Selitev na dolenjsko

tema je zaklenjena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. mar 2013 8:49

PS ognjič, itak da se strinjam s tabo... Ojoj, kaj me še čaka, ko se bom selila iz kapitale na gorenjske kmete. Kakšen je pa kaj tam folk? Upsi.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. mar 2013 9:02

nejcanja je napisal/a:

Glede ljudi se pa strinjam....so zelo odprti,prijazni,gostoljubni.....mogoče res pretiravam

 

Se zavedaš, kaj si s tem stavkom napisala? Dobro razmisli!! Ker v prvem zapisu te ravno LJUDJE skrbijo, ki da so,.......tam doli na Dlelnjskem.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 04. 2013 09:06

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

4. mar 2013 9:04

Joj,bom kar nehala

 

Lepo se imejte v tem lepem sončnem vremenu

 

Uživajte

nejcanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2013 9:11

nejcanja je napisal/a:

Se opravičujem,če sem  vam stopila na žulj......drugače pa nisem rasist.....
nejcanja

 

Meni tale stavek zveni v stilu "Mi nismo ljudožerci in to zato, ker smo včeraj zadnjega pojedli."

Nejcanaja, preberi tisto, kar ti je napisala limnol in to toliko časa, dokler ne boš v resnici ukapirala, kako stojiš s predsodki. Pa razmisli o tem, koliko takih predsodkov polnih bedastoč si že bleknila pred otroki - in slednji srkajo kot gobe. Lahko tudi z brskalnikom poiščeš svoje predsodke  na tem forumu - bi rekla, da jih imaš nekaj, nemogoče je, da človek s tako rasisitčno perlo butne ven, pred tem je imel pa stališča, pred katerimi bi se še Gandhi klanjal.

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. mar 2013 10:25

Nena-morje, tako lepo si napisala, da se mi je kar milo storilo. Jaz mislim tako, če si ti ok, so tudi ljudje s tabo, tukaj ni velike filozofije. Jaz sem se rodila v Ljubljani in to bo zame vedno mesto št. ena. Z leti me pa korenine vedno bolj vlečejo na Dolenjsko, zadnje čase se veliko omenja ta predel kot Posavje. Moja straša sta vedno rekla, gremo domov, gremo na Dolenjsko. In zame je ta košček, ki sem ga podedovala svet, pa tudi ljudje dobri in mili, da ne govorim, kako me boža ta govorica, ki jo poslušam. Sama ne morem tako govoriti, niti se ne trudim. Včasih že rečem kakšno, v glavnem govorim po ljubljansko in imam občutek, da nihče ne pričakuje, da bi govorila po kranjsko.

Nejcanja si bo, bosta morala sama izboriti svoje mesto med ljudmi. To bo pa šlo samo z naklonjenostjo in iskrenostjo. Večja napaka je že bila storjena, mogoče pa vendarle še ni vse zapravljeno.

 

 

 

naor

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. mar 2013 11:21

naor je napisal/a:

In zame je ta košček, ki sem ga podedovala svet, pa tudi ljudje dobri in mili, da ne govorim, kako me boža ta govorica, ki jo poslušam. Sama ne morem tako govoriti, niti se ne trudim. Včasih že rečem kakšno, v glavnem govorim po ljubljansko in imam občutek, da nihče ne pričakuje, da bi govorila po kranjsko.

 

naor

Evo, ti si naša že zaradi tega zapisa "po kranjsko"  (pri nas se dogaja na relaciji krajnci/štajerci na enak način, kot npr. v glavi naše SLO kokoške na relaciji prleki/prekmurci )

Ognjič

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. mar 2013 11:24

Loni je napisal/a:

PS ognjič, itak da se strinjam s tabo... Ojoj, kaj me še čaka, ko se bom selila iz kapitale na gorenjske kmete. Kakšen je pa kaj tam folk? Upsi.



Loni Makaroni

 

Fovšni, uhrni, žleht . (razen mene seveda, čeprav nas tudi že tlačijo med Gorenjce)  . 

Cila

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

4. mar 2013 11:24

Strinjam se z Tamalaurso! Preveč ne smeš biti pesimistična, živlenje in ljudi sprjemi takšne kot so, pol bodo tudi oni tebe sprejeli. Pri nas se pa zgodi, da se priseli mlada družina in, ker smo na podeželju je problem. Očitno se niso prej pozanimali, da so na podeželju krave, ki všasih mukajo, pa petelini, pa s traktorji se začne zgodaj delat,da ne omenjam gnojevke......In ,ker kmet, ki od tega živi, pač mora delat, so pol hudi pogledi. Ampak večji del, lepa beseda lepo mesto najde in se vse uredi, daš kakšna jajčka, pa mlekec...pa se vse pozabi.

kvačkarica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. mar 2013 11:31

Loni je napisal/a:

PS ognjič, itak da se strinjam s tabo... Ojoj, kaj me še čaka, ko se bom selila iz kapitale na gorenjske kmete. Kakšen je pa kaj tam folk? Upsi.


Loni Makaroni

 

Saj vendar ves svet ve, kakšen je ta folk.... mislim Gorenjci.... ahhhhhhh! No pa vsaj za otroke se ti ne bo treba bati, da bi ti jih ukradli, kvečjemu ti bodo katerega svojega posadili k mizi  

Sonja

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

4. mar 2013 11:50

Saj vendar ves svet ve, kakšen je ta folk.... mislim Gorenjci.... ahhhhhhh

 

 

Zaljivo

Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti