nastal od danes na jutri. Ampak se je nabiralo dlje časa. Sem si ga pa sama mogoče razdražila z pretesnimi in trdimi novimi gumijastimi škornji. Ko sem veliko hodila v gobe!  Že prej pa sem imela občutek, kot da imam prekratko tetivo zadaj..No zdaj je, kar je.

 

 

 

.

Anemiilat

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

2. jan 2023 21:48

Verjetno imas Planetarni Fascilitis. Najprej ne hodi v mehkih ali ravnih copatih v hisi. Zamenjaj jih 

z bolj anatomskim obuvalom. Takoj,ko bos zamenjala obuvalo bos cutila izboljsanje. Pri nas smo imeli vsi to tezavo in zamenjali navadne copate z bolj udobnimi obuvali natikaci za zunaj.

Po tej zamnjavi  nihce vec nima teh tezav v nasi hisi. 

Temu lahko dodas se raztezne vaje za stopala iz Youtube.

daabul

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

4. jan 2023 11:31

Poznam samo slovensko besedo, trn v peti. Nisem si zapisala latinskega izraza z izvida po RTG.

Skratka mažem, malo telovadim, pa čakam na fizioterapijo. Copat pa ne nosim ravnih.

Anemiilat

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

4. jan 2023 16:18

Sem imela trn v peti. Medtem, ko sem čakala na terapijo, sem se spotaknila na stopnicah in priletela dve stopnici nižje na peto s trnom. Bolečina je bila grozna. Po nekaj bolečih dneh, je bolečina izzvenela. Še danes ne vem, ali je bil ta skok vzrok za to ali kaj drugega. V glavnem bolečin ni več. Vem, da se sliši čudno... pa tudi ne priporočam, da to naredite za nalašč, ker jaz nisem.

 

malaga

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

4. jan 2023 18:10

Malaga, jaz ti to verjamem. 

Nekateri so mi priporočali tolčenje s kladivom po peti. Samo jaz to ne upam.

 

Anemiilat

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jan 2023 9:57

daabul je napisal/a:

Verjetno imas Planetarni Fascilitis. Najprej ne hodi v mehkih ali ravnih copatih v hisi. Zamenjaj jih.... 

daabul

Plantarni, ne planetarni.

Če sami sebi postavljate diagnoze na daljavo, je to seveda vaša stvar. Drugim pa to raje prihranite, pa če je še tako dobro mišljeno. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti