Mase za okrasitev torte

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

7. mar 2013 19:11

Hvala roža! 

S kakšnimi barvami (v prahu/ tekoče,...) barvate masleno kremo? Doma imam gel barve v tubi, predvidevam da bodo ok.

barbii

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

7. mar 2013 20:43

Ja, seveda bodo OK. Jaz sem do sedaj barvala z vsemi naštetimi, pa so se za masleno kremo načeloma vse dobro obnesle. V gelu so bile še najboljše, ker so res intenzivne. 

Je pa po mojih izkušnjah pri izdelavi maslene kreme za natančnejše okraševanje nujno uporabiti kupljen sladkor v prahu. Pri doma mletem (vsaj meni) ostanejo drobni kristalčki, ki lahko povzročijo, da barva "steče".

roža

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

7. mar 2013 20:59

Hvala! Bom poskusila z masleno kremo :) 

Tole s sladkorjem, si pa tudi velja zapomniti.

barbii

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. mar 2013 23:45

..in presej ga!! Jaz bi uporabila royal icing oz maso royal, ker se bo veliko intenzivneje pobarvala, če seveda to hočeš. Bolj kot ne se s to riše po tortah.  Maslena krema ostane zelo bleda, tudi ko dodaš več barve. Če imaš barvo v prahu, jo raztopi v kaplji tople vode. Drugače pa gel barve. 

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

8. mar 2013 6:51

Jaz sem imela pri barvanju maslene kreme do sedaj probleme le s črno, ki ni hotela biti črna (bil je bolj problem v barvi kor masleni kremi), ostale barve pa so bile dovolj intenzivne.

Torta prevlečena s stepeno smetano se bo po moje lepše rezala, če bo okrašena z masleno kremo, ki se le strdi,  royal icing pa se posuši. No, vsaj rožice, ki jih narediš v naprej. Morda se tanke nabrizgane črte zaradi vlage smetane ne bi.

Jaz na tortah, premazanih s stepeno smetano uporabljam masleno kremo, ker delam tudi večje dekoracije, napise... Z RI sem okraševala le piškote in v naprej izdelala rožice in podobno za okrasitev torte, direktno na torto pa z RI še nisem risala, tako da ti glede tega natančneje ne morem svetovati... Na internetu lahko pogledaš ogromno videov, kako se okrašuje torte z masleno kremo in RI. Je pa res, da so v teh videih torte le redko "oblečene" v stepeno smetano - navadno so obmazane z masleno kremo ali pa prekrite s tičino maso.

Sicer pa lahko narediš obe masi in na kakšnem s smetano obmazanem biskvitu poskusiš, katera ti bolj odgovarja. Ne potrebuješ ravno veliko sestavin, pa če se odločiš za masleno kremo lahko z royal icingom narediš okraske za torto (npr. rožice), ki jih posušiš in shraniš, če pa bi se odločila za RI lahko masleno kremo brez problema zmrzneš in uporabiš kdaj drugič.

PS: Tukaj je ena debata o brizganju RI direktno na torto.

roža

Sporočilo je spremenil(a) roža dne 08. 2013 07:09

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. mar 2013 7:31

Ajaaa pa res, spodaj bi smetana. sem spregledala, le torte sem pogledala.

Potem res ne delati z RI ker dvomim da se bo na mokri smetani sploh posusil. In ce bos ze imela masleno kremo si kar iz nje naredi roze, jih v hladilniku ohladi (cisto trde bodo) in potem dekoriraj.

ri je res bolj za na ticino maso..

xanchyx  

član od: 31.10.2007

sporočila: 13

10. mar 2013 21:25

Ojla,

po vsem kar sem prebrala sklepam, da lahko naredim masleno kremo en dan prej in jo shranim v hladilniku. Potrebujem jo samo za okrasitev velike pravokotne torte in dveh okroglih. Pribljižno iz koliko masla bi morala narediti. hvala za nasvet. 

xanchyx

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. mar 2013 23:02

Ce je samo malo za risati pot torti bi morala biti ena kocka putra dovolj. sicer pa kupi dve za vsak slucaj, saj puter vedno prav pride ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. mar 2013 23:04

Na dan brizganja jo mores kar dosti prej dati iz hladilnika v toplo sobo, da bo najbolj mazava mozna, kot zelo zmehcano maslo. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti